ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon 31 березня католики святкують Христове Воскресіння

   Гаряча тема
Католики зустрічають свято Воскресіння Христового, відвідуючи костели, де проводяться обряди благословіння води і вогню, запалюється великодня свічка. У храмах звучить гімн під назвою “Да возрадується!”, а потім читаються 12 пророцтв.
31 березня святкують Воскресіння Христове (Затік) також вірмени.
Символ Пасхи — це також фарбовані яйця. Цей елемент свята об’єднує православних християн і католиків України. І в тих, і в інших за традицією яйця освячують у храмах.
У Католицькій Церкві латинського обряду в ніч перед Христовим воскресінням відправляється богослужіння, зване "Пасхальним чуванням". Церква згадує цю святу ніч, в якій воскрес Христос-Господь, називаючи її "матір’ю усіх святих чувань".
 

PostHeaderIcon Сьогодні - 140-річчя Миколи Міхновського – ідеолога самостійності України

   Гаряча тема
Найвідоміший український самостійник
Доволі часто український народ, приділяючи надмірну увагу одним видатним історичним постатям, просто забуває про інших, не менш важливих. Одних історія підносить на п'єдестал слави, а інших при цьому залишає в тіні. Я спробую висвітлити правду про одну постать, доля якої зацікавила мене і не може залишити байдужим пересічного українця.
Йтиметься про видатного політичного та громадського діяча, правника, публіциста, ідеолога та лідера самостійницької течії українського руху кінця ХІХ – початку ХХст., автора славнозвісної брошури "Самостійна Україна", борця за незалежність – Миколу Івановича Міхновського.
 

PostHeaderIcon Доки радіоерики ігноруватимуть український "Отче наш" і слова Державного Гімну?

   Культура і духовність
Відомо, як день розпочнеш – так його і проведеш. Для багатьох із нас уже стало звичним просинатися близько шостої ранку під позивні радіо "Ера", девізом якого стали слова: "У ритмі життя". Багато доброго можна сказати про цю недержавну радіостанцію сучасного формату, її прагнення представити різні точки зору на всі животрепетні проблеми, не переобтяжену рекламою та музичною попсою. Але я не збираюся аналізувати її програми, скажу лише про ті 2-3 хвилини, які можна назвати традиційною  вранішньою побудкою. Нею, на мій погляд, радіоерики ображають усіх українців. Вони  ігнорують український текст молитви "Отче наш", замінивши його церковнослов’янським, і текст Державного Гімну України, транслюючи лише мелодію.
 

PostHeaderIcon Самоврядування по-українськи: "Дайте нам жити!"

   Політика
28-29 березня у Львові проходив всеукраїнський Форум місцевого самоврядування
Цьогорічний представницький  захід був присвячений проблемі розриву повноважень та зобов’язань органів місцевого самоврядування, збереженню архітектурної спадщини, фінансовим питання та місцевому економічному розвитку. До Львова приїхали понад 160 учасників: представники міст обласного та місцевого значення, селищ, а також  міжнародних організацій і муніципальних спільнот Канади й Німеччини. Зокрема, на Форумі були представлені: Донецьк, Полтава, Кіровоград, Славське, Турка, Трускавець, Самбір, Львів, Бурштин, Жидачів, Павлоград, Сколе, Новояворівськ, Тернопіль, Добротвір, Черкаси, Кам’янка-Буська, Угнів, Східниця, Дрогобич, Городок, Миколаїв-Дністровський, Рівне, Червоноград, Стрий та ін.
 

PostHeaderIcon Весняна повінь у Києві може "потопити" столичну владу

   Політика
У районах Києва, за повідомленнями ЗМІ, вже визначені місця можливого підтоплення талими водами
У перелік територій, що викликають тривогу, внесено адреси у 10 столичних районах. У Києві також може затопити 70 підземних переходів. Як на лихо, на зміну затяжним снігопадам (попереджає Гідрометцентр), в Україну прийдуть проливні дощі.
Гарячкові потуги влади щодо попередження повені не викликають захоплення у киян.
 

PostHeaderIcon Висловлювання Володимира Познера про українців викликало огиду

   Імідж України
Двоголового орла завжди бентежив тризубець, - Сергій Рахманін
Із хамством "стратегічних старших братів" ми не те щоб змирилися, - пише Сергій Рахманін у свіжому номері газети "Дзеркало тижня", - (бо обвикнувшись із чужим хамством, відвикаєш від відчуття власної гідності), а просто навчилися ставитися до такого як до неминучого зла. Інша річ — ті, кого узагальнено й, мабуть, не зовсім точно величають російськими демократами. Познер із них. У день вручення йому української премії "Людина року", лауреат дав інтерв'ю газеті "Сегодня", в якому на запитання "Хто для вас українці?" сказав так: "Я дуже погано знаю Україну, я не жив серед українців. Я тільки знаю, ...що в сталінських таборах було багато українців. Серед наглядачів."
 

PostHeaderIcon Корупція на підготовці до відзначення 200-річчя Тараса Шевченка

   Політика
Владі Шевченко "без надобності"
11 квітня спливає рік від часу появи Указу президента України № 257/2012 "Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка". І хоча завершується він дорученням Держкомітетові телебачення та радіомовлення "забезпечити широке висвітлення заходів з підготовки та відзначення" знакової ювілейної дати, насправді в інформаційному просторі країни ніякого "широкого висвітлення" немає. Глухо.
Гроші під ювілей потрібні великі. Уряд тримає в секреті, скільки саме. Брак прозорості у фінансових питаннях неминуче призводить до складання захмарних кошторисів, як під час підготовки до Євро-2012... Отже всі пункти указу є потенційним джерелом корупції, - пише tyzhden.ua.
 

PostHeaderIcon Українці - найстаріша і наймудріша нація світу, - древні історики

   Історія
Те, що український народ є одним із найдавніших народів світу відомо давно.
Ще у ІІІ ст. до н.е. римський історик Помпей Троз стверджував: "Скіфи (пращури сучасних українців) - це найстаріша нація світу.
А "батько історії" Геродот писав: "Вони є мудріші від будь-якої нації на землі".
Інф.: "Українці в світі"
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1400
mod_vvisit_counterВчора4144
mod_vvisit_counterЦього тижня5544
mod_vvisit_counterМинулого тижня27193
mod_vvisit_counterЦього місяця58538
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24212256