Інф. Волі народу
У четвер, 5 квітня, в Українському домі в Києві розпочав свою роботу Національний круглий стіл «Місія інтелігенції та вільних людей України», де обговорювали світові виклики і головні проблеми України в гуманітарній, економічній та суспільно-політичній сферах.

«Національний круглий стіл під гаслом «Вільна людина у вільній країні» стане новим інститутом, що започаткує демократичний процес вираження суверенної волі народу України через свідому комунікацію і співпрацю вільних людей», - переконані ініціатори його скликання, учасники групи «Перше грудня».


                                               
Засідання НКС  (фото ВН)

Учасник ініціативи «Перше грудня» Мирослав Маринович, зокрема, сказав: «Головна причина наших негараздів – у духовній кризі. Саме тому постала ініціатива «Перше грудня». Проте, за висловом відомого громадського діяча Олега Романчука «кожна добра думка нейтралізується в рамках СИСТЕМИ». А чинну систему не можна вдосконалити, а лише – демонтувати. Чинна система влади має бути замінена. Суверенна воля народу має покласти край безконтрольності влади».
Подібні думки висловили й інші учасники НКС.

Підсумкові документи круглого столу мають бути оприлюднені пізніше, після додаткового опрацювання.

Серед недоліків організації засідання круглого столу можна