ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon 10 січня, 416 років тому, народився засновник Києво-Могилянської Академії Петро Могила

   Гаряча тема
Київська Академія була першим вищим навчальним закладом в Україні. Її засновник - Петро Могила в 1631 році об'єднав братерську школу зі школою Києво-Печерської Лаври в єдиний Киево-Могилянский Колегіум, що з 1694 року набув статус Академії. Петро Могила забезпечував академічну бібліотеку кращими виданнями, літературою різних релігійних і філософських плинів, запрошував з Європи кращих професорів.
Академія стала центром духовного життя України, котрий не поступався за рівнем викладання вищим навчальним закладам Європи того часу. Її студентів можна було зустріти в найбільших університетських центрах - Сорбонні та Болоньї, Кракові та Празі, Гейдельберзі та Галлі.
 

PostHeaderIcon В Україні 10 олігархічних кланів контролюють 80% економіки

   Політика
Із одного боку, найбагатші в Європі кримінальні олігархи, а з іншого – найбідніше населення за найкращих природних, географічних умов та наявності талановитого і працьовитого народу.
Сьогодні в Україні, 10 олігархічних кланів контролюють 80% економіки, водночас майже 80% населення країни за даними ООН, перебуває на межі бідності (за правління Віктора Януковича кількість бідних зросла на 10%).
У такому суспільстві не цінують, ані мораль, ані совість, ані талант, у такому суспільстві не кажуть про справедливість, нема чого казати про права людини, про свободу слова, про незалежність судів. Замість соціально орієнтованих ринкових відносин – олігархічний монополізм. Замість розвитку нації – знищення всього українського. Про це пише у своєму блозі на LB.ua народний депутат України ("Батьківщина") Андрій Павловський.  Детальніше
 

PostHeaderIcon У діях і домовленостях керівників опозиційних фракцій спостерігається непрозорість, - Володимир Бондаренко

   Політика
В. Бондаренко: у "Батьківщині" говорять про дивні кулуарні рішення керівників опозиції
Лідери опозиційних фракцій часом приймають дивні рішення. І це багато хто помічає. Про це у коментарі УНН сказав народний депутат з фракції "Батьківщина" Володимир Бондаренко. Він зазначив, що не тільки він, а й інші помічають "дивні або напівдивні" кулуарні рішення.
"Зокрема стосовно комітетів, які комітети ми вважаємо пріоритетними, а які ні. Чому без бою погодилися, що деякі комітети потрапили до провладних фракцій, а не залишилися в опозиції. І не тільки це. Багато ситуацій", - наголосив він...На думку парламентарія сьогодні у парламенті формально 180 опозиційних народних депутатів, однак спостерігається непрозорість у діях і домовленостях керівників фракцій.  Детальніше
 

PostHeaderIcon Маленька Ганнуся Ткач підтвердила, що джерела співучої України - на Одещині

   Культура і духовність
Саме на святвечір, у переддень християнського Різдва Христового найкращим голосом України було визнано спів семирічної Ганнусі Ткач
Поспішаючи повідомити ім’я переможниці всеукраїнського конкурсу "Голос країни. Діти", чимало мас-медіа називали її то полтавчанкою то киянкою, хоч насправді ж це миловидне талановите дитя зростає у місті Котовську на Одещині. Мені неодноразово доводилося переконувати тих, хто вважає Причорномор’я вотчиною так званого "русского міра", що це предковічний український край з багатющими народними традиціями, зокрема, і співочими.
 

PostHeaderIcon 8 січня - 125 років з дня народження видатного українського режисера і актора Гната Юри

   Культура і духовність
Гнат Петрович Юра народився 8 січня 1888 року в селі Федвар (тепер — село Підлісне Олександрівського району Кіровоградської області). Із 1907 р. на професійній сцені в трупі С. Максимовича, де Юра зустрів свого творчого побратима й товариша в житті Семена Семдора. Далі Юра грав у театрі товариства «Руської Бесіди» у Львові (1913 — 1914), у Молодому театрі (1917) і в Театрі ім. Т. Шевченка в Києві (1919). Від 1920-го — у Театрі ім. Івана Франка, створеному під опікою УГА у Вінниці, перенесеному 1923-го до Харкова, а з 1926-го — до Києва. У цьому театрі Гнат Юра працював до 1961 року як художній керівник і режисер, підготувавши близько 100 вистав!
Детальніше - у статті на сайті видання "День".
 

PostHeaderIcon Янукович служить Москві, тому що там лежить його портфоліо, вся його біографія про кримінальне минуле, - Олег Соскін

   Політика
Олег Соскін: Янукович становить загрозу національній безпеці України
Голова Української Національної Консервативної партії, професор Національної академії управління Олег Соскін вважає, що Янукович у нещодавньому інтерв’ю "Комсомольській правді" ще раз підтвердив, що не збирається захищати національні інтереси України та національний суверенітет. Про це інформує прес-служба УНКП.
"Українські засоби масової інформації облетіли цитати із інтерв’ю Януковича, опублікованого "Комсомольською правдою" 4 січня 2013 року.
 

PostHeaderIcon Україні бракує внутрішнього піару, - Ірена Карпа

   Імідж України
А як вона робиться взагалі – ця добра справа піару країни, і чи робиться вона якось стихійно, історично, чи все-таки може бути розпланована і здійснена за певні терміни? Я тут не писатиму про такі глибокі речі, як криза національної ідентифікації, калічення історичної пам’яті українців чи планомірний чорний піар України відомими замовниками, а спробую розглянути все більш приземлено. І практично. Проблема, окрім вищезгаданого, в нас ще й у тому, що в Україні бракує піару внутрішнього. Критично не вистачає так званих love marks – чогось, чим би ми самі пишалися і тицяли в очі туристам, як швейцарці подають корів, годинники, банки, сир і шоколад (а кіко там тої Швейцарії?..), французи круасани, сири, вино і Ейфелеву вежу, іспанці хамон, італійці пасту й песто, американці стейки й саму американську мрію як таку...Список країн і того, з чим вони в пересічній свідомості інородця асоціюються, можна суттєво продовжити. Про це - у статті Ірени Карпи на Радіо Свобода.  Детальніше
 

PostHeaderIcon Депардьє, який вітає "нову Росію" - це реінкарнація Паунда, який вітав фашистську Італію

   Політика
На перший погляд екзотичний крок відомого французького кіноактора Жерара Депардьє, який вирішив відмовитися від французького громадянства і отримати громадянство Російської Федерації, насправді має розглядатися у кількох аспектах – культурному, соціально-політичному та геополітичному. Адже ми маємо справу з феноменом, який не можна недооцінювати, оскільки "казус Депардьє" у найближчі роки може визначати основні тенденції у сучасних світових процесах. Саме тому необхідно поглянути на ситуацію довкола Депардьє та його кроку у різних площинах. Як-не-як, саме з вчинку Депардьє почався новий 2013 рік. І цей вчинок може мати свої наслідки і для України. Про це пише політолог, історик Кость Бондаренко в "Українській правді" (фото: ntv.ru)  Детальніше
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні319
mod_vvisit_counterВчора8381
mod_vvisit_counterЦього тижня21820
mod_vvisit_counterМинулого тижня27981
mod_vvisit_counterЦього місяця38895
mod_vvisit_counterМинулого місяця148718
mod_vvisit_counterЗа весь час26397142