ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon 15 травня - 140 років від дня народження гетьмана Павла Скоропадського

   Гаряча тема
Лев Троцький називав його українським Бонапартом, генерал Денікін - другим Мазепою
Наші сучасники сприймають його по-різному, то називаючи «справжнім реалістом, якого не захотіли зрозуміти сучасники» (В.Портников), то звинувачуючи в тому, що «керований комплексом малоросійства, він хотів нейтралізувати національне почуття свого народу і спрямувати його у вигідний для Росії бік» (Л.Масенко). Який же він був, останній гетьман України, воєначальник, державний і політичний діяч Павло Скоропадський?
За гетьмана П.Скоропадського було прийнято закон про українське громадянство, затверджено герб Української держави, узаконено автокефалію української церкви, розпочато формування української національної гвардії. Історики констатують факт економічного піднесення України:
 

PostHeaderIcon Кожара використовує сталінський алгоритм для боротьби з опонентами правлячого режиму, - Соскін

   Політика
Кожара – могильщик зовнішньої політики України?
Кожара, міністр закордонних справ України, перебуваючи з офіційним візитом в Лондоні, 13 травня 2013 року зробив кілька гучних заяв. Перша із них стосувалася того, що, на його думку, Україна вже цього року зможе підписати Угоду про асоціацію з ЄС, а друга заява полягала в тому, що, за його словами, Юлія Тимошенко не буде звільнена на вимогу Європейського Союзу, оскільки вона завдала величезних збитків державі, і в те, що вона засуджена справедливо, вірять мільйони українців.
Зазначимо, що дуже характерною ознакою, за якою можна виділяти некомпетентних осіб, дилетантів, які не готові виконувати ті функції, які передбачає займана ними посада – це коли в них в голові стикуються несумісні речі.
 

PostHeaderIcon 15 травня, 20 років тому, засноване свято Міжнародний день сімей

   Гаряча тема
Міжнародний день сімей відзначається щорічно 15 Травня
"Сім'я замінює все. Тому, перш ніж її завести, варто подумати, що тобі важливіше: все або сім'я"
                                               Фаїна Раневська

Міжнародний день сімей, який відзначається 15 травня, можна назвати самим сімейним святом нашого часу. Засноване в 1993 році з ініціативи Генеральної Асамблеєю ООН, це свято швидко знайшло своїх прихильників по всьому світу. Головна мета свята — зміцнити зв'язки в сім'ях і звернути увагу влади і всього суспільства на ті проблеми, з якими традиційно стикаються сім'ї в кожній країні.

 

PostHeaderIcon Скандал: політик запропонував убивати інвалідів при народженні як ягнят

   Політика
Британський політик порівняв інвалідів з вівцями і запропонував вбивати їх при народженні як ягнят. Свою заяву в інтерв'ю британській Службі новин для інвалідів Колін Брювер, член ради графства Корнуолл, аргументував тим, що інваліди занадто дорого обходяться бюджету графства. За його словами, місцеві фермери нібито позбавляються від дітей, які неправильно розвиваються. Для них це нормально, вони звикли до життя і смерті і ніколи не плачуть на похоронах.
Радник закликав британців чинити точно так само. "Люди такі ж тварини, як і вівці", - заявив він. І закликав позбавлятися від інвалідів відразу ж після народження.
 

PostHeaderIcon В українському Інтернеті понад півмільйона сайтів та блогів

   Гаряча тема
Скільки сайтів в Уанеті?
Нещодавно компанія Netcraft повідомила, що станом на 1 травня в Інтернеті функціонувало 672 837 096 персональних сайтів та блогів, з них в українському Інтернеті - 532 718.
Серед веб-серверів, обслуговуючих ці ресурси, найпопулярнішим залишається Apache, що займає 53,43% ринку і показав приріст 2,41% в порівнянні з минулим місяцем. За ним, зі значним відривом, слід Microsoft, який обслуговує 16,69, його приріст склав - 3,26%. Веб-сервери ngix і Google займають 15,52% і 3,24% і демонструють приріст 0,71 і 0,08 відсотків відповідно. Інф.: vlasti.net
 

PostHeaderIcon 15 травня, 122 роки тому, в Києві народився геніальний Михайло Булгаков

   Гаряча тема
"Розруха не в клозетах, а в головах", - Михайло Булгаков
Михайло Булгаков народився в Києві 15 травня 1891 року. Його батько був професором Київської духовної академії. Деякий час Михайло отримував домашню освіту, а потім батько віддав його в дуже престижну на той момент Олександрівську гімназію. Цей час дозволив Булгакову розкрити свої численні таланти. Він малював, писав вірші і прозу, займався співом.
У 1909 році Булгаков вступив на медичний факультет Київського університету святого Володимира. Під час першої світової війни разом зі своєю дружиною Тетяною працював у госпіталі. А потім Михайло добровільно пішов на фронт, де отримав досвід роботи військовим хірургом.
"Ніколи і нічого не просіть! Ніколи і нічого, і особливо у тих, хто сильніший за вас. Самі запропонують і самі все дадуть!"
— Михайло Булгаков

 

PostHeaderIcon В Каннах починає роботу Український національний павільйон

   Культура і духовність
Сьогодні, 15 травня, у день відкриття Каннського кінофестивалю, на Кіноринку у Віллаж Інтернасьйональ починає свою роботу Український національний павільйон, повідомляє Національний центр Олександра Довженка на свої сторінці у Facebook, передає УНН.
Організовує його діяльність Державне агентство України з питань кіно спільно з Національним центром Олександра Довженка.
 

PostHeaderIcon Київські продавці підняли ціни на м'ясо

   Економіка і бізнес
М'ясо на столичних ринках подорожчало на 15-20 гривень. Зараз свинячий биток можна купити за 75-80 грн/кг, у той час як ще в кінці квітня він коштував не більше 60 гривень.
Крім того, помітно подорожчала і птиця. Так, куряче філе виросло в ціні на 10 гривень - з 30 до 40 гривень, індичка - з 50 до 60 гривень за кілограм.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4072
mod_vvisit_counterВчора4144
mod_vvisit_counterЦього тижня8216
mod_vvisit_counterМинулого тижня27193
mod_vvisit_counterЦього місяця61210
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24214928