ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Депутатам байдуже,звідки взяли 33 мільйони на резиденцію Януковича

   Гаряча тема
altІнф. "Дух волі"
                                                                                        
Отака боротьба з корупцією! Депутати відмовились вимагати
 інформацію про використання 33 млн гривень на ремонт президентської резиденції Синьогора. Так, за цей запит проголосували лише 33 депутати.
Запит від бютівця Володимира Яворівського адресувався до президента. Він стосувався використання 33 мільйонів гривень на ремонт резиденції Синьогора, "збудованої лише 8 років тому, коли, за інформацією уряду, немає коштів на кінематографію, придбання автомобілів швидкої меддопомоги, на оплату компенсацій учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та інші соціальні видатки". Як відомо, підприємство "Гарант" Львівської організації глухих відремонтує резиденцію президента Віктора Януковича за 33 мільйони гривень. Відповідний тендер підприємство виграло наприкінці минулого року.
 

PostHeaderIcon Шкляр відмовився від Шевченківської премії. Через Табачника

   Заяви

Сьогодні лауреат Шевченківської премії Василь Шкляр звернувся до президента Віктора Януковича із заявою, в якій просить перенести нагородження його Шевченківською премією.
Подаємо текст заяви: 


                    Шановний пане Президент!

Засвідчую Вам свою повагу і прошу Вас врахувати в Указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородження мене Шевченківською премією на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника. Моя позиція, пане Президент, ніяк не стосується Вас особисто, але поки при владі є Дмитро Табачник, я не зможу прийняти премію.

З повагою Василь Шкляр         Детальніше

 

PostHeaderIcon Коли створимо політичну українську націю?

   Публікації
alt
  Олег РОМАНЧУК, кандидат філологічних наук,
  шеф-редактор журналу "Універсум"

Політики не втямили важливості здійснення своєрідної конверсії свідомості від колоніальної до державницької, яка полягає в утвердженні націо­нальної та людської гідності, знищенні рецидивів/реліктів совєтськості, прищепленні відчуття самобутності, неповторності, виробленні твердих рис самоповаги, загальноукраїнської спільності.                           
Йдеться про творення єдиного державотворчого народу, про інтегру­вання етнічних українців і тих громадян Укра­ї­ни інших національностей, які духовно та ідеологічно тяжіють до українства, в єдину політичну націю.
Нині духовний фактор важливіший за матеріальний. І це дуже добре розуміє Росія. Підтвердженням цьому є тотальне завоювання нею українського інформацій­ного простору. Як наслідок, в Україні триває холодна громадянська війна. Світоглядна.     Детальніше
 

PostHeaderIcon Мирослав Маринович про єдність українських церков

   Релігія
  Мирослав МАРИНОВИЧ, інф. газети ГАЛИЧИНА

Відомий український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, філософ, один із провідних аналітиків у сфері релігійних відносин в Україні, проректор Українського католицького університету М. Маринович розповідає про своє бачення духовного світу України та сучасні виклики, які постали перед українським християнством. 

     Мені імпонує перспектива, що постає з концепції єдиної Київської Церкви, яку озвучив Блаженніший Любомир, зокрема у зверненні «Один Божий народ у краї на Київських горах». Там українські Церкви київської традиції є активними учасниками «лабораторії екуменізму», як назвав Папа Іван-Павло II всю християнську Україну. Існує виразна можливість, що, діючи задля досягнення безпосередньої мети — об’єднання гілок давньої Київської Церкви, ми зможемо внести свій великий вклад у нормалізацію міжцерковних стосунків у світі загалом.    Детальніше
 

PostHeaderIcon Інтернет як інструмент політичної комунікації в Україні

   Громадянське суспільство
altВасиль КЕДИК, політолог, для УП

Технології, до яких ми всі так звикли, відіграють важливе значення для комунікації всередині політичного поля – як
локального, національного, так і світового масштабу.
Навіть в авторитарних режимах люди мають доступ до мережі. Правда, рівень доступу в таких державах тяжіє до контролю мережевої свободи з боку влади, і корелюється залежно від рівня грамотності та купівельної спроможності населення.      
Уперше вирішальну роль інформації у функціонуванні політичної системи виділив німецький політолог Карл Дойч ще в 70-80 роках минулого століття. Його модель побудована на потоках інформації всередині політичної системи та комунікаціях – формальних і неформальних – між політичними суб'єктами всіх рівнів, та між ними й громадськістю. Фактично, політичне життя зводиться до сукупності комунікативних механізмів. 
Сьогодні ця модель як ніколи актуальна.    Детальніше

 

PostHeaderIcon В БЮТ назвали найбільшу поразку в історії України

   Політика
altІнф. Gazeta.ua

Результати переговорів уряду Азарова з Міжнародним валютним фондом – це найбільший програш за всю історію
незалежної України.
Таку думку висловив прем'єр-міністр опозиційного уряду
і народний депутат від БЮТ Сергій Соболєв.
За його словами, підняття комунальних тарифів на 62%, підвищення ціни на газ для населення на 30% та проведення пенсійної реформи, яка передбачає підняття пенсійного віку для жінок до 65 років - це шлях в нікуди.   Детальніше
 

PostHeaderIcon Микола Бердяєв про волю народу

   Культура і духовність

      Незабаром (18 березня) виповниться 137 років з дня  народження Миколи Бердяєва – одного з найвидатніших та найглибших філософів і мислителів ХХ сторіччя, громадсько-політичний діяча і публіциста. Микола Олександрович Бердяєв народився в Києві (за іншими даними – в Обухові під Києвом). Микола Бердяєв залишив по собі близько 40 книг. Зокрема, ось як актуально звучать його роздуми про волю народу в праці «Духовні основи російської революції»:  
      "Воля народу повинна вирішувати долю всього народу і вона не може бути...роздрібленою, в ній має бути цілісність, осяяність ідеєю…
Доля народної волі не є формальним поняттям, вона передбачає перемогу в цій волі добра над злом, Бога над дияволом… Вище волі народної стоїть воля Божа…
Уся задача в тому, щоб виявити високу народну волю, натхненну високими цінностями, таку, що схиляється перед святинями…
Не формальна воля народу дорога нам, а воля до добра. Ми шукаємо могутнього вираження доброї, цінної, високої волі народу
Народ не є механічною масою нинішнього дня історії, він є соборною особистістю, яка живе тисячоліття. І лише така соборна воля, яка усвідомлює спадкоємний зв'язок часів, не будет фальсифікована, не буде підміною великого цілого мізерною частиною".

 

PostHeaderIcon Українці не вірять Януковичу, країна йде не тим шляхом

   Соціологія

Більшість українців не довіряють Президенту В. Януковичу. Українці також вважають, що країна рухається не в тому напрямку. Про це свідчить соціологічне опитування,
проведене "GfK Ukraine". 
Так, за даними дослідження, 55% респондентів не
довіряють главі держави. При цьому 54% опитаних українців переконані, що країна рухається по неправильному шляху. 
В усіх регіонах переважає частка громадян, які вважають сьогоднішній шлях розвитку країни неправильным.
Одночасно Президент Янукович продовжує втрачати довіру громадян. Якщо у травні
2010 року на 13% більше громадян довіряли президентові, ніж не довіряли, то в січні 
2011 року на 27% більше громадян не довіряли президенту, ніж довіряли.   Детальніше

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2998
mod_vvisit_counterВчора3264
mod_vvisit_counterЦього тижня26063
mod_vvisit_counterМинулого тижня29010
mod_vvisit_counterЦього місяця22535
mod_vvisit_counterМинулого місяця128319
mod_vvisit_counterЗа весь час24873868