Шляхетна, на перший погляд, мета, яку декларує «Украинский выбор» Медведчука, насправді витончено підступна
Політика |

«Украинский выбор»: для кого чи для чого?
«Борьба за Украину продолжается и будет все больше и больше рызыгрываться… Выход для Украины – это федерализация. Это русский язык – второй государственный, и это компромис», – саме так спрогнозував майбутні стосунки між Києвом і Москвою скандально відомий Костянтин Затулін у березні 2007 року.
Відтоді до основних складових проекту поглинання України, розробленого на Луб’янці і в Кремлі додалися наміри такого собі громадського руху (так званого «Украинского выбора») федералізувати Україну. І не тільки. Йдеться про нагально ініційований (Владіміром Путіним?) політичний проект
Детальніше...
|
Гаряча тема |

Реалізація ідеї народовладдя в Україні наштовхується на відкрите й цинічне спотворення волевиявлення виборців
Вибори |

Прелюдія до виборів: щира благодійність чи відвертий кримінал?
Згідно з Конституцією України, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в державі визнається народ, який через періодичні та вільні вибори наділяє частиною своєї влади державні органи і органи місцевого самоврядування, котрі, відповідно, зобов’язані діяти від імені, а найголовніше — в інтересах народу. Це теоретично. Однак саме рівень збігу конституційної теорії з реальною практикою є основним критерієм визначення рівня демократичності та правового характеру держави. Проте на практиці реалізація ідеї народовладдя в Україні наштовхується на істотні проблеми, оскільки влада дедалі частіше сприймає народ не як джерело своєї легітимації, а як об’єкт, волею якого можна успішно маніпулювати задля свого самозбереження та самовідтворення під час різноманітних виборів.
Арештована квартира-музей легендарного українського співака Бориса Гмирі
Культура і духовність |

Арештована квартира-музей легендарного українського митця Бориса Гмирі (м. Київ, вул. Хрещатик, 15, кв. 33). Сталося це через не сплачений кредит, що спадкоємиця Гмирі Ганна Принц витратила на видання унікальної праці: «Борис Гмиря. Дневники*Щоденники. 1936-1969» обсягом 890 стор. Наклад книги обіцяло викупити Міністерство культури, та цього не зробило...
На фото: Обкладинка цієї унікальної праці.
Відомо багато випадків ведення щоденників письменниками, поетами, політичними діячами, але зовсім мало – співаками, особливо такого вселенського масштабу, як Б.Гмиря.
Україну піднімуть не лідери, а організовані активні громадяни
Громадянське суспільство |

Мало літер про головне
1. Про проект "Україна"
Або ж український цивілізаційний проект, візія, український стрибок – не має значення. Шукати цей проект не потрібно. Він є. Він є об'єктивно, як єдиний можливий. Його сутність неодноразово сформульована багатьма мудрими.
Ми не маємо умов для революційних технологічних проривів – тож не слід ними зараз перейматися. Ми не зможемо захопити будь-який стратегічний зовнішній ринок, оскільки нас на нього просто не пустять - тож не слід цим зараз перейматися.
Влада здійснює «зачистку» незалежних ЗМІ перед виборами
Політика |

Мустафа Найєм, журналіст: «У нас є дві конкретні вимоги: припинити будь-які перевірки ЗМІ під час парламентських виборів, як цього вимагає рішення Верховної Ради і постанова Податкової. І друге: припинити будь-які переслідування журналістів за фактами, які були порушені у кримінальній справі відносно «Лівого берега».
Українська Національна Рада закликає українців гідно відзначити 20-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні
Звернення |

"Новий парламент, вся нова патріотична українська влада відновить історичну справедливість щодо неперервності Українського державотворення. Це розвіє міф про Україну як «молоду» незалежну державу й відкриє шлях до реального об’єднання Української нації", - говориться у Зверненні УНР.
Звірячий оскал шовініста
Культура і духовність |

Сімферопольська газета «Кримський телеграфь» вирішила збагатити українську мову і навіть створила кілька неологізмів імені Марії Волконской - редактора цієї шовіністичної рептильки на Кримському півострові. Звичайно, дуже не хочеться будь-кому в цьому насущному світі опускатися до такого примітивного рівня, як це опустилася еМ. Волконская у своїй рептильці. Слово „ газета” не пишу, бо воно також не московське, а італійське. По нашому - часопис. Те, що ця, з дозволу сказати, дама від примітивної філології розписалася в расовій ненависті - нам, українцям в Україні вже не звикати. Те, що вона підтвердила, що поводиться на нашій землі і в нашій державі, як окупант чи гість - і це не потребує доведення.