У 860-му році, тобто 1152 роки тому, відбулося хрещення Київського князя Аскольда і частини русичів, а також створення для Руси окремої митрополії.  

За літописними свідченнями та згідно з візантійськими джерелами після завершення походу на Царгород війська русів під проводом Київського князя Аскольда (860 р.) відбулося хрещення щонайменше частини русичів і самого князя, а також створення для Руси окремої митрополії.

До заснування Москви Київським князем Юрієм Довгоруким (1147 р.) залишалося 287 років!

У своєму посланні святитель Фотій, Патріарх Константинопольський (у 858 – 867 та 877 – 886 роках), пише: «Руси…змінили еллінську й безбожну віру, у якій раніше перебували, на чисте життя у Христі. І в них запалала така спрага віри й наснага на праведне життя, що вони прийняли пастиря і з великим сумлінням приступають до Христових таїнств».
У 60-й нотиції візантійського імператора Лева Мудрого (правив у 886 – 912 рр.) «Митрополія Руси» згадується на 61 (60-му) місці у списку Митрополій Константинопольського Патріархату.
Ключовою  подією було масове хрещення у 988 році мешканців Києва, а згодом інших міст держави князем Володимиром Святославичем, у результаті чого християнство стало провідною релігією в Русі. До заснування Москви залишалося 159 років.


  1685 року православна Київська Митрополія була перепорядкована Московському патріархату.
 1919 року, окремо від Київської митрополії Московського патріархату, була утворена Київська Митрополія УАПЦ.
 У червні 1992 року створена Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ-КП) — православна Церква в Україні із резиденцією Патріарха в Києві, яка є спадкоємицею Митрополії Руси-України з центром у Києві.Ілюстрація з сайту: politiko.ua/blogpost80137
 

 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити