Ірина КИРИЧЕНКО
Громадські ради: гора народила мишу?
Я хочу почути, як працюють громадські ради в міністерствах і відомствах. Чи ставлять вони конкретні і актуальні питання профільним міністрам? Одне із засідань Уряду ми цьому присвятимо.
М.Азаров. Засідання Кабміну,
9 листопада 2011 р.
Громадські ради (згідно з демократичними канонами) покликані стояти на варті інтересів громадян і контролювати діяльність органів влади. Влада ж (згідно з українськими реаліями) традиційно будь-якому контролю чинить опір
Віктор ТРЕГУБОВ
Жива огорожа
Дано: у президента 10 дорогих авто в кортежі, у прем’єра непрофесійно помітні снайпери на дахах, у спікера два взводи в штаті охорони.
Запитання №1: коли в громадян урветься терпець?
Запитання №2: чи допоможуть президенту, прем’єру та спікеру всі ці люди, якщо терпець у громадян урветься?
Адміністративна реформа в Україні йде повним ходом. Однак деякі галузі, організації та відомства реформуються швидше за інші. Приміром, по-справжньому на широку ногу поставлено забезпечення всім необхідним перших осіб країни. При цьому важливе місце в списку «необхідного» посідає надійна охорона від народу.
Протести в Росії можуть спровокувати новий "майдан" в Україні - Фесенко
Багатотисячні мітинги в Москві, які протестують проти результатів парламентських виборів в Росії, можуть спровокувати нову революцію в Україні, вважає керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Так, невдоволення по відношенню до діючої влади з боку населення продовжує зростати, а революційний досвід все ж є.
3-го листопада протестувати під Верховну Раду прийдуть понад 250 організацій
Акція протесту "Вимкни Раду" пройде 3 листопада під стінами парламенту і розпочнеться о 10.00, повідомив начальник штабу Всеукраїнської громадянської акції "Вперед!" Андрій Панайотов.
"Ми закликаємо всіх громадян, яким не байдужа доля країни, прийти 3 листопада під Верховну Раду і вимагати, щоб ці вже ненародні депутати пішли звідти", - сказав він на прес-конференції у п'ятницю в Києві.
ЗАКЛИК УКРАЇНСЬКИХ ВЕТЕРАНІВ ДО ВЛАДИ В.ЯНУКОВИЧА
ЗО вересня українські ветерани столиці провели конференцію на тему: «ПЕНСІЙНА РЕФОРМА УКРАЇНИ, СЬОГОДНІ І ЗАВТРА».Організатор конференції, Рада Київського міського відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, врахувавши думки учасників, ухвалила звернутись до сучасної влади з пропозиціями щодо пенсійної реформи та спроби влади покращити життя українського народу.
З виступаючих на конференції ветеранів жоден не підтримав заходи влади втілити в життя пенсійну реформу. Як би не голосувала більшість Партії регіонів у Верховній раді, ветерани висловлюють рішуче «НІ» спробам уряду вирішити фінансові проблеми держави за рахунок найбідніших верств населення. Ветерани рішуче засуджують спроби сучасної влади накопичувати бюджетні кошти за рахунок вимираючого населення і , в першу чергу, коштом мізерних пенсій майбутніх і сучасних ветеранів, яким підняли сьогодні вікову планку, якої вони у більшості просто не досягнуть, тим самим забезпечивши економію пенсійного фонду.
3 листопада в Києві, обласних центрах та Севастополі розпочнеться всеукраїнська акція протесту громадських організацій. Таке рішення було прийнято на Всеукраїнському форумі громадських організацій сьогодні.
Зокрема, афганці з організації "Ніхто крім нас", "Коаліція учасників Помаранчевої революції", громадський комітет "Наступ" та ще близько 17 організацій, ухвалили декларацію з вимогою розпуску Верховної Ради. "Верховна Рада в тому вигляді, в якому вона сьогодні є, не відповідає своєму покликанню. Зробити життя кращим можливо, тільки змінивши склад законодавчого органу. Більше того, Верховна Рада стала нелегітимною і не відображає інтересів суспільства, оскільки перебіжчики зробили її такою, що не відповідає спектру політичних уподобань народу України ", - наголошується в документі.
Учасники форуму прийняли рішення, що під час акції також будуть обговорюватися подальші дії громадських організацій, якщо їхні вимоги про розпуск парламенту не буде виконано. Інф. ubr.ua
У Києві завтра, 14 жовтня, планується проведення численних акцій протесту і мітингів за участю близько 35 тис. чоловік.
Про це повідомив керівник управління зв'язків з громадськістю ГУ МВС Києва Володимир Поліщук.
"Проводити акції протесту та мітинги завтра подали заявки такі організації:
громадське об'єднання" Християнська Україна "за участю 500 демонстрантів планує провести мітинг із 12:00 до 20:00;
всеукраїнська" Чорнобильська народна партія "за участю 5 тис. осіб планує мітингувати з 10 : 00 до 14:00 під Верховною Радою України;
всеукраїнське об'єднання "Свобода" подало заявку на проведення концерту на Михайлівській площі за участю 5 тис. осіб, а також на проведення мітингу біля пам'ятника Шевченку за участю 20 тис. чоловік і маршу до Михайлівської площі;
 На думку Олександра САВЧЕНКА - інвестора, банкіра, ректора Міжнародного інституту бізнесу - українське суспільство можна визначити словом «натовп».
Олександр РОЙТБУРД - один з найбільш відомих і високооплачуваних українських художників - з ним згоден, вважаючи, що зараз багато чого швидко змінюється в гірший бік.
На фото: О. Савченко
 В ході чергової зустрічі з циклу «Перезавантаження» зустрілися успішний інвестор, банкір, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко і один з найіменитіших і високооплачуваних українських художників Олександр Ройтбурд . Вони міркували на тему «Час людей або корпорацій?» І кожен коротко описав своє бачення сучасного українського суспільства.
На фото: О. Ройтбурд
Любомир ГУЗАР, Архиєпископ, для Української правди
Трохи більше як місяць тому у виданні "Газета по-українськи" була надрукована стаття українського історика, науковця і публіциста Ярослава Грицака: "Поради на зле і на добре".
Зміст публікації становила низка порад щодо того, як витримати утиски, не зламатися та як у найгірших обставинах не перестати бути собою. Автор звернув також належну увагу на те, як поводитися, коли такого тиску зазнають інші люди, зокрема друзі. Як вказав у статті сам Ярослав Грицак, ці поради ґрунтуються на пережитому чи начитаному досвіді.
Аналізуючи коментарі до цієї статті, можемо дійти висновку, що вона привернула увагу читачів і отримала в них належну оцінку. Таку саму думку про цю публікацію має і автор цих рядків, який хоче поділитися з цього приводу своїми спостереженнями.
На своє оздоровлення влада виділить у 4 рази більше, ніж на здоров'я ветеранів!
У розпорядженні депутатів є свої санаторії в Криму, де вони можуть оздоровлюватися за державний рахунок.
У 2012 році медичне обслуговування народних депутатів та керівного складу органів державної влади, а також фінансова підтримка санаторно-курортних установ, де вони відпочивають, обійдеться в 460 млн. грн, пише "Дело".
Фінансова підтримка з бюджету держави об'єктів Верховної Ради у 2012 році складе 7,8 млн. грн. Однак найдорожче обходиться держбюджетові медичне обслуговування народних депутатів та керівного складу органів державної влади, на що в наступному році планується виділити 354,6 млн. грн.
|
|