Про це свідчить нарощування можливостей військової промисловості в РФ, на тлі чого Заходу необхідно збільшити допомогу Україні.
У Росії говорять про мобілізацію свого оборонно-промислового комплексу впродовж наступних трьох років. Це вказує на те, що росіяни мають намір продовжувати війну проти України протягом ще щонайменше трьох-чотирьох років, пише The Telegraph із посиланням на інсайдера у сфері оборони.
У матеріалі видання розповідається про те, як держава-агресор здійснює “економічну мобілізацію”, яка, на думку ворожого президента Владіміра Путіна, дозволить значно переломити хід війни. Йдеться, зокрема, про перетворення цивільних об’єктів на військові для розробки та виробництва озброєнь.
За словами одного з західних чиновників, зараз Росія витрачає близько 40% свого ВВП на війну проти України. Експерти вважають, що з часом це може дати РФ суттєву перевагу в техніці для досягнення успіху в бойових діях.
Точний ступінь переходу агресора до військової економіки наразі складно визначити, але “майже всі експерти погоджуються, що цей процес реальний, небезпечний і добре просувається”. Крім того, Москва отримує військову допомогу від Ірану та Північної Кореї, вдається до обходу західних санкцій для постачання електроніки й інших компонентів.
На тлі цього, як пише видання з посиланням на дослідження британського аналітичного центру RUSI, спостерігається, зокрема, значне збільшення використання окупантами артилерійських боєприпасів на фронті, тоді як українські військові вистрілюють менше снарядів. Україна, як з’ясувалося, випускала 7000 артилерійських снарядів на день під час літнього контрнаступу, а Росія — 5000. Останнім часом загарбники випускали 10000 боєприпасів на день, а захисники — 2000. Це обмежує здатність ЗСУ до атак.
Але, як пише The Telegraph, російські темпи виробництва навряд чи дадуть можливість РФ повернутися до широкого наступу в 2024 році, адже в попередні два роки було дуже багато втрат для створення надійної атакуючої сили. Кремль думає далі, не лише на 2024-й.
“Вони (росіяни — ред.) говорять про мобілізацію своєї оборонної промисловості протягом наступних трьох років, що вказує на те, що вони прагнуть вести війну принаймні протягом трьох-чотирьох років. Ми перебуваємо в моменті, коли росіяни вразливі, оскільки виробництво не відповідає їхнім вимогам. Але вони почнуть покращувати ситуацію”, — сказав інсайдер зі сфери оборони.
У виданні додали, що це є натяком для Заходу, чому треба діяти. Адже за відсутності достатньої допомоги Україна може програти. Йдеться, у тому числі, про нарощування західного оборонного виробництва. Вказується також на загрозу потенційного нападу РФ на іншу країну Європи в майбутньому.
“Якщо нам не вдасться рішуче збільшити нашу підтримку України, щоб вона могла взяти військову перевагу над Росією, немає гарантії, що російська агресія не пошириться на інші європейські держави. Підтримка України зараз є нашим найкращим захистом від Росії”, — наголосив колишній голова комітету закордонних справ парламенту Німеччини Норберт Реттген.
Водночас у The Telegraph вважають неправильним зображати російську військову машину як нестримну силу. Там розповіли про проблеми росіян з кваліфікованою робочою силою, якістю деталей і готових озброєнь, зокрема ракет. Також, як зазначається, заводи в РФ досі ледве встигають покривати попит.
Як писали напередодні в CNN, офіційні представники розвідки США та інших країн Заходу вважають, що війна Росії проти України не закінчиться швидко. Схоже, йдеться про ще щонайменше два роки бойових дій. Також заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане закликав готуватися до тривалої війни. Вона, на його думку, не закінчиться в 2024 році, а можливо, і в 2025-му.

Інф.: Дзеркало тижня

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити