Олімпійський чемпіон з боротьби та народний депутат Жан Беленюк прокоментував рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК) допустити росіян та білорусів до Олімпійських ігор-2024 у Парижі під нейтральним прапором. «Зараз багато спекулятивних заголовків в ЗМІ, на кшталт «чи варто Україні брати участь в іграх в Парижі в наступному році». Хочу висловити своє бачення.
Я вважаю, що треба виступати, і поясню, чому.
По-перше, ми вже мали досвід бойкотування змагань, де представлені типу «нейтральні» росіяни, в період одразу ж після проголошення нових рекомендацій МОК і до 26 липня поточного року, коли міністерство дозволило виступати. Досвід того бойкоту, на мою думку, показав нам його неефективність.
Спортсмени втратили можливість здобувати перемоги для нашої країни та, що ще важливіше, можливість використовувати міжнародні майданчики для того, щоб доносити інформацію по всьому світу про війну на Батьківщині, надаючи таку можливість росіянам у той же момент.
Наступного дня після скасування бойкоту відбулася відома історія з Ольгою Харлан (усі памʼятають, сподіваюся), яка привернула увагу всіх міжнародних ЗМІ до України.
По-друге, нам, на жаль, не вдалося сформувати навколо себе коаліцію країн-союзників, які б готові були реально приєднатися до бойкоту і тим сами суттєво посилити нашу позицію щодо тиску на МОК.
Дякую усім міжнародним федераціям, як, наприклад, Міжнародна федерація легкої атлетики, які попри всі «рекомендації», дотримуються своєї позиції, і не допускають орків до змагань.
По-третє, треба продовжувати тиснути на МОК і міжнародні федерації щодо дотримання їх же рекомендацій, щоб це не було, як ми знаємо, просто профанацією.
Їхати. Перемагати. Не тиснути руку, показуючи, що терористи не гідні жодної поваги. Встановлювати проукраїнський порядок денний в Парижі, використовуючи цей величезний комунікаційний майданчик.
Це лише моя особиста думка.
Сподіваюся, що посадові особи, що прийматимуть остаточне рішення, зможуть його знайти й прийняти максимально виваженим, в інтересах нашої країни.
Слава Україні й слава українському спорту», – сказав Беленюк.
Росіяни та білоруси зможуть виступати в особистих стартах, команди не будуть допущені до змагань. Олімпіада-2024 пройде з 26 липня по 11 серпня.
Основне про допуск росіян та білорусів до Олімпійських ігор-2024 під нейтральним прапором читайте тут.

Інф.: Ttribuna

Коментарі