ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Після атаки рф 14 січня найскладніша ситуація з електрикою на Харківщині й Київщині

   Війна РФ проти України
Президент Володимир Зеленський повідомив, що після масованого ракетного удару РФ у суботу найскладніша ситуація з електрикою на Харківщині та в Київській області.
Вечірнє звернення президента: "На жаль, є влучання і в обʼєкти енергетичної інфраструктури. У звʼязку з цим найскладніша ситуація на Харківщині та в Київській області.
Ремонтні бригади роблять усе можливе, щоб якнайшвидше відновити генерацію й постачання електрики, і робота триватиме цілодобово".
 

PostHeaderIcon В Дніпрі російська ракета влучила у дев'ятиповерховий будинок

   Війна РФ проти України
П’ятеро людей загинули, десятки отримали поранення. Російські воєнні злочинці під час масованої ракетної атаки на Україну в суботу, 14 січня, влучили в дев’ятиповерхівку у Дніпрі, під завалами є люди, повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. Внаслідок влучання загинули п’ятеро людей, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.
«Жахливі новини з Дніпра. Попали в багатоквартирний будинок. Немає як мінімум одного під’їзду, під завалами перебувають люди, які були вдома у святковий день», – написав він.
 

PostHeaderIcon Понад 2 години тривала повітряна тривога в Україні

   Війна РФ проти України
По всій Україні повітряна тривога, влада просить людей перебувати в укриттях. Уже відомо про роботу ППО в деяких областях.
Джерело: мапа повітряних тривог, ОК "Південь". Станом на 14:45 майже по всій Україні повітряна тривога.
Очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що перші ракети вже над територією країни.
 

PostHeaderIcon Сьогодні 14 січня - Новий Рік за старим стилем, або свято Василя

   Культура і духовність
14 січня українці святкують кілька свят. Перше - свято на честь Василія Великого, архиєпископа Кесарії Кападокійської, що в Малій Азії. Церковні джерела характеризують його як аскета, богослова і вченого, автора кодексу чернечого життя. Також Василія Великого вважали покровителем землеробства, і саме тому цього дня основною обрядовою дією було засівання осель збіжжям.

За церковними календарем 14-го січня також відзначають свято Обрізання Господнього. Саме тоді, згідно з церковними джерелами, за єврейським звичаєм відбувся обряд обрізання Ісуса Христа, після якого дитині й дали ім'я, провіщене ще архангелом Гавриїлом в день передання благої вісті Діві Марії, - Ісус.

 

PostHeaderIcon Як українці зимують без світла, тепла, під обстрілами

   Громадянське суспільство
Попри холод, морози, а також постійні обстріли з боку Росії, які виводять з ладу енергетичні об'єкти, багато українців не хочуть залишати свої домівки і їхати в інший регіон України чи за кордон.
За даними Міжнародної організації з міграції, лише 7% українців думають про тимчасову зміну місця проживання.
Навіть у разі тривалої відсутності світла, тепла та води, двоє з трьох опитаних кажуть, що не залишать свій дім, йдеться в опитуванні, проведеному на початку грудня.
 

PostHeaderIcon Що може статися з курсом до кінця року, долар по 50 гривень?

   Економіка і бізнес
До кінця 2023 року курс долара в Україні навряд чи перетне позначку, яку встановив уряд для валюти – 42 грн/долар.Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань економічного розвитку Олександр Маріковський.
"Україна продемонструвала, що має гарні інструментарії, які дозволили "вирулювати" з рецесії, спричиненої кризою через агресію Російської Федерації проти нашої держави. Зокрема, це випуск військових облігацій, які були реалізовані на суму понад 200 млрд гривень", – зазначив Маріковський.
 

PostHeaderIcon Резніков прогнозує що великий наступ росіян навесні

   Війна РФ проти України
 Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що навесні Україні слід готуватися до нового наступу росіян з районів, які вона вже окупувала на півдні і сході.
Міністр вважає, що Росія може намагатися зібрати "сили, боєприпаси і зброю" для наступу з районів, які вона вже окупувала на півдні і сході.
Україні, тим часом, потрібен час для перегрупування та переозброєння, поки вона чекає на постачання західної зброї.
 

PostHeaderIcon Інфляція в Україні в 2022р. становила 26,6%

   Економіка і бізнес
У грудні 2022 року інфляція зросла порівняно з листопадом на 0,7%, за 2022 рік у цілому ціни зросли на 26,6%. Про це свідчать дані Держстату. При цьому базова інфляція в грудні порівняно із листопадом 2022 року становила 0,8%, за рік у цілому - 22,6%. Ціни на продукти харчування на споживчому ринку у грудні зросли на 0,7% порівняно з листопадом, на 34,4% - до грудня 2021 року.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні551
mod_vvisit_counterВчора5804
mod_vvisit_counterЦього тижня15477
mod_vvisit_counterМинулого тижня81843
mod_vvisit_counterЦього місяця6355
mod_vvisit_counterМинулого місяця188515
mod_vvisit_counterЗа весь час27326829