Вікторія БЕКЕШКО, журналіст, м. Донецьк, для Волі народу
Змінити політиків недостатньо, потрібно змінити країну, - донецькі студенти
Більшість українців чомусь думає, що обов'язково всі донбасівці проголосували за Партію Регіонів. Але всі забувають про таку непередбачувану рушійну силу як молодь. Звісно, у кабінку з виборцем ніхто не заходив, тому більшість залишилася непохитною у своєму виборі.
Молодь же, особливо студенти, виражали недовіру до цієї партії та особливе невдоволення, коли їх примушували голосувати за будь-кого, а перед цим вели на агітацію Бахтєєвої, яка балотувалася від тих самих "регіонів".
|
Депутат вважає питання про персональне голосування "абсолютно штучним"
Для забезпечення персонального голосування народних депутатів Верховної Ради достатньо розпорядження спікера. Литвину, якби він не боровся за свою посаду, знадобилася б усього-на-всього одна хвилина, щоб із цим питанням покінчити. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив народний депутат від НУНС Юрій КАРМАЗІН.
"У нас є чітка норма Конституції (ст. 84, ч.3), яка передбачає, що всі голосують особисто. Тому мова йде тільки про те, виконувати Конституцію, чи не виконувати", - наголошує він.
Ми незчулися, як трапилось так, що не просто бізнесмени пішли в політику, а вже політика сама стала бізнесом. Великим, брудним і дуже прибутковим. І раптом в український політикум увірвалася нова політична сила – партія "Свобода". Шалений супротив і дика ненависть функціонерів і найманих політиків не могли зупинити її проходження в парламент.
Про європейські принципи демократії зараз говорить кожен, а особливо той, хто в Європі не бував або приїжджав як турист.
Я не політик, я вчений. І роками працюючи з французькими колегами над спільними проектами, я не міг бути осторонь політичного життя цієї країни, колиски світової демократії…Шляхом простих порівнянь, я прихожу до висновку, який для багатьох буде несподіваним. Я стверджую, що "Свобода" – поки що єдина в українському парламенті політична партія європейського типу, - пише доктор біологічних наук Олександр Демченко (на фото) у своїй статті на Українській правді.
Адже влада і своїм догодити мусить, і опозиції щось залишити. І якщо минулого тижня обговорювалося зменшення кількості парламентських комітетів, то наприкінці цього зароїлися розмови про їх можливе збільшення. Орієнтовна кількість постійних парламентських органів на сьогодні коливається в межах від 28 до 33. Точно визначено долю тільки контрольної комісії з питань приватизації: з високим рівнем імовірності, її не буде.
Влада свої інтереси вже позначила. Вона має намір контролювати не менше 17 комітетів. Причому деякими не має наміру поступатися в жодному разі.
Про проблеми "поділу парламенту" йдеться у статті Сергія Рахманіна в газеті "Дзеркало тижня". Детальніше Про поліл
Янукович не вважає трагедію 32-33 р.р. ані геноцидом, ані Голодомором?
Завтра, у День пам'яті жертв голодоморів, президент України Віктор Янукович звернеться до українського народу. Офіційний сайт уникає загальноприйнятого терміну "Голодомор" (не кажучи вже про поняття "геноциду") й вживає словосполучення "Великий Голод".
Звернення глави держави розпочнеться на "Першому національному" о 19:30. "У символічний час, о 19:32 розпочнеться хвилина мовчання за загиблими під час Великого Голоду, трагедії, що сталася 80 років тому – у 1932-1933 роках", – повідомила прес-служба Президента.
Відзначимо, що за усталеною традицією загальнонаціональна хвилина мовчання у пам'ять про жертв Голодомору розпочиналася о 16:00.
Зокрема, громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду закликав українців до хвилини мовчання в суботу саме о 16:00.
Національна еліта виконує роль голови нації, без ясного стану якої народному тілу не вижити
Сьогодні Україна корумпована і пограбована олігархами держава. Товстосуми нахабно перерозподіляють між собою все, що є в країні, лицемірно прикриваючись гаслами про демократію і реформи. Опозиція не є достатньою противагою нинішнім керманичам, бо не має стратегії розвитку країни і ресурсів для протидії владі, або представляє інтереси інших бізнесових груп. Псевдоеліта привела нас до закономірного і сумного результату.
В кожному суспільстві завжди є група людей, яка визначає характер цього суспільства, спрямовує його, стає основним носієм його ідеї і духу, визначає політичні і геополітичні цілі.
Опозиція прийшла готувати засідання нової Ради
Заяви про неучасть в робочій групі виявилися лише словами. У будівлі парламенту зібралася на першу зустріч група з підготовки роботи новообраної Верховної Ради. Про це повідомляє РБК-Україна.
У засіданні беруть участь не лише представники провладних партій, але й опозиції, хоча раніше "Батьківщина" заявляла, що не буде брати участь у підготовці першого засідання. При цьому голова фракції БЮТБ Андрій Кожемякін перед початком засідання робочої групи відмовився коментувати журналістам, чому позиція опозиції змінилася.
З річницею! Рік пройшов - нічого не змінилося. Не змінилися і ми? Навіть тема рубрики на УП залишилася "7 років Майдану". Хоча вже - 8...
Сьогодні поклацав увечері кнопки в телевізорі - і не стільки засмутився, скільки затвердився в гірших припущеннях. На жаль... Про це розповів Олексій Мочанов у блозі для Української правди.
Телевізійники, левітуючи зі своїми рейтингами і внутрячковими Тефі-Телетріумфами, вже не криючись вважають Громадян України комахами і травоїдними, і ми самі дозволяємо себе вважати такими, жуючи телевізійну траву-жуйку.
„Граждане Украины вольны говорить на тех языках, на которых им нравится”
Про це заявив в ефірі 5 каналу народний депутат от КПУ Спиридон Килинкаров, відповідаючи на запитання кореспондента про можливість російської мови залишитися в Україні єдиної регіональною.
"Я хотел бы показать разницу в подходах к языковому вопросу между нами и оппозицией,- вів далі Кілінкоров. - Разница заключается в следующем: оппозиция считает, что каждый гражданин Украины должен разговаривать на языке того государства, в котором он проживает. У нас подход иной: мы считаем, что государство должно говорить на языке своих граждан”, - вперто стверджував комуніст.
В Україні занадто мало політично активних дописувачів в інтернеті для того, щоб "розбудити" суспільство і вмотивувати його вийти на вулицю. Для протесту бракує політичних і економічних передумов. Про це йдеться у статті Наталії Соколовської на Deutsche Welle.
Українці перестають виходити на вулиці з протестами. Так, після останніх виборів до Верховної Ради своє обурення вірогідними фальсифікаціми під ЦВК вийшло висловити значно менше українців, ніж, наприклад, 2004-го року. Тоді мотив у людей був схожий: протест проти фальшування виборів, - і на Майдан вийшли сотні тисяч людей.
|
|