ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Політика
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Політика

Верховна Рада зробила перший крок до люстрації

Верховна Рада включила до порядку денного і прийняла за основу Закон про очищення влади, який передбачає люстрацію політиків
За включення до порядку денного проголосували 249 депутатів, за прийняття за основу – 252 депутата. Мова йде про законопроект 4359а авторства 16 депутатів з різних фракцій. Очікується, що після прийняття цього закону політики, причетні до антидержавних дій, втратять можливість приймати участь в управлінні країною.
Інф.: "Українська правда"
 

Гуманітарний конвой Росії може простояти під Україною аж до 17 серпня, - ЗМІ

Зараз колона КамАЗів з "гуманітаркою" припаркувалася біля Каменськ-Шахтинського в 25 км від кордону з Україною
Гуманітарний конвой РФ зупинився поблизу Каменськ-Шахтинського Ростовської області. Гуманітарний конвой РФ зараз знаходиться біля міста Каменськ-Шахтинський Ростовської області, приблизно в 25 км від кордону з Луганською областю, який контролюється бойовиками.
 

Депутати ВР знову провалили проекти законів про вибори за відкритими списками

Депутати знову відмовились розглядати нові правила для виборів
Вони знову не змогли внести в порядок денний жоден з проектів щодо зміни виборчої системи. Йдеться про три законопроекти, які не набрали достатньої кількості голосів. Так депутати не проголосували закони за авторством Сергія Соболєва, який у вівторок набрав найбільшу кількість голосів. Він передбачає голосування за пропорційною системою і за відкритими списками.
Крім того, не набрав достатньої кількості голосів і проект, яким вносяться зміни до існуючого виборчого законодавства, але зберігається змішана система.
Інф.: "Українська правда"
 

Небезпечно торгуватися національними цінностями, пропонуючи донеччанам більше конституційних прав

Хоч би як ми назвали ворога — "терористами", "сепаратистами", "проросійськими бойовиками", — народ чітко усвідомлює: Україна веде війну з Росією, українські воїни воюють з російськими загарбниками.
У таких умовах нав'язувати народу набір лукавих компромісів задля миру на Сході є вкрай небезпечно. Неприпустимо, для прикладу, виставляти перед населенням Донбасу конституційну приманку про нові повноваження місцевих рад визначати якусь там "офіційну" (читай — російську) мову. Не менш небезпечно торгуватися національними цінностями, пропонуючи донеччанам більше "вольностей і прав" шляхом конституційних змін і децентралізації влади.
 

Країна-окупант нав'язує Україні свою гуманітарку і втягує "Червоний хрест" у конфлікт

Червоний хрест про російську гуманітарку: ми не розуміємо, що відбувається
Росія порушила домовленість із Червоним хрестом і відправила гуманітарний вантаж в Україну, не надавши попередньо список того, що знаходиться в вантажівках.
Про це в інтерв'ю Deutsche Welle заявив представник Міжнародного Комітету Червоного Хреста Андре Льорш.
 

Депутати бояться запровадження нових правил проведення виборів

Депутати ВР знову не захотіли розглядати зміни до виборчих правил
Верховна Рада з другої спроби знову не змогла включити до порядку денного жодного законопроекту щодо вдосконалення виборчого законодавства.
Так, після перерви спікер ВР Олександр Турчинов вніс до порядку денного два проекти.
 

МВС викрило замовника подій на сході України і спонсора терористів (АУДІО)

Нарешті стало відомо, заради чого гинуть терористи в Донецьку, - радник Авакова Антон Геращенко
Головна бойова задача Гіркіна і його терористів - це охорона будинку Януковича, який на відміну від його Межигірської садиби досі перебуває в первозданному і не займаному вигляді, повідомив радник Арсена Авакова Антон Геращенко на своїй сторінці у Facebook. Як тільки не тямущі терористи намагаються пограбувати Донецьку фазенду Януковича, їхні старші товариші відразу ж висилають групу швидкого реагування для захисту власності екс-диктатора. Послухати розмови терористів, які печуться про збереження барахла Януковича можна тут:
 

Терористи втратили підтримку простих людей, - прес-центр АТО

Мобілізаційні ресурси бандитів повністю вичерпані
У штабі антитерористичної операції на Донбасі стверджують, що мобілізаційні ресурси бойовиків в регіоні повністю вичерпані. Про це повідомляє rbc.ua з посиланням на прес-центр антитерористичної операції на своїй сторінці у Facebook.
"Як повідомило джерело, близьке до бандита з позивним "Чечен", у тилах ворога пусто. Мобілізаційні ресурси бандитів повністю вичерпані. Терористи втратили підтримку простих людей", - йдеться у повідомленні.
 

Коли руйнується мова – знищується бажання мати свою державу

Коли руйнується мова, людина стає замовником чужої системи управління на своїй території
Усі держави, які мають нормальну освічену еліту, це розуміють, тому фінансують розвиток та захист своєї культури, а отже, і мови. Співучість, мелодійність, особисте вподобання конкретного державця теж важливі. Але база – прагматичне розуміння значення мови. І це нормально, бо логічно. Ми не повинні ображатися. Аналізувати й коректувати політику. Доростемо до рівня "клепки в голові" – самі експортуватимемо культуру.
 

Конвою з Росії не буде, а гуманітарна допомога може бути, - Чалий

Жодних гуманітарних конвоїв з Росії Україна не допустить, а прийме міжнародну гуманітарну допомогу, до якої долучиться і Росія. Про це заявив в ефірі "Свободи слова" на ICTV заступник глави Адміністрації президента Валерій Чалий. Він заявив, що ініціатива Порошенка щодо організації міжнародної гуманітарної місії для Луганська уже підтримана США, ЄС, Німеччиною та Великобританією.
За його словами, "Росія теж може долучитись до цієї місії", якщо виконає необхідні умови.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1861
mod_vvisit_counterВчора4404
mod_vvisit_counterЦього тижня21619
mod_vvisit_counterМинулого тижня44562
mod_vvisit_counterЦього місяця10920
mod_vvisit_counterМинулого місяця179236
mod_vvisit_counterЗа весь час27802400