Микола Нагорний: Захистимо мову - захистимо й Україну!
Мова спілкування будь-якої нації є одним із головних чинників існування держави.
Країна-завойовник завжди насаджувала свою мову, застосовуючи різні методи, в тому числі - заборони, знищення книг, переслідування носіїв мови, аж до їхнього фізичного знищення. Згадаймо, як діяли московити в Україні і в який спосіб вони намагались викорінити зі свідомості українців генетичний код корінної нації. Отже, у 17 столітті було видано три циркуляри щодо знищення мови і з кожним роком тенденція на її заборону тільки збільшувалась: у 18 столітті - сім заборон, окрім того, призначеному урядом Московії керівнику України О.Шаховському був надісланий таємний циркуляр, у якому була чітка установа перешкоджати українцям вступати в шлюб з поляками та білорусами, а натомість сприяти одруженню українців з московитами, формуючи в такий спосіб "слов'янське" коріння завойовників, які прийшли на наші землі зі сходу. У 19 столітті кількість заборон збільшилась до 16, а у 20 - досягла 30. Отже, московити не мають жодного стосунку до білорусів та українців, а відносяться до угро-фінського етносу, а згодом намагались створити нову спільноту - радянський народ.

У 30-х роках минулого століття були репресовані відомі мовознавці країни, окрім того були ув'язнені і розстріляні найкращі представники нації в урочищі "Сандормах". В Україні їхнє знищення назвали "Розстріляне відродження", а потім, вже у 60-70 рр почався новий етап гоніння на покоління представників літератури після показу фільму "Тіні забутих предків". Імперське керівництво Московії було збентежене такою хвилею протесту і вдалось до арештів та заслання найбільш активних людей, незгодних з утисками української мови. Одних за вироками судів відправили з України відбувати покарання у північні райони Росії, а інших оточили своїми інформаторами та залякуваннями. А потім придумали "геніальне рішення", як усунути з широкого вжитку українську мову, для чого був знайдений «мовознавець» І.Білодід, який за вказівкою партійних лідерів наполегливо впроваджував двомовність в Україні, і російська мова заполонила Україну. Наслідки цієї «спецоперації» по знищенню української мови ми відчуваємо ще й сьогодні. Додам, що новий закон про українську мову був ухвалений парламентом не так давно і набрав чинності у липні 2019 року.

Відродження української мови почалося з часу поновлення нашої державності, але  проходило доволі мляво, бо ген пристосуванства, прищеплений колонізаторами, доволі глибоко укорінився у свідомості наших громадян. Війна з Московією не закінчилась, а лише набрала нових форм та методів, одним з яких є гібридна війна із застосуванням військових дій та тотальної брехливої пропаганди, яка лунає з екранів телеканалів, які завбачливо були створені та профінансовані нашими "братами" і поступово формували негативне ставлення до української мови, а в людей і не виникало думки, що розмовляючи мовою ворога вони в такий спосіб пропагують злочинний "Московський мір". Поза їхньою увагою не залишилась така галузь як освіта, бо молоде покоління, яке не має життєвого досвіду, тому легко піддається на різні маніпулятивні технології, особливо це важливо під час виборів. Вибори президента і парламенту 2019 року - яскраве тому підтвердження.

Сьогодні в Україні дуже складний час. Тому, наскільки ми здатні об'єднатися навколо українських цінностей, українізувати наш мовний простір, настільки щасливою буде і доля країни. Згадаймо вислів, що панував на наших західних теренах ще у 30-х роках минулого століття: "Свій, до свого, про своє". У нас є що захищати - захистимо мову, захистимо й Україну!

Микола Нагорний, журналіст, громадський діяч,
для порталу "Воля народу"
Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити