ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

PostHeaderIcon Захист мов нацменшин не повинен здійснюватися на шкоду українській (державній) мові, - опозиційний законопроект

   Політика
Автори документу пропонують екзаменувати чиновників на предмет знання української мови та штрафувати тих, хто її ігнорує Народні депутати України Володимир Яворівський (фракція “Батьківщина”), Марія Матіос (УДАР), та Ірина Фаріон (“Свобода”) зареєстрували у Верховній Раді законопроект “Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні”. Про це повідомляється на сайті парламенту.
Згідно із законопроектом , “будь-яка інша мова, що застосовується в Україні, окрім української мови як мови титульної нації та мов інших корінних народів України, для цілей цього закону є іноземною мовою”. Дія закону, у разі його ухвалення, не поширюватиметься на мову релігійних обрядів та на сферу приватного спілкування між особами.
 

PostHeaderIcon Бандеру вбив агент Кремля за його дружбу з Че Геварою і загрозу українізації Куби, - російський історик

   Історія
Че Гевара пропонував зробити українську мову другою державною мовою Куби
Відомий усім нам Ернесто Че Гевара насправді був у постійній переписці зі Степаном Бандерою, лідером українських націоналістів, української повстанської армії. Фідель Кастро разом в Че Геварою, зі своїми друзями в грудні 56-го року висадився на Кубі. Він ішов з Мексики на шхуні на Кубу. На цю шхуну був запрошений Бандера. Фідель Кастро сказав, що без допомоги українських повстанців вони б далі Сьєрра-Маестра не пішли...
Коли кубинські революціонери увійшли в Гавану, Че Гевара пропонував зробити українську мову другою державною мовою Куби. Він запросив Бандеру на Кубу. І саме тому в 59-му році наш агент убив Бандеру в Мюнхені, тому що Хрущов розумів, що Куба може повернути не в ту сторону.  //.
 

PostHeaderIcon 14 січня - Свято Обрізання Господа і пам'ять Василія Великого

   Гаряча тема
Свято Обрізання Господнього, коли Христа нарекли іменем Ісус, Церкви, які дотримуються Юліанського календаря, відзначають 14 (1) січня. Того ж дня вшановують пам’ять одного з отців Церкви — Василія Великого.
Подія обрізання Ісуса описується в Євангелії від Луки (2, 21): "Як сповнились вісім днів, коли мали обрізати хлоп’ятко, назвали Його Ісус – ім’я, що надав був ангел, перше ніж він почався в лоні". У Старому Завіті обрізання було законом на знак союзу Бога з Авраамом і його нащадками: Цей обряд мав дуже велике значення, оскільки символізував зарахування до членів релігії і народу та підкорення себе законові та обов’язкам. Невиконання закону означало його ламання та виключення з членства народу.
"Слово "обрізання" вживається у Старому Завіті часто в символічному значенні, коли говориться про обрізання чи не обрізання серця, уст чи вух, себто бути послушним Господу Богові чи бунтуватися проти Нього.
 

PostHeaderIcon Революція вже почалася! - нардеп-свободівець

   Гаряча тема
Таку рішучу заяву зробив 13 січня під час проведення маршу на підтримку Дмитра та Сергія Павліченків, який було проведено в Одесі, народний депутат, лідер одеської "Свободи" Павло Кириленко (на фото). На відміну від подібних акцій "Волю Павліченкам!", що відбулися у Києві, Дніпропетровську, Львові, Сумах та інших містах, де марширували здебільшого футбольні фанати, одеську акцію організувала й провела патріотична молодь. Близько двохсот юних свободівців зібралися опівдні на Соборній площі не під партійними символами, а під державними прапорами, підкресливши цим громадянське спрямування своєї акції. У руках вони тримали плакати "Свободу Павліченкам!", "Пануй, націє, у своїй державі!", "Разом – сила". Маршируючи центральними вулицями міста під дріб барабанів, протестанти дружно скандували: "Україна над усе!", "Слава Україні Героям слава!".
 

