ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon У Москві створено громадську організацію "Український конгрес Росії" (УКР)

   Українці за кордоном
Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, таке рішення одноголосно було підтримано на засновницькому з'їзді організації, який пройшов 24 листопада в Українському культурному центрі в Москві. На з'їзд було делеговано 58 делегатів з різних регіонів Росії. Головою УКР обрано Любов Дяченко. За її словами, одразу після з'їзду пакет документів буде подано до Міністерства юстиції Росії для реєстрації організації.
Як наголошується у статуті УКР, основною метою організації є об'єднання українських організацій Росії з відродження, вивчення, розвитку і поширення української культури, розвитку національної самосвідомості, захисту їх законних прав і інтересів, налагодження тісних зв'язків українців зі своєю етнічною батьківщиною – Україною, а також з українцями, які проживають в інших країнах світу.
 

PostHeaderIcon Голод, голод, голод... Б'є у скроні твій біль, наче молот

   Гаряча тема
alt79-ті роковини Голодомору
У 1932-1933 роках під час Голодомору загинули мільйони українців. Це геноцид, це небачений злочин у світовій історії. Ми не забули. Ми пам'ятаємо. 24 листопада о 16 годині разом з усією країною запали свічку пам'яті жертв Голодомору.
"Голод, голод, голод…Б'є у скроні твій біль, наче молот"... Слова з нової пісні "Голод" відомого співака та композитора Володимира Вермінського  нікого не залишають байдужими.

Так само, як і поетичні рядки Наталії Музири:
"Дитиною, пустуючи в садочку,
Якісь у квітах дивні бачила горбочки…
То, каже бабця, діточок могили,
Прогодувати їх було уже не в силах."
 

PostHeaderIcon Українські кондитери розписуються в дикунстві на коробках з цукерками

   Культура і духовність
Як протидіяти дикунству?
Дочекалися: президент кондитерської корпорації “Roshen” В'ячеслав Москалевський публічно заявив, що україномовні написи на їхніх виробах замінено на російськомовні з метою економії.
Щоправда, замінено не на всіх, а на тих, які купують “і в Україні, і в Росії”: “Ми шукаємо ту мову, яка зрозуміла і там, і там”.
Отже, компанія з обсягом експорту в приблизно 400-450 мільйонів доларів на рік, про це з гордістю повідомив той-таки Москалевський, пожлобилася — іншого адекватного слова добрати не можу — на копійчані обгортки й коробки для власних співвітчизників.
 

PostHeaderIcon "Тіньових" підприємств, що випікають хліб, в Україні вчетверо більше, ніж легальних

   Економіка і бізнес
За різними оцінками експертів, в Україні кількість «тіньових» підприємств, що випікають понад тисячі тонн хліба на рік, становить приблизно 3,5 тис. проти 800 легальних.
За офіційними даними, річна випічка хліба в Україні становить 1,7 млн ​​тонн — трохи більше 100 грамів на людину в добу. За даними експертів, реальне споживання хліба в Україні більш ніж у два рази вище — просто неефективне держрегулювання все більше заганяє хлебопекарів у "тінь". Про це у своїй статті для DT.UA пише оглядач аграрного ринку Володимир Чопенко.
 

PostHeaderIcon Янукович уникає терміну "Голодомор" і вживає словосполучення "Великий голод"

   Політика
Янукович не вважає трагедію 32-33 р.р. ані геноцидом, ані Голодомором?
Завтра, у День пам'яті жертв голодоморів, президент України Віктор Янукович звернеться до українського народу. Офіційний сайт уникає загальноприйнятого терміну "Голодомор" (не кажучи вже про поняття "геноциду") й вживає словосполучення "Великий Голод".
Звернення глави держави розпочнеться на "Першому національному" о 19:30. "У символічний час, о 19:32 розпочнеться хвилина мовчання за загиблими під час Великого Голоду, трагедії, що сталася 80 років тому – у 1932-1933 роках", – повідомила прес-служба Президента.
Відзначимо, що за усталеною традицією загальнонаціональна хвилина мовчання у пам'ять про жертв Голодомору розпочиналася о 16:00.
Зокрема, громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду закликав українців до хвилини мовчання в суботу саме о 16:00.
 

PostHeaderIcon Чому у нас немає справжньої еліти?

   Політика
Національна еліта виконує роль голови нації, без ясного стану якої народному тілу не вижити
  Сьогодні Україна корумпована і пограбована олігархами держава. Товстосуми нахабно перерозподіляють між собою все, що є в країні, лицемірно прикриваючись гаслами про демократію і реформи. Опозиція не є достатньою противагою нинішнім керманичам, бо не має стратегії розвитку країни і ресурсів для протидії владі, або представляє інтереси інших бізнесових груп. Псевдоеліта привела нас до закономірного і сумного результату.
В кожному суспільстві завжди є група людей, яка визначає характер цього суспільства, спрямовує його, стає основним носієм його ідеї і духу, визначає політичні і геополітичні цілі.
 

PostHeaderIcon Як народ святкував на Майдані День Свободи (РЕПОРТАЖ)

   Громадянське суспільство
22 листопада, із середини дня на столичний Майдан сходилися люди для святкування 8-ї річниці народної революції 2004го року, яку в народі назвали Помаранчевою.
Спочатку перед кількома десятками присутніх виступили (в оточенні щільного кільця співробітників МВС) керівники громадської організації "Луганці". Вони закликали до нового Майдану. З мегафона прозвучали їхні три головні вимоги: перевибори Верховної Ради та місцевих рад, звільнення політв’язнів та відставка Кабміну.
Потім надавалося слово всім простим громадянам, які бажали виступити. Голос народу звучав і з уст народних поетів, які
читали власні вірші.
 

PostHeaderIcon Під час сутичок на Майдані між "Беркутом" і святкуючими затримано 5 активістів

   Громадянське суспільство
На Майдані відбулися сутички між "Беркутом" і святкуючими. Затримали п'ятьох.
Під час акції присвяченій річниці Помаранчевої революції на Майдані Незалежності відбулася сутичка активістів з міліцією. Про це повідомляє кореспондент "Української правди".
Активісти зібрали намет біля Головпоштамту і спробували перенести його до Монументу незалежності. Близько 100 бійців спецпідрозділу "Беркут" перекрили їм дорогу. Після чого виникла сутичка. Активісти намагалися прорвати міліцейський кордон. На місце сутички підігнали міліцейський автобус і автозак. Станом на 20:00 активісти не розходилися, скандували "Банду геть!", постійно тривали мікросутички.   Детальніше

 

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1024
mod_vvisit_counterВчора6538
mod_vvisit_counterЦього тижня18700
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця118410
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24141092