Україна має успадкувати герб від своїх попередників - Руси і УНР, а не створювати новий, - Павло Січкар
Ми успадкували від УНР Державний прапор, Державний Гімн, потрібно успадкувати і Державний Герб УНР (без змін).
Таким чином можна було б зняти питання про "великий герб".
19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на загостреному донизу щиті.
Проте сучасна Україна є правонаступницею УНР, про що прийнята Заява Державного Центру УНР в екзилі від 22 серпня 1992 року.
Україна успадкувала від УНР головні державні символи - прапор, гімн, герб, але зображення герба тоді, чомусь, вирішили змінити. І Державний Герб України розмістили не на овальному щиті, а на іншому.
Це потрібно виправити. На цьому, зокрема, наполягає Українська Національна Рада, в Заяві якої говориться:

"УНР взяла собі за Герб Тризуб Володимира Великого, успадкувавши його з давніх часів, що підкреслювало неперервність державотворення. УНР також відмовилась від великого герба. Герб УНР максимально відтворював Герб Княжої Держави Володимира Великого. Цю роботу бездоганно виконав видатний художник і вчений зі світовим ім’ям Василь Кричевський.
Михайло Грушевський у листопаді 1917 р. говорив: «Я підчеркую, і кілька разів робив се, що ми не являємося, як часто висловлюються, якоюсь новою і молодою республікою, ми відновляємо тільки нашу державність, якою ми жили і яка була відібрана нам проти нашої волі, без признання; з тим відібранням ми ніколи не мирилися.

25 лютого 1918 року тризуб Київського Князя Володимира, віртуозно адаптований до законів геральдики Василем Кричевським, був затверджений як Державний Герб УНР.
Тому нинішня Україна, як правонаступниця УНР, має успадкувати від УНР її державні символи: Герб, Гімн, Прапор. Згадка в Конституції України про «великий герб» з’явилася під тиском комуністичної більшості у тодішній Верховній Раді. Це на той час був вимушений компроміс. Патріотичним силам таким чином вдалося позбутися символів Радянської імперії.

Герби встановлюються лише на етапі заснування держави, а потім передаються у спадок (слово «герб» у перекладі з німецької і означає «спадок»). Герби не створюються чиновниками! Якщо держава встановлює новий герб, то це означає перезаснування держави і порушення державного правонаступництва. Тим більше, що великі герби властиві імперіям, а Україна – не імперія. Навіть Російська Федерація, яка є імперією, відмовилась від великого герба, успадкувавши герб Російської імперії.

Отже потрібно встановити, що Державним Гербом України є Знак Княжої Держави Володимира Великого – Золотий Тризуб (на овальному щиті з блакитним тлом). Цей історичний Герб і був повернутий за часів УНР, правонаступницею якої є сучасна Україна.  Остаточне повернення цього Державного Герба відображає позицію провідних українських істориків і стане демонстрацією Національної єдності і гідності, важливим кроком до відкинення залишків посткомуністичного мислення та утвердить історичне правонаступництво України від Княжої держави Володимира Великого".

Після Революції Гідності давайте доведемо, що Гідність у нас є.

Павло Січкар, журналіст

Коментарі