Володимир ПИЛИПЧУК
Російська газотранспортна політика на межі краху
Інтернет-ресурс OSP-UA.INFO взяв ексклюзивне інтерв’ю у Володимира Пилипчука, народного депутата України 1-го та 2-го скликань щодо можливої приватизації української ГТС.
Володимире Мефодійовичу, чому українська ГТС має залишитися у власності України, якщо є цілий ряд країн, що розсталися з нею на користь Росії?
- По-перше, згадані країни – це в основному – пострадянські держави, що легковажно ставилися до того, чим володіють. Україна безоплатно віддала весь арсенал ядерної зброї, що був на її території Росії задарма, а його вартість оцінюється в сотні мільярдів доларів...
Аналіз торгівлі свідчить, що тільки 29% ринку займають юридичні особи. 31% товарообігу припадає на підприємців-спрощенців, на яких розповсюджується мораторій щодо перевірок, і 40% товарообігу – це умовно «неорганізований» тіньовий обіг.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи засідання уряду в середу, 7 грудня.
За його словами, щоб протидіяти цьому, Держспоживінспекція пропонує повернути найжорсткіші норми перевірок. «Можливо, в окремих випадках це треба зробити. Але принциповий вихід бачиться в іншому. Зміни до законодавства, які я доручив розробити, повинні запровадити в Україні європейські підходи до контролю за якістю і ринкового регулювання», — зазначив М.Азаров.
Олег СОСКІН, політолог, диретор Інституту трансформації сіспільства
Україна є третім за величиною боржником Міжнародного валютного фонду після Румунії та Греції. Про це в ході круглого столу в Києві заявив економіст Олег Соскін.
«Україна винна МВФ 14 млрд 250 млн доларів США. Першу частину боргу України сформувала ще при старому уряді, взявши 10,5 млрд доларів. Потім Кабмін Азарова підписав угоду з МВФ на отримання ще 15 млрд доларів. У 2010 році Україна отримала тільки 3 млрд 390 млн доларів ... Але Україна повинна буде їх віддавати. І в нинішніх умовах Україна - третій за величиною боржник МВФ після Румунії та Греції », - сказав він.
У вівторок керівники урядів Росії, України, Білорусі, Казахстану, Молдови підписали у Санкт-Петербурзі угоду про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД. Вірменія, Таджикистан та Киргизстан пообіцяли визначитися найближчим часом.
Шлях до феодалізму?
Оцінка відомого експерта Олега СОСКІНА - негативна. СНД — структура, яка діє лише на папері, адже більшість угод, які раніше підписувалися учасниками цієї структури, не виконувалися, вважає він. Ну, підписали ще один папірець, але механізмів його реалізації поки що немає. Та навіть якщо припустити, що угода про ЗВТ буде діяти, Україні це не принесе ніякої користі.
Війна і міф
У шумі навколо газової війни губляться справжні корені енергозалежності України: небажання олігархів модернізувати свої підприємства і покладання на тіньові домовленості з Росією
Було б спрощенням говорити про те, що «війна» між Росією та Україною неминуча, а влада жорстко обстоює національні інтереси.
Пропонуємо Вашій увазі підбірку аналітичних матеріалів tyzhden.ua про проблеми енергетичної (не)безпеки України. Детальніше П проблеми.
Підбірка матеріалівбуло б спрощенням говорити про те, що «війна» між Росією та Україною неминуча, а влада жорстко обстоює національні інтереси. було б спрощенням говорити про те, що «війна» між Росією та Україною неминуча, а влада жорстко обстоює національні інтереси. було б спрощенням говорити про те, що «війна» між Росією та Україною неминуча, а влада жорстко обстоює національні інтереси.
Директор Інституту трансформації суспільства Олег СОСКІН вважає, що Національний банк України своїми руками готує обвал гривні через збільшення готівкової та безготівкової маси. Таку думку він висловив у коментарі УНН.
"Нацбанк збільшує обсяги гривні. Якщо взяти 1 січня 2010 року і взяти 1 серпня цього року, 17 місяців, то грошова маса готівки і безготівки збільшилася більше, ніж на 34%. Отже, за 17 місяців гривнева грошова маса в обігу готівки та безготівки збільшилася більше, ніж на третину. А якщо взяти готівку за 17 місяців, то вона зросла майже на 24%. Отже, Нацбанк своїми руками готує девальвацію і обвал гривні ", - підкреслив експерт.
Олег СОСКІН, директор Інституту трансформації суспільства
Серпень буде спокійним, тому що в Україну приїхало багато туристів, іде збір сільськогосподарської продукції і, таким чином, зберігається певний баланс. Так що в серпні курс гривні буде відносно стабільним.
Але в країні залишаються старі проблеми, які створив великий фінансовий капітал для свого потужного збагачення, а також результати неправильної економічної політики по відношенню до народу. Тому з жовтня ситуація може різко погіршитися.
Якщо в Америці буде дефолт, то це означає, що доларові заощадження у світі впадуть як мінімум на 10%. Але в Україну цього може не статися, бо НБУ збільшує обсяг гривні на ринку. Таку думку висловив директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін у коментарі для ІА «НАШ ПРОДУКТ».
Експерт зазначив, що нинішні події не варто порівнювати із ситуацією 2008-го року, коли девальвація гривні була штучною. «Наш уряд і Нацбанк тоді надрукували багато гривні, і тому гривня обвалилася. Зараз її теж друкують. Тому якщо буде дефолт долара у світі і відбудеться девальвація долара щодо євро, японської ієни, китайського юаня, британського фунта, у нас вона може не відбутися, тому що наші правителі продовжують друкування гривні. І тоді ми не побачимо наслідків дефолту », - вважає Соскін.
Володимир ПИЛИПЧУК, академік Академії економічних
наук України, професор, для ВН
12 квітня в Києві пан Путін проводив черговий раунд вербовки України в Митний Союз, але трюк з насильним ощасливленням України дешевими цінами на газ не вдався. Не хочуть вестися на таку лахву українські президенти. „Друг Росії” Кучма відмовився вступати і в Митний союз і в Єдиний економічний простір. Президент-Бухгалтер Ющенко вмів рахувати, тому ні про який Митний Союз не могло бути й мови. „Проросійський” Янукович не погодився теж (на цьому етапі). Чому ніхто з них не хоче добровільно йти до щастя яке, Росія хоче, якщо не миттям. то катанням, „подарувати” Україні з широкого барського плеча. Як розуміти таку щедрість Росії, коли вона не бажає й слухати про зниження ціни на газ до рівня справедливої, тобто такої, за якою Росія продає газ Європі?
Вимоги делегацій громадських організацій малого та середнього бізнесу Президенту України
pidprukr.ucoz.ua/load/vimogi_do_prezidenta/1-1-0-736
|
|