Загальна кількість робочих місць в Україні почала швидко скорочуватися. 27 лютого в Держстаті повідомили, що станом на кінець січня 2013 було 10,2 млн робочих місць, що на 1,6% менше, ніж у грудні минулого року. При цьому січневе зниження кількості штатних співробітників не можна пояснити сезонним фактором, оскільки в січні минулого року кількість робочих місць зросла на 1,9%.
Пересічний українець може відкласти на місяць тільки 488 гривень. Такі дані восени минулого року озвучила Незалежна асоціація банків України. За таких умов пересічному українцю доведеться збирати на власну квартиру 65 років. Про це UBR.UA повідомили аналітики найбільшого в Україні порталу безкоштовних оголошень Slando.
За даними Slando, станом на лютий 2013 року, в Україні було близько 440 тис. оголошень щодо продажу квартир.
В "Укрзалізниці" (УЗ) не можуть знайти фінансування для найбільш амбітного проекту щодо закупівлі локомотивів.
УЗ і російський ВЕБ (Внєшекономбанк) майже рік обговорювали виділення кредиту з оціночною сумою 3,5 млрд доларів для закупівлі 509 машин, але так і не досягли угоди.
"Укрзалізниця" оновить парк локомотивів за схемою лізингу, повідомив 18 лютого 2013 року міністр інфраструктури Володимир Козак.
Державна компанія "Укртрансгаз" сплатила понад 2,5 млрд грн чотирьом компаніям, які заснували охоронці та пенсіонери, - ЗМІ
Про це йдеться у розслідуванні журналіста програми "Тендер News" на "ТВі" Дениса Бігуса.
Протягом 2010-2013 років тендери "Укртрансгаз" з постачання обладнання та проведення ремонтних робіт регулярно вигравали чотири донецькі фірми - "Укртурборемонт", "Турботрейд", "Турболінкс" та "Промінвеставтоматика".
На тендери ці компанії виходили переважно разом, розігруючи перемогу між собою. Окрім того, у двох компаній була однакова юридична адреса. Міські номери телефонів ще двох відрізнялися однією цифрою. Це дало підстави підозрювати "тендерну змову" учасників.
Представники влади неодноразово заявляли про можливість передачі українських аеропортів у концесію. Зокрема, перебуваючи на посади віце-прем'єр-міністра – міністра інфраструктури, Борис Колесніков заявив, що концесійний конкурс щодо аеропорту "Бориспіль" може бути оголошено до кінця першого півріччя 2013 року. "Липень-серпень – це крайній термін. Я думаю, що в першій половині 2013 року все буде закінчено", – сказав він.
Народний депутат України Сергій Міщенко (позафракційний) підготував законопроект, яким пропонується заборонити приватизацію і здачу в концесію державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль". Як передає кореспондент УНІАН, даний законопроект було оприлюднено 7 лютого під час засідання Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації. Детальніше
"Лжеінвестори" можуть отримати підприємство задарма
Про це заявили учасники прес-конференції, що відбулася 1 лютого в одеському прес-центрі "Paritet". У ній узяли участь колишній заступник начальника порту, депутат Іллічівської міськради, заступник голови обласної організації партії УДАР Сергій Білюк та лідери незалежних профспілок порту Анатолій Бойчук і Віктор Степанов. За їхніми словами, Іллічівський морський торговий порт (ІМТП) - прибуткове стратегічно важливе державне підприємство, а його тепер намагаються знекровити й довести до банкрутства.
Найбільший вертикально інтегрований енергохолдинг України "ДТЕК", що належить олігарху Ринату Ахметову, купив скандальну Vanco Ukraine (Британські Віргінські острови), ліцензію якій Ю. Тимошенко анулювала ще у 2008 році.
Про цю оборудку йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті Комісії з захисту конкуренції Сербії. Угода про купівлю "ДТЕК" контрольного пакету акцій Vanco Ukraine була підписана 27 листопада минулого року. Також сьогодні, 30 січня, міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков повідомив, що Стокгольмський арбітражний суд наприкінці грудня 2012-го затвердив мирову угоду між Україною та компанією Vanco.
Україна обігнала росіян у рейтингу мільярдерів
Донецький бізнесмен, власник System Capital Management Рінат Ахметов став єдиним українцем, який потрапив до рейтингу 100 найбагатших людей планети за версією агенції Bloomberg.
Станом на 23 січня Bloomberg оцінив статок Ахметова у 22,3 мільярда доларів – від початку року він зріс на 5,2% ($1,1 млрд).
Порівняно з даними рейтингу за листопад 2012 року.
Ахметов піднявся з 38-го на 26-те місце, знову випередивши всіх мільярдерів-росіян: найбагатший із них – власник “Мегафону” Алішер Усманов – виявився на 36-й позиції зі статком у $19,8 млрд.
Інф.: vidia.org
Про це заявив український економіст Олег СОСКІН агентству "Новий Регіон". Олігарх Ігор Коломойський спеціально пішов на банкрутство авіакомпанії "Аеросвіт", щоб уникнути її захоплення структурами старшого сина президента Олександра Януковича.
"Коломойський однозначно займається махінаціями, штучно банкрутячи "Аеросвіт". Але це відбувається вимушено, він захищається від спроб Сім'ї забрати у нього ці компанії. Не секрет, що і "Донбасаеро", і "Аеросвіт" хотів у Коломойського забрати старший син Януковича. Така ж ситуація з компаніями Пінчука. Коломойський здійснив кваліфіковане банкрутство, він профі в цій справі, просто штучно банкрутить компанію, щоб її активи перевести на свої ж компанії і уникнути того, щоб їх забрала Сім'я", - сказав співрозмовник агентства.
Провал в економіці України некоректно пояснювати складнощами світової економічної кон'юнктури.
Про це в коментарі DT.UA заявив екс-радник президента з питань макроекономіки (1994-2005), екс-голова ради НБУ (2000-2005) Анатолій Гальчинський. Експерт нагадав, що за даними МВФ, у третьому кварталі 2012 року в США ВВП виріс на 2,5%, Китаї - на 7,4%, Росії і Туреччини - на 2,9%, Польщі - на 1,4%, а в Україні скоротився на 1,3%. У країнах єврозони ВВП зменшився на 0,6%. У цей же період промислове виробництво України скоротилося на 4,2%.
"Україна, по суті, єдина країна світу, яка досі не подолала наслідки падіння економіки у світову економічну кризу 2008-2009 років. Ми так і не вийшли на показник 2007 року - танцювати необхідно від цього", - відзначив Гальчинський.
|
|