Росіяни вчаться демократії в українців?
Гаряча тема |

"Единая Россия" Володимира Путіна зазнала серйозної невдачі на парламентських виборах у неділю за кілька місяців до президентських виборів, на яких лідер партії має намір знову балотуватися, пише The Wall Street Journal. На думку видання, результати голосування стали найбільшим виборчим розчаруванням для Путіна відтоді, як він прийшов до влади 11 років тому. Вони також демонструють, наскільки крихка система управління, побудувана за нинішнього прем'єра під знаком «суверенної демократії».
|
Виступи |

Кравчук: слово Тимошенко з-за ґрат може мати колосальну силу
Київ – Ув’язнивши Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, влада додала сили опозиції на виборах, вважає перший Президент незалежної України Леонід Кравчук. В інтерв’ю Радіо Свобода Кравчук наголосив, що влада діє так, як дозволяє їй народ, і, на його думку, немає підстав говорити про політичну помсту.
– Мені важко сказати. Я щось стверджую тільки тоді, коли маю на столі якесь рішення, якийсь документ. У мене немає жодного документу, щоб я міг сказати – це помста.
Громадсько-політичний актив України повинен діяти в єдиному форматі
Політика |

Пропонуємо Вашій увазі актуальне інтерв’ю для порталу Воля народу Голови ДО «УНР» Юрія ПАЛЬЧУКОВСЬКОГО
Ситуація в Україні – тривожна. В чому ж коріння всіх наших негараздів?
- Роз’єднаність демократичних сил дозволяє владі руйнувати Україну. Навіть у самій назві владної «Партії регіонів» закладена ідея роз’єднання української нації.
Якщо пригадати історію (хоча б новітню, з часів УНР), то можна стверджувати, що всі поразки національно-демократичних сил – це закономірний наслідок їх хронічного розбрату. А головні причини цього розбрату, на мій погляд, лише дві – це амбітність лідерів та їх страх перед владою.
Коли на карту поставлена доля України, ми повинні керуватися лише її, а не власними інтересами і подолати страх перед сьгоднішньою владою, яка, як вогню, боїться об’єднання нації.
Нова резолюція Європарламенту по Україні
Гаряча тема |

1 грудня Європарламент прийняв резолюцію щодо України, в якій продемонстрував, що готовий до співпраці, але за певних умов. Експерти оцінюють документ неоднозначно, але вважають, що на ситуацію в Україні та на дії керівництва країни резолюція ніяк не вплине.
Одна з основних тез резолюції - вимога європарламентарів не просто звільнити лідера ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко з-під арешту, але й допустити її та інших опозиційних політиків до майбутніх (у 2012 році) парламентських виборів.
Україна очолює список найкорумпованіших країн Європи
Рейтинги |

Такий висновок авторів найновішого звіту міжнародної антикорупційної організації Transparency International, оприлюдненого у четвер першого грудня.
Згідно з індексом глобального сприйняття корупції, який щорічно готує базована у Берліні організація Transparency International, Україна, яка поділила 152 місце (2.3) з Таджикистаном, опинилася в оточенні переважно африканських країн (Кот-д’Івуару та Кенії). Росія – нарівні з Маврітанією та Азербайджаном, займає 143 сходинку (2.4).
Завтра в Донецьку пройде всеукраїнський мітинг протесту
Гаряча тема |

Громадські організації закликають у вівторок провести в Донецьку всеукраїнський мітинг протесту проти дій влади. У неділю під час насильницького демонтажу наметового містечка чорнобильців загинув 70-річний чоловік.
Про мітинг протесту, що планується на у вівторок у Донецьку, Deutsche Welle повідомив керівник донецького обласного відділення всеукраїнської організації «Ніхто крім нас» Олег Шуляк. Він також повідомив, що на мітинг збиратимуться не тільки чорнобильці, а представники різних громадських організацій та незахищених соціальних груп зі всієї України. За словами Шуляка, у вівторок громадські активісти та учасники голодування разом з юристами вирішують, як далі будуть діяти у зв’язку з недільною трагедією.
Голодомор-геноцид ПАМ'ЯТАЄМО!
Гаряча тема |

Голодомор-геноцид в Україні з квітня 1932 р. по листопад 1933 р., тобто за 17 місяців (приблизно 500 днів) забрав мільйони безневинних жертв.
Прямі і непрямі людські втрати склали 14 млн., з них 7 мільйонів - діти.
Тоді нас міг врятувати хліб. Тепер нас врятує пам'ять!
Див. фоторепортаж ВН про вшанування в Києві 26 листопада пам'яті жертв голодомору.
Контури нової Конституції
Виступи |

Якщо зважити на відоме застереження, що нове – це добре забуте старе, то новий похід на Верховну раду Юрія Збітнєва – колишнього соціаліста, колишнього народнього депутата колишньої Верховної ради колишньої УРСР, колишнього очільника Політради Української національної громади, творця і організатора партії «Нова сила», а нині ініціатора скликання нових конституційних зборів під величною назвою "Конституційний конгрес", безперечно треба вважати новим.