З Києва по копійці - в гаманці мільйон! Експерти заявляють - маленькі неточності у комунальних платіжках, в сумі наганяють величезні прибутки комунальникам! Доки парламент тільки береться врегульовувати питання оплати і тарифікування комунальних послуг, їх надавачі відверто нагрівають руки на дрібному ошуканстві.

Парламент зробив перший крок на шляху до врегулювання діяльності сфери житлово-комунальних послуг. Відповідний законопроект прийнято за основу. Розробляти перелік та складати вартість компослуг пропонується не місцевим органам влади, а єдиному державному органу. Нині найбільш туманна сфера - тарифоутворення на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій.

Михайло Кальтагейсер, голова ОСББ: "За останні 5 років три постанови кабінету міністрів, але жодна з них не є такою конкретною за якою можна було б чітко обрахувати вартість прогнозованих послуг за якою встановити тариф. От я в Києві виписав тільки на одній вулиці розбіжності в приблизно однакових будинках від 1.80 до 5.38".

Тим часом у профільному міністерстві розруху і малу енергоефективність комунальних комунікацій ще сподіваються перекласти на користувача і наполягають на постійному підвищенні тарифів. В той час як ремонтувати зношені тепломережі не встигають.

Анатолій Близнюк, Міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ: "Сьогодні в складі теплопостачання тарифом відшкодовується лише 61%, а у водопостачанні це 73%, тому різниця в тарифах це якраз те що держава бере на себе".

Біда в тому, що українці і за нинішніми тарифами переплачують, причому двічі. Перший раз - коли на громадян перекладають частину втрат через неякісні, наприклад, теплокомунікації. Другий обман яскраво ілюструє ситуація в Києві. Тут у платіжках останнім часом почали приходити на кілька копійок вищі тарифи, аніж прописано у договорі з ЖЕКом.

Олександр Сергієнко, експерт з питань ЖКГ: "За водовідведення має бути 4.38 на одну особу це в договорі написано, а платіжка іде 5.32. Ну здається різниця невелика в останньому випадку 94 копійки 00:57:55...01:11:28 люди забуваю що...ну їх 94 копійки хай вони вдавляться, але це виходить в мільйони, щомісяця мільйони з у Києва зайві знімають".

Так, експерти порахували - з майже трьох мільйонів киян за місяць, лише за однією графою тарифів, комунальники заробляють зверху 2,5 мільйони гривень!      Інф. UBR.ua
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити