Після початку повномасштабної війни Євросоюз почав видавати українцям дозволи на тимчасовий захист.
Це означає, що громадянам, які втекли від війни, не потрібно просити притулку і вони можуть користуватися цілим рядом привілеїв – зокрема правом на безкоштовне житло, освіту, медицину та офіційне працевлаштування. На даний момент у Європі зареєстровано понад 5 млн українців зі статусом тимчасового захисту. Право на його отримання продовжено до березня 2024 року, але в ЄС наголошують, що такою нагодою користуються дедалі менше українців. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».
Найбільше українців отримують тимчасовий захист в Польщі. Але найбільш стабільний попит на отримання цього статусу – у Німеччині.
Тимчасовий захист у країнах ЄССлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)
Найбільше українців отримують статус тимчасового захисту, звичайно в Польщі. Лише за перший місяць повномасштабної війни такий статус видали трохи більше ніж 625 тисячам наших громадян. У квітні статус отримали 425,6 тисяч українців, у травні – трохи більше 96 тисяч. Потім до кінця минулого року тимчасовий захист у Польщі отримували 30-60 тисяч українців, цього року – 24-28 тисяч щомісяця.
У Чехії тимчасовий захист у березні минулого року отримали 249,5 тисяч українців, у квітні – 65,1 тисяч, у травні – 39,9 тисяч. Далі кількість українців, які отримують статус, скоротилася до 10-20 тисяч щомісяця в 2022-му і до 9-12 тисяч цього року.
Третя за популярністю серед українських біженців країна – Німеччина – почала оприлюднювати дані щодо надання тимчасового захисту лише у серпні. У серпні статус отримали 62,1 тисячі українців, у вересні – 51,9 тисяча, у жовтні – майже 38 тисяч, у листопаді – 36,3 тисяч, у грудні – 25,1 тисяч, у січні – 28,2 тисяч, у лютому – 25,1 тисяч.
Таким чином, Німеччина є єдиною європейською країною, де залишається стабільно високий попит на отримання тимчасового захисту громадянами України.
Найменш популярними для тимчасового захисту були такі маленькі європейські держави як Ісландія, Ліхтенштейн, Мальта, Люксембург – там статус щомісяця отримували менше тисячі, а то й сотні українців.

Інф.: Слово і діло

Коментарі