PostHeaderIcon Чинним та колишнім депутатам повернуті всі пільги

   Політика
Заробітки українських нардепів менші, ніж у європейських колег, зате пільги - найбільші
Заступник голови регламентного комітету, член “Батьківщини” Андрій Пишний повідомив, що депутати Верховної Ради України через закон про бюджет на 2013 рік повернули собі пільги.
Їх відновлення стало можливим завдяки закону про бюджет. Якщо у фінансовому документі на 2012 рік була норма, відповідно до якої призупинили ряд статей закону “Про статус народного депутата”, що стосуються депутатських пільг, то 2013-му скасовувати нічого не стали, пише журнал “Фокус”.
Це автоматично тягне за собою фінансування VIP-гарантій трудових прав народних депутатів.

 

PostHeaderIcon Зірка кінострічки "Ключі від неба" помер, не доживши до свого 70-річчя

   Гаряча тема
У Києві поховали народного артиста України Валерія Бессараба
Валерій Бессараб зіграв Івана Кирилова (на фото: кадр із фільму "Ключі від неба").
На Байковому кладовищі у Києві відбулися похорони відомого актора театру і кіно, народного артиста України Валерія Бессараба.

Актор працював у театрі ім. Лесі Українки 1966 року з 1966 року, закінчивши 1965 акторський факультет тодішнього Київського державного інституту театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого. Грав у таких спектаклях як "Діти Ванюшина" С. Найдьонова, "Віяло" К. Гольдоні, "Як важливо бути серйозним" О. Уайльда, "Сподіватися" Ю.Щербака, "І полетимо з вітрами" М.Зарудного, "Горе з розуму "О. Грибоєдова," Хижаки "А.Писемського," Сава" Л. Андрєєва, " Молоді роки короля Людовіка XIV" А.Дюма.
Після надпопулярного кінохіта "За двома зайцями" (1961) український режисер Віктор Іванов на кіностудії імені О.Довженка три роки виношував задуми, поки в 1964-му на радянські екрани не вийшла його картина "Ключі від неба". Роль Івана Кирилова в ній блискуче зіграв Валерій Бессараб.  Інф.: kp.ua  
 

PostHeaderIcon З рішучістю українців мати незалежну державу мусить рахуватися будь-яка держава, - лист Бандери до Гітлера

   Історія
Боріться за волю народу!
Лише Бандера міг написати Гітлеру листа наступного змісту:
"Навіть якщо німецькі війська при вступі до України, звісно, будуть вітатися як визволителі, то невдовзі ця ситуація може змінитися, якщо Німеччина прийде в Україну не з метою відновлення української державності з відповідними гаслами... Українець, таким, яким його зробили останні 20 років, сповнений рішучості закласти підмурівок, який забезпечив би національний розвиток в незалежній державі. З цією рішучістю мусить рахуватися будь-яка держава, яка, переслідуючи власні інтереси, хоче створити новий порядок на східноєвропейському просторі"   Детальніше

 

 

PostHeaderIcon Відійшов у вічність видатний громадсько-політичний діяч Михайло Горинь

   Гаряча тема
Погасла свічка Михайла Гориня
"Краще засвітити одну свічку, ніж усе життя проклинати пітьму" – цим девізом керувався організатор самвидаву, правозахисник, видатний громадський і політичний діяч Михайло ГОРИНЬ. Його життя – ціла епоха боротьби за людські права і незалежність України – згасло близько 2 години ночі 13 січня року Божого 2013-го. Похорон у Львові, ймовірно, 15 січня, у вівторок.
Народився Михайло Горинь 17 червня 1930 року в с. Кнісело Жидачівського р-ну Львівської обл. Його батько, Микола Михайлович (1905 – 1988), був головою сільської “Просвіти”, керував районною нелеґальною організацією ОУН, репресований польською та радянською владою.   Детальніше      
 
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5041
mod_vvisit_counterВчора6483
mod_vvisit_counterЦього тижня39640
mod_vvisit_counterМинулого тижня37417
mod_vvisit_counterЦього місяця77057
mod_vvisit_counterМинулого місяця171784
mod_vvisit_counterЗа весь час20176435