У 2025 році український ринок праці буде орієнтований на залучення жінок, ветеранів та осіб з інвалідністю, пенсіонерів та молоді. Роботодавці шукатимуть кандидатів із гнучкими навичками, готових до навчання та адаптації до нових умов.
То ж традиційні уявлення щодо карʼєрного шляху та розвитку людини в цілому поступово змінюються. Все більше стираються кордони між тим, скільки людині років та що вона має робити у цьому віці.
Люди у передпенсійному віці активно освоюють нові професії, розпочинають бізнеси, а молодь ще до закінчення навчання створює стартапи, що змінюють цілі індустрії.

    Робота для ветеранів: які компанії надають перевагу та де найбільше можливостей — дослідження

Вік більше не визначає карʼєру
Вже давно перестало бути дивиною, коли директором компанії стає молодий за віком фахівець. Але ж так було не завжди. Раніше для того, щоб отримати керівну посаду в компанії, потрібно було пройти весь шлях і на це витрати років 20−30. Що ж стало причиною таких змін?
Технологічний прогрес і доступ до навчання
Сучасні онлайн-курси, вебінари та тренінги дозволяють людям будь-якого віку швидко здобувати нові знання. Перекваліфікація стала нормою, і тепер не потрібно витрачати роки на здобуття другої освіти.
Читайте також

    Додаткова робота: плюси підробітку та коли краще від нього відмовитися

Також поширення новітніх технологій в компаніях зробили затребуваними фахівців, які вміють з ними працювати. Тому акцент під час вибору кандидатів робиться не на тривалому досвіді працівника, а на його навичках та вмінні швидко навчатися.
Технологічний процес створив можливості для молоді у стартапах. Адже вони не потребує значних капіталовкладень, розробки нових продуктів можуть здійснюватися прямо у кімнаті гуртожитку за власним ноутбуком.
Зміна парадигми довголіття
Середня тривалість життя збільшується, а отже, люди хочуть і можуть працювати довше. Динамічне суспільство вимагає активної участі в економіці навіть після 50−60 років. До цього можна ще додати низький рівень пенсійних виплат, які спонукають працювати якнайдовше, щоб мати той рівень життя, до якого звикли.
Читайте також

    Скільки айтівців працюють на кількох роботах одночасно

Різноманітність поглядів у компанії
Компанії все більше цінують міжгенераційні команди, адже молоді спеціалісти додають новаторські ідеї, а досвідчені — стратегічний погляд та експертизу.
Як суспільство без віку впливає на ринок праці
Потреби роботодавців та компетенції кандидатів впливають на формування тенденцій на ринку праці. Тому природно він зазнає змін і має деякі тренди у такому суспільстві без віку.
Рекрутинг без вікових упереджень
HR-індустрія вже давно відійшла від вікових критеріїв під час найму, зосереджуючись на компетенціях і потенціалі. Так само йдуть у забуття упередження «без досвіду неможливо знайти роботу» та інші, повʼязані з пошуком першої роботи. Адже зараз є чимало стажувань та програм саме для студентів. Роботодавці однаково цінують і молодь, і досвідчених фахівців.
Різні формати роботи
Компанії пропонують різні формати зайнятості: проєктну роботу, фриланс, віддалену роботу, гіг-економіку, що дає можливість працювати у будь-якому віці, поєднувати роботу та навчання тощо.
Корпоративне навчання
Програми розвитку персоналу адаптуються під усі покоління, створюючи умови для безперервного зростання. Компанії вкладаються у навчання своїх співробітників, щоб мати кваліфікованих фахівців, які крокують разом із технологічним процесом і володіють усіма сучасними інструментами.
Місце для вашої реклами
І хоча стереотипи щодо вікових можливостей у карʼєрі ще не зникли повністю, а деякі сфери залишаються менш доступними для певних вікових груп, проте тренд на професійну мобільність, lifelong learning та інклюзивність набирає обертів.

Інф.: finance

Коментарі