ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Майже кожен четвертий житель України за межею бідності (Світовий банк)

   Економіка і бізнес
Рівень бідності в Україні торік зріс з 5,5% до 24,2% - за межею бідності опинились 7,1 мільйона людей.
Про це йдеться в звіті Світового банку, пише
The Guardian.
В Україні різко подорожчали їжа, паливо та послуги - деякі з них на 50%.
 

PostHeaderIcon Магнітні бурі в травні-2023: «штормити» почне з 1-го числа

   Вимоги
Переживши квітень, насичений магнітними бурями, і, як наслідок, приліт метеора, українці з побоюванням дивляться на прогнози сонячної активності на травень.
Прогнози на останній весняний місяць не настільки гнітючі, як на квітень, але все одно доведеться підготуватися.
Нагадаємо, що магнітна буря - це глобальне явище у верхніх шарах атмосфери Землі, спричинене сильними геомагнітними збуреннями. Магнітні бурі можуть бути спричинені сонячними спалахами, корональними викидами маси, сонячними вітрами та іншими сонячними явищами. Коли відбуваються ці сонячні явища, вони утворюють магнітні бурі, що впливають на магнітне поле Землі.
 

PostHeaderIcon Чи відбудеться стрімке падіння української валюти — прогноз експерта

   Економіка і бізнес
Стабільність гривні залежить від надходження міжнародної фінансової допомоги та успіхів ЗСУ.
Експерт аналітичного центру "Об'єднана Україна" Олексій Кущ не бачить причин для того, щоб в Україні відбулося різке падіння національної валюти.
За словами експерта, курс долара в Україні найближчим часом може зрости не більш, ніж на 10%, і аж ніяк не досягне позначок 46 чи 50 гривень за долар.
 

PostHeaderIcon РФ б'є по Україні "свіжими" ракетами — Ігнат

   Війна РФ проти України
Про це свідчать знайдені рештки боєприпасів.
Росіяни продовжують виготовляти ракети, хоча темпи виробництва є невисокими, розповів в ефірі телемарафону «Єдині новини» речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
«Ті рештки ракет, що були знайдені під час крайніх ударів, свідчать, що це  свіжі ракети, виготовлялися вони й восени, є і зимові варіанти запчастин», — сказав він.
 

PostHeaderIcon Зеленський: Ми почнемо контрнаступ до того, як в нас з’являться F-16

   Політика
Президент Володимир Зеленський впевнений, що Україна не може тягнути з відвоюванням своїх територій до того, поки партнери нададуть F-16, контрнаступ має початися раніше.
Джерело: Зеленський у інтервʼю фінським, шведським, данським і норвезьким журналістам
Пряма мова Зеленського: "Це б дуже сильно допомогло… Але ми розуміємо, що так затягувати ми не будемо, і ми будемо починати ще до того, як у нас з’являться F-16 або щось іще.
 

PostHeaderIcon Умань. Станом на 18:30 відомо про 22 загиблих

   Війна РФ проти України
В Умані вранці 28 квітня, під час масованої атаки на Україну, сталося влучання житловий будинок.
Про це повідомили Суспільному у пресслужбі Нацполіції Черкащини.
 

PostHeaderIcon Магнітна буря вже на носі: чого чекати із космосу найближчими днями

   Блоги
Вже найближчим часом Сонце дасть жителям Землі можливість відпочити від магнітних бур, сонячних затемнень і "торнадо" на світилі, однак сьогодні нам ще потрібно буде пережити магнітне збурення.
Астросиноптики з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) впевнені, що магнітна буря сягне 4 балів, тобто G1 рівня потужності. Вона буде спричинена викидом корональної маси на Сонці (СМЕ), яка "вилетіла" у космос 24 квітня.
 

PostHeaderIcon По всій Україні оголошували повітряну тривогу 28.04.2023

   Війна РФ проти України
Києві та всіх областях України вночі 28 квітня оголошували повітряну тривогу, у багатьох містах бути чутні звуки вибухів.
Деталі: Тривога почала ширитися одразу з трьох напрямків – північного, східного і південного.
Згодом тривогу оголосили у Києві та центральних областях України.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні688
mod_vvisit_counterВчора6268
mod_vvisit_counterЦього тижня39156
mod_vvisit_counterМинулого тижня46889
mod_vvisit_counterЦього місяця60627
mod_vvisit_counterМинулого місяця197075
mod_vvisit_counterЗа весь час22236184