У неділю, 11 лютого, Сенат США наблизився до ухвалення пакету допомоги на суму 95,34 мільярда доларів для України, Ізраїлю та Тайваню.
Військова допомога від США Україні: що відомо про блокування фінансування у Конгресі
У США місяць тому закінчилися гроші на військову допомогу для України. На інфографіці – що відомо про блокування фінансування у Конгресі.
Зазначається, що верхня палата Конгресу США у неділю проголосувала за припинення дебатів та внесення поправок до законопроєкту H.815
«Очолюваний Демократичною партією Сенат усунув останню процедурну перешкоду та просунувся далі в напрямку остаточного голосування за ухвалення закону про зовнішню допомогу найближчими днями», - йдеться у повідомленні.
На підтримку ініціативи висловилися 67 сенаторів, 27 законодавців проголосували проти. Для ухвалення рішення було достатньо 60 голосів «за».
Таким чином, процес ухвалення законопроєкту із зовнішньою підтримкою просувається далі за процедурою. Наступним кроком має стати голосування по суті законопроєкту у вигляді, який він має зараз. Для цього потрібна підтримка щонайменше 51 законодавця.
Як очікується, голосування з цього питання відбудеться впродовж ближчих днів, оскільки за правилами, має пройти не менше 30 годин після припинення дебатів.
Нагадаємо, що у п'ятницю, 9 лютого, Сенат США наблизився до ухвалення законопроєкту, який передбачає надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95,34 мільярда доларів, проголосувши за початок дебатів щодо нього.
Раніше законопроєкт передбачав виділення 118 мільярдів доларів, проте у документ внесли правки, однією з яких було виключення питання фінансування безпеки кордонів США.
Як відомо, у Байдена шукають варіанти для продовження постачання зброї Україні без Конгресу.
Крім того, Україна готує план для МВФ у разі припинення допомоги від Штатів.
Також видання The New York Times повідомило, що запаси ракет для ППО в Україні можуть вичерпатися вже в березні.

Інф.: Слово і діло

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити