У ніч проти суботи, 17 лютого, ЗСУ вийшли з Авдіївки Донецької області, щоб уникнути оточення.
Про це повідомили головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський та командувач оперативно-стратегічного угруповання військ Таврія Олександр Тарнавський.
«Виходячи з оперативної обстановки, яка склалася довколо Авдіївки, з метою уникнення оточення та збереження життя і здоров’я військовослужбовців, прийняв рішення про виведення наших підрозділів з міста й переходу до оборони на більш вигідних рубежах», – заявив Сирський.
Він наголосив, що українські воїни гідно виконали свій військовий обов’язок, зробили все можливе для знищення найкращих російських військових частин, завдали ворогу значних втрат у живій силі та техніці.
Тарнавський, своєю чергою, назвав це єдиним правильним рішенням в ситуації, коли росіяни наступають «по трупах власних солдатів» і мають перевагу в снарядах в співвідношенні «десять до одного».
«Оточення не допущено, особовий склад виведено, наші воїни зайняли оборону на визначених рубежах», – наголосив він.
Нагадаємо, увечері 16 лютого повідомлялося, що у Авдіївці ведуться важкі бої.
Також повідомлялося, що росія кинула на Авдіївку усі можливі ресурси – позиції українських воїнів штурмує як звичайна піхота, так і елітний спецназ ГРУ. Обстановка у місті залишається дуже складною.
Про ризик захоплення міста Авдіївки росіянами через відсутність достатньої кількості зброї в українських оборонців говорили і у Білому домі.

Інф.: Слово і діло

Коментарі