Янукович вводить в Україні режим "путінізації", — Freedom House
Представники міжнародної неурядової організації Freedom House констатують падіння рівня демократії в Україні і заявляють, що президент Віктор Янукович вводить в Україні режим "путінізації", який може мати негативні наслідки для країни.
На думку експертів організації Freedom House, які проводять щорічний аналіз демократичних процесів, негативні тенденції в Україні та Угорщині ставлять під сумнів життєздатність молодих демократій Євросоюзу і демократичні перспективи країни, яка прагне увійти до ЄС.
Гостру критику авторів звіту Nations in Transit 2012 викликали процеси відсторонення від демократії в Україні при президентові Вікторі Януковичу, і в Угорщині за прем'єрства Віктора Орбана, як такі, що можуть поширитися на інші регіони в умовах все більш невизначеної економічної ситуації.

"Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і президент України Віктор Янукович під приводом так званих реформ послідовно порушували критичну систему стримувань і противаг, - заявив президент Freedom House Девід Креймер. "Складається враження, що вони вводять у своїх країнах" путінізацію ". Іронія полягає в тому, що в самій Росії за минулий рік" путінізм "виявився частково дискредитованим, а прості росіяни все активніше вимагають від уряду підзвітності та прозорості", - зазначає Креймер. Україна, яка пережила короткий період демократичного сплеску після Помаранчевої революції 2004 року, зазнала суттєвого погіршення ситуації в п'яти категоріях з семи, відзначає Freedom House в повідомленні для преси.

Автори звіту відзначають, що найбільше падіння можна побачити у судовій системі і незалежності судів, а також в оцінці загального стану розвитку демократії, яка швидкими темпами наближається до рівня, що передував Помаранчевій революції.

Очікувана критика
Критика процесів згортання демократії в Україні звучала й у інших звітах Freedom House з оцінками індексу свободи в світі.

Негативні тенденції в Україні посилилися після того, як нинішня українська влада розгорнула кримінальне переслідування політичної опозиції і засудила за перевищення службових повноважень колишніх чиновників на чолі з екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

Міжнародні правозахисні організації разом з урядами країн ЄС і США неодноразово критикували Київ за те, що міжнародне співтовариство вважає правосуддям вибірковим. У квітні президент Freedom House Девід Креймер побував в Україні, де відвідав ув'язнених Тимошенко і Луценка та провів переговори з Януковичем.

Нагадаємо, що згідно з опублікованою 1 травня організацією Freedom House доповіддю про стан свободи преси в 2011 році,
Україна опустилася на 9 позицій. Вона зайняла 130 місце, ділячи його з Південним Суданом. До останнього - 197 місця, яке займає Північна Корея, залишилося не так вже й багато.     Інф.: delo.ua

Коментарі