Портал ВОЛЯ НАРОДУ публікує інтерв’ю політиків та
    авторитетних представників громадськості на найактуальніші
    теми, які є визначальними для стратегії України.
    Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання
ВН
    відомого політичного і громадського  діяча, Голови
    "Української Республіканської партії", Героя України
     Левка Лук'яненка 
  
  

  1 Яким має бути механізм контролю народу за владою?

  - Україна має застосовувати той механізм контролю народу за владою, який виробили демократичні країни світу і застосовують його вже давно. До таких механізмів належать:

- Поділ влади на законодавчу, виконавчу й судову. Я за офіційне визнання засобів масової інформації за четверту владу.

 - Періодичні перевибори представницьких органів влади та місцевого самоуправління.

 - Відокремлення бізнесу від влади.

 - Незалежність від виконавчої влади суддів і прокурорів. Механізм призначення суддів і прокурорів має бути такий (приблизно як у США),  за якого ні президент, ні уряд не має змоги усунути з посади небажаного для них члена верховного суду чи генерального прокурора.

 - Узаконення обов’язку правоохоронних органів реагувати на повідомлення про злочин у друкованих засобах масової інформації та у заявах, скаргах, клопотаннях, супліках, підписаних громадянами із зазначенням їхніх координат.

2. Які зміни потрібно внести в Конституцію України?

 - За цієї влади, яка на рівні вищого ешелону  є носіями азіатської авторитарної політичної традиції, що суперечить українській європейській демократичній традиції, не слід чіпати Конституцію.

 
3. Як реформувати партійну систему в Україні в інтересах народу?

 - Є кілька способів реформування:

 а) піднесення прохідного бар’єру;

 б)  заборона створювати передвиборчі блоки;

 в)  зняття Міністерством юстиції з реєстрації тих політичних партій, які не виконують закон про політичні партії в Україні і не беруть участь у парламентських виборах та не висувають своїх кандидатів на посаду президента України. Жоден із цих способів не є ідеальний, проте держава мусить вдатися до якогось одного чи комбінації кількох, аби нарешті припинити партійний хаос, який занадто вже затягнувся.
 

 4. Яким Ви бачите механізм об'єднання української нації?

 - У демократичній державі про об’єднання можна казати в сенсі загальнонаціонального узгодження на кількох основних ідеологічних засадах. Поза цим демократія передбачає право кожного дотримуватися своїх філософських, правових, політичних та інших поглядів, літературних, мистецьких та інших уподобань. Отже, спростивши питання, уявляю його як таке, яке хоче отримати відповідь: що належить до основних засад та як досягнути національної згоди у цих засадах? 

 До основних засад слід віднести ідеї, (переконання) громадян у тому, що:

 - державна незалежність України є найвищою національною цінністю;

 - тільки державна незалежність спроможна забезпечити умови для максимального розвитку й застосування всіх природних здібностей кожного громадянина України;

 - українська нація є власником тої частини земної поверхні, на якій жив і розвивався український етнос. Ця земля є базою для подальшого розвитку нації, а того її слід любити, дбати про неї й захищати від будь-яких зазіхань. Наші арійські прародичі подарували нам, сучасникам, цю землю - найбільшу в світі коштовність;

 - наші діди-прадіди були розумними людьми, того майбутнє слід будувати не на запереченні їхньої духовної, культурної й звичаєвої спадщини, а на шанобі, вивченні й подальшому її розвиткові.

 Ми - європейська нація. Отже необхідно усвідомлювати особливости нашого історичного шляху як шляху європейської нації і в умовах державної самостійности відроджувати свої ці особливі національні риси  і повертати собі самоповагу й національну гордість.

 Механізм об’єднання нації на грунті засадничих ідеологічних і моральних принципів полягає в поширенні української національної ідеї, поширенні історичних знань і прищеплення українцям історичного мислення. При цьому важливі знання не тільки політичної історії, але й усіх складників національного життя упродовж  минулих тисячоліть. Без патріотичних почуттів люди не можуть об'єднатися в націю для спільної праці задля добра своїх дітей і майбутніх поколінь.

 На перехідному шляху від космополітичного інтернаціоналізму до українського патріотизму стоять чотири медіахолдинги з неукраїнським мисленням, що відрізають теперішні покоління від наших кровних попередників і виховують із українців таких людей, які потрібні їм, а не українській нації. Без українізації інформаційного простору процес прозріння українців до усвідомлення ваги національного єднання і далі відбуватиметься украй болісно й повільно. 

 
5. Як необхідно реформувати виборчу систему і відділити владу від бізнесу?

 - Вважаю за найбільш підходящу  для теперішніх умов пропорційну виборчу систему з відкритими списками та прив’язкою кандидатів у народні депутати до виборчих округів.

 Для відокремлення влади від бізнесу необхідна революція. Минулі роки довели остаточно, що постімперські багатії швидше заженуть у могилу ще 6 мільйонів громадян України, аніж поділяться своїми надприбутками з трудящим народом. Українська і світова практика показує, що революція може бути мирна чи не мирна, збройна чи не збройна, але у всякому разі вона має усунути олігархічну грабіжницьку владу акцією масової дії.

 
6. Яка ідеологія має бути провідною для України?

 - Націоналістична.

 
7. Які найголовніши здобутки і втрати України за 20 років відновленої державности?

 - 20 років були роками поступового творення елементів (факторів) і професійних кадрів самостійної держави; були роками переосмислення народом позитивів-негативів двох світів: світу західних демократій і світу московського деспотичного тоталітаризму; були часом національного самопізнання і зрозуміння, що справжнє відродження України неспроможні почати покоління комуністичних рабів. Його почнуть покоління, народжені в умовах демократичної самостійної України. 20 років були суворим і всебічним вишколом цілого народу і тепер ми зовсім не ті, що були 20 років тому. Багато доброго  втратили, проте втратили ілюзії й наївність. Нація стала дорослішою і вступає у взаємини з іншими народами більш-менш самостійним суб’єктом.

Найбільші втрати –це знищення корумпованою непатріотичною владою промислового, сільськогосподарського, наукового, військового, інтелектуального потенціалів.

Втрата НРУ функції опозиційної сили, нейтралізація владою товариства політв'язнів і репресованих—совісті нації.

Не створений національний інформаційний простір, що призвело до деградації моралі, розчарувань, занепаду духу.

Зменшення населення з 52 до 46 мільйонів.

Україна опинилася під економічною й ідейною окупацією людей, які не дбають про самостійність держави, того на 20 році незалежності над синьо-жовтим прапором на будинку Верховної Ради України стирчить п’ятикутна імперська зірка!

 
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити