У Кривому Озері поліція жорстоко вбила місцевого жителя
Корреспондент.net розбирався в трагедії, що сталася.
У ніч з вівторка на середу, 24 серпня в райцентрі Криве Озеро на Миколаївщині сталася резонансна подія, що до болю нагадує події трирічної давності у Врадіївці. Співробітники місцевого відділення поліції жорстоко побили, а потім застрелили 31-річного Олександра Цукермана.
Схожість з трагедією трирічної давності посилюється ще і тим, що поліцейські виявилися колегами гвалтівників жінки у Врадіївці. Вони також працюють у Врадіївському РВВС.
Всього їх шестеро, причому четверо з них - місцеві.
А відстань від Врадіївки до Кривого Озера - буквально пару десятків кілометрів.
Корреспондент.net розбирався в трагедії, що сталася.
 
Що сталося? Версія місцевих жителів

Між Цукерманом і його дружиною сталася сімейна сварка, після якої жінка викликала поліцію. Чоловік же вийшов з дому і ліг спати в автомобілі.
За викликом приїхали троє поліцейських, які зайшли у двір, витягнули чоловіка з машини і надягли наручники. Після цього з райвідділу приїхали ще троє поліцейських. Всі співробітники поліції почали бити Цукермана на очах у дружини, його матері та двох дітей.
"За словами сусідів, родина загиблого була цілком благополучною, жила в достатку. Сам Цукерман також характеризується позитивно, ні в пияцтві, ні в буйному поведінці ніколи помічений не був", - пишуть ЗМІ.
Судова експертиза встановила - в загиблого стріляли впритул, а причиною смерті стало "гостра внутрішня кровотеча, травматичне ураження серця".
У тілі загиблого виявлені як мінімум 4 вогнепальні поранення, імовірно з травматичного пістолета так званим "патроном Флобера".

Версія поліція звучить так:
"Дружина потерпілого зателефонувала вночі до відділення і повідомила, що її чоловік бушує. За адресою поїхав наряд. Коли прибули на місце, з'ясувалося, що на Цукермана заявляє таксист, кажучи, що той його пограбував і розбив йому машину. Поліцейські почали кликати Цукермана вийти з будинки, але він відмовлявся виходити. Через годину його дружина покликала, він вийшов з лопатою і накинувся на поліцейських - біг за ними близько 30-40 метрів. Після чого вони застосували силу, використовуючи, в тому числі, і спецзасоби", - сказав в.о. начальника Кривоозерського відділення поліції Олександр Топчій.

Однак словами поліції місцеві жителі вірити не стали - спершу вони не дали поліцейським вивести тіло в Первомайськ на судово-медичну експертизу, а потім спробували влаштувати самосуд над поліцейськими.
Натовп розгойдувала автозак із затриманими правоохоронцями, а також намагався штурмувати відділ поліції.

Реакція влади
З огляду на схожість трагедії з аналогічними подіями в Врадіївці, що стало, на думку експертів, однією з причин протестів, що призвели до втечі тодішнього президента Віктора Януковича, не дивно, що реакція влади була блискавичною.
Глава Нацполіції Хатія Деканоїдзе заявила, що відділення поліції в Кривому Озері, де сталося вбивство, буде розформовано.
За фактом подій, що відбулися, порушено кримінальну справу, а щоб уникнути соціальної напруги, в Криве Озеро була направлена слідча група. Проводяться першочергові слідчі дії.
Позаштатний радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко наголосив, що Врадіївки-2 не буде, так як "Україна змінилася".
"Ніякої Врадіївки-2, про яку мріє оточення Віктора Януковича і, перш за все, екс-міністр МВС Олександр Захарченко, не буде. Україна змінилася. Міністерство внутрішніх справ і Національна поліція не працює більше за принципом "кругової поруки" часів Януковича, і винний в загибелі громадянина отримає суворий вирок для науки всім іншим співробітникам правоохоронних структур", - написав Геращенко.

На подію бурхливо відреагували і в соцмережах.

Інф.: ua.korrespondent.net

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити