У нас колоніальна політична еліта, і духовна еліта також, - Євген Головаха
Політика |

Так прокоментував цей документ, оприлюднений 8 грудня його авторами – групою "Перше грудня" - відомий український соціолог, психолог і громадський діяч, доктор філософських наук, професор Євген Головаха.
Євген ГОЛОВАХА: "Ця Хартія розрахована десь на тисячу років. Через тисячу років про неї будуть згадувати як про хартію вільності у Великій Британії. А якщо ми ("моральна меншість") звертаємося з нею до народу зараз, то нам треба знати думку тих, хто буде споживачем цього, тобто всіх українців.
Детальніше... Додати коментар
|
Українці за кордоном |

Прес-конференція “Досвід референдумів. Створення ВО "Соборна Україна" - від декларації до дій” 6 грудня 2012 р. в УНІАН розпочалася переглядом відеоролика про встановлення пам'ятного знака жертвам московського окупаційного режиму. На ньому видно, як мешканці Перемишля (Домодєдово) дають відсіч співробітникам ФСБ, що намагалися перешкоджати цій урочистій події, порушуючи право громадян Росії на історичну правду.
Найважливіший стратегічний ресурс України - консолідація нашого народу, - "Перше грудня"
Громадянське суспільство |

Українська хартія вільної людини
Ми, учасники Ініціативної групи "Першого грудня", укладаємо цю Хартію, щоб висловити те, як бачимо життєві орієнтири для нашого суспільства, і водночас дати поштовх до об’єднання всіх людей, які хочуть доброго і гідного життя в Україні і навколо неї.
“Никто не даст нам избавленья” - ні Бог, ні Путін, ні “Газпром”…
Політика |

Чому уповноважені органи України, як то МЗС, Міненерговугільпром і, головне, економічна розвідка, допустили такий скандал, ще потрібно розібратися. Про це йдеться в аналітичній статті Ганни Лютої в “Дзеркалі тижня” Детальніше
Група "Перше грудня" презентує "Українську хартію вільної людини" (НАЖИВО)
Гаряча тема |

До річниці референдуму за незалежність група "Перше грудня" оприлюднює "Українську хартію вільної людини".
8 грудня, з 11:00 по 15:30 В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Семен Глузман, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський та Ігор Юхновський розкажуть про те, чи є відповідь на сьогоднішні виклики і яка вона. У презентації "Хартії" беруть участь: Юрій Макаров, Оксана Забужко, Сергій Рахманін, Лариса Івшина та ін.
Невідомі намагалися зірвати зустріч Патріарха Філарета з творчою інтелігенцією (ВІДЕО)
Культура і духовність |

У Будинку письменників України 5 грудня відбулася зустріч Патріарха Філарета з письменниками та читачами видавництва “Ярославів вал”, яка проходила під темою "Українська інтелігенція та Православна Церква". Ведучими вечора були Голова НСПУ письменник Віктор Баранов та директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Микола Жулинський.
Невідомі, назвавшись неоязичниками, намагалися зірвати цю зустріч, вигукуючи під час виступу Патріарха Філарета, що будівництво, яке веде УПЦ КП у Десятинному провулку Києва, ніби-то знищило язичницьке святилище. Після марних спроб вивести порушників із зали зчинилася сутичка, після чого організатор бійки з місця подій зник. Міліція інцидент не коментує.
Вчені винайшли методику, що повертає зір
Охорона здоров'я |

Британські вчені з Університету Шефілд створили лінзи, які раз і назавжди повертають зір тим, у кого пошкоджена рогівка. Як пише Daily mail, секрет винаходу в спеціальному відсіку зі стовбуровими клітинами. Лінза у формі людської рогівки створена з матеріалу, який з часом розчиняється під дією слизової оболонки ока. Вчені запевняють, що це дозволяє рівномірно наносити стовбурові клітини по всій площі рогівки. Щоб ефект був стовідсотковим, лікарі радять брати стовбурові клітини зі здорового ока пацієнта або з очей його родичів. Тоді ризик, що клітини не приживуться, буде зведений до мінімуму.
Традиційно пошкодження рогівки лікують за допомогою трансплантації, або ж уведенням стовбурових клітин за допомогою донорської людської мембрани, яка виступає в якості тимчасового носія. Інф.: tsn.ua
"Тюрма на Лонцького" вразила керівників Світового Конгресу Українців
Історія |

Світове українство має допомагати становленню таких демократичних інституцій як Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів „Тюрма на Лонцького”, адже він нагадує світові про неприпустимість повторення злочинів минулого – переконані закордонні українці.
4-5 грудня Національний музей “Тюрма на Лонцького” відвідали, зокрема, Генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів та виконавчий директор Ліги українців Канади Борис Потапенко. Нагадаємо, в жовтні цього року Директор музею Руслан Забілий читав публічні лекції в університетах Оттави, Торонто, Альберти, Манітобу, Саскачевану (Канада) та у Гарвардському університеті (США). І на його запрошення в грудні до Львова прибула делегація представників діаспори.