«Медицині відомі два ступені шоку. При першому, порівняно легкому, людина, прийшовши до тями, запитує: «Де я?» При важкій формі шоку вона втрачає не тільки уявлення про час і простір, але й про власну особистість і, повертаючись до притомності, задає питання: «Хто я?». Становище, в якому перебуває українське суспільство, відповідає саме другому ступеневі. Cеред людей дедалі частіше звучать запитання: хто ми, хто ми насправді, що нас очікує у XXI сторіччі, куди нас заведуть шляхи соціально-політичних процесів, буде це шлях прогресивного розвитку, входження в якісно новий стан цивілізації, чи нас очікує безвихідь?
Бажання спробувати відповісти на ці запитання, власне кажучи, й спонукали мене зібрати під однією обкладинкою частину написаного за останні двадцять років. Це впереваж публіцистичні та наукові статті, роздуми, прогнози і спостереженння як дещиця світоглядного тексту, де йоти, титли і крапки мають не менше значення, аніж рядки чи цілі розділи, важливість яких для нас іще не відома або глибоко прихована».
                                Олег К. РОМАНЧУК, шеф-редактор журналу "Універсум"

Де взяти енергію розвитку для України, як позбутися колоніальних комплексів, куди летить Україна… На ці та низку інших найактуальніших питань дає відповідь Олег Романчук у своїй монументальній праці – книзі «У пошуках універсуму», презентація якої відбулася у Ковельському культурно-просвітницькому центрі.
Відкриваючи презентаційну акцію, Сергій Кошарук, директор Культурно-просвітницького центру (Ковель, вул. Незалежності, 89), зауважив, що вона приурочена 21 річниці від часу проголошення Декларації про державний суверенітет України і 60-літнього ювілею видатного нашого краянина Олега Романчука. Автор книги – шеф-редактор (засновник) журналу політології, футурології, економіки, науки та культури «Універсум», кандидат філологічних наук, доцент кафедри української преси ЛНУ ім. Івана Франка, член Міжнародного інституту преси, національних спілок письменників і журналістів. Він – лауреат премії імені Івана Багряного 2008 року «за визначний внесок у розбудову державної незалежності України та консолідації суспільства», лауреат Міжнародної літературної премії імені Дмитра Нитченка та конкурсу україністики фонду Воляників-Швабінських «Системний аналіз у журналістиці».

Започатковуючи щирий діалог із ковельською елітою, Олег Романчук зізнався, що його книга – «про нас із вами, про наше життя, це спроба дати відповіді, чому ми наступаємо на торі самі граблі, чому знову набиваємо ті самі гулі на світлих чолах, де взяти енергію розвитку». Він нагадав про суворі реалії сьогодення: «Того, що Росія всілякими способами намагається утвердитися в Україні, хіба сліпий не бачить після 2010 року». При цьому процитував Костянтина Затуліна, нащадка запорозького козацького роду, одного з сумлінних реалізаторів кремлівської стратегії: «Іде боротьба не на жарт – за мову, за віру, за тлумачення минулого і модель майбутнього України, за місце Росії в цьому українському майбутньому. Кожний успіх у цій боротьбі має свою ціну. Кожен крок дається кров’ю, потом і слізьми». Олег Романчук висловився про справжню сутність антиукраїнського проекту «русского мира», на необідності говорити правду про окупантів, не зраджувати ідеалів українства.

Відповідаючи на запитання щодо ситуації зі ЗМІ, Олег Романчук констатував: «На жаль, інформаційна війна практично програна Росії. На жаль. Я ніякого секрету вам не відкриваю – ви все це бачите на телеканалах».

Редакція порталу ВН щиро вітає Олега РОМАНЧУКА зі славним ювілеєм і бажає здоров'я та невичерпної енергії у великій справі осягнення Українського Універсуму! 

 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити