ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Опозиція назвала прізвище нового можливого кандидата у мери Києва

   Політика
Єдиним кандидатом у мери Києва можуть висунути Томенка
В опозиції з-поміж уже названих можливих кандидатів у мери Києва – Віталія Кличка і Петра Порошенка – обговорюють також кандидатуру Миколи Томенка.
Про це повідомив народний депутат від парламентської фракції "Батьківщина" Андрій Павловський в коментарі "Укрінформу".
Відповідаючи на запитання про вірогідність висунення Порошенка в мери, політик сказав: "Обговорюються Микола Томенко і, в тому числі, людина, яку ви назвали".
Водночас він зауважив, що опозиція оголосить єдиного кандидата не раніше 18 травня.
 

PostHeaderIcon Суди застосовують радянське законодавство щодо мирних зібрань

   Політика
Свобода мирних зібрань є основоположним правом людини, але не належить до абсолютних прав. Вона підлягає обмеженням, однак поле для таких обмежень має бути чітко визначеним. На сьогодні влада обмежує цю свободу свавільно. Чи не в кожному селі або місті є свій перелік таких обмежень, але на практиці вони діють.
Можна довго розповідати про необхідні законодавчі обмеження для дій влади, що можуть реально вгамувати її апетити в забороні мирних зібрань, але встановити їх можливо тільки через прийняття спеціального закону, - йдеться в статті у свіжому номері газети "Дзеркало тижня" (фото: diary.ru).
Лише такий закон може гарантувати право на спонтанні мирні зібрання, які є стихійною і негайною реакцією людей на подію. На сьогодні вони перебувають поза правовим полем.  Детальніше
 

PostHeaderIcon Янукович має хоч раз заступитися за просту людину, яка не належить до "Сім'ї", - нардеп

   Політика
Президент Янукович має згадати про свої повноваження гаранта Конституції і і втрутитися в ситуацію із захопленням житла київської вчительки Ніни Москаленко (на фото) від рейдерів, які захопили житло вчительки на Печерську в Києві. Про це говориться у заяві народного депутата від фракції "Батьківщина" Олександра Дубового.
Депутат наполягає на відновленні справедливості та встановленні замовників і виконавців викрадення житла у вчительки.
 

PostHeaderIcon Таліби спалили вертоліт і захопили заручників

   Гаряча тема
Моджахеди захопили в Афганістані екіпаж і пасажирів вертольота Мі-8, що здійснив вимушену посадку через погану погоду. На борту, за даними місцевої влади, були два українці.
Таліби спалили вертоліт і захопили дев'ятьох іноземців - сімох турків і двох українців.
Вертоліт Ми-8 увечері в неділю, 21 квітня, здійснив вимушену посадку в повіті Азраїл провінції Логар в Афганістані. Команда, яка перебувала на борту, налічувала, за попередніми даними, двох українців, викрадених бойовиками радикального руху "Талібан", - інформує DT.UA.
 

PostHeaderIcon Прийняті антикорупційні закони - як дишло

   Політика
Верховна Рада 18 квітня ввела кримінальну відповідальність за обіцянку "неправомірної вигоди", а також прийняття такої пропозиції. Водночас експерти не виключають, що ці закони в Україні можуть використовуватися з метою переслідування нелояльних до влади чиновників.
На думку експертів, саме громадський сектор, журналісти та опозиція мають примушувати прокурорів і суддів застосовувати ці закони проти "справжніх, а не проти вигаданих корупціонерів" - тобто чиновників найвищих рангів, а не "лікарів, вчителів або сільських голів".
Експерти зазначають, що Україні потрібно ще чимало законодавчих новацій на підтримку боротьби з корупцією, - йдеться у статті в DW.DE.
 

PostHeaderIcon За рік хакери вкрали в українців 116 млн грн

   Гаряча тема
Збитки клієнтів банків - юридичних осіб за 2012 рік і перший квартал 2013 року у результаті дій кібершахраїв з використанням систем дистанційного банківського обслуговування перевищили 150 млн грн. Про це журналістів повідомив заступник начальника управління боротьби з кіберзлочинністю МВС України Леонід Тимченко в рамках круглого столу "Актуальні питання фінансового моніторингу у банківській системі України", ініційованого Незалежною асоціацією банків України (НАБУ).
За його словами, у 2012 році правоохоронними органами було встановлено 139 фактів втручання в роботу систем дистанційного банківського обслуговування з метою подальшої крадіжки коштів.
 

PostHeaderIcon КНДР готова до пуску тактичних ракет

   Політика
КНДР перевела на східне узбережжя ще дві пускові установки з балістичними ракетами, що в Сеулі розцінили як підготовку до їх запуску найближчим часом. Про це повідомляє агентство "Ренхап" з посиланням на джерело в Міноборони Південної Кореї.
За даними південнокорейської розвідки, дві пускові установки з тактичними ракетами були перекинуті на схід КНДР незабаром після святкування 15 квітня 101-ої річниці з дня народження засновника республіки Кім Ір Сена. Фотографії пускових установок вдалося зробити з супутника 16 квітня. При цьому офіційно цю інформацію в міністерстві оборони не підтвердили.
 

PostHeaderIcon День Перемоги у Києві святкуватимуть без військового параду

   Гаряча тема
На честь 68-ї річниці перемоги у Великій вітчизняній війні 9 травня в Києві не планується проведення військового параду
Замість військового параду, як повідомили в Міністерстві оборони, в столиці проходитимуть концерти, виставка історичної військової техніки та хода ветеранів.
Зранку 9 травня плануються урочистості на Майдані Незалежності, зокрема урочистий "марш Перемоги" за участю ветеранів, святкові концерти, включаючи виступ військових оркестрів.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні337
mod_vvisit_counterВчора4119
mod_vvisit_counterЦього тижня337
mod_vvisit_counterМинулого тижня27981
mod_vvisit_counterЦього місяця17412
mod_vvisit_counterМинулого місяця148718
mod_vvisit_counterЗа весь час26375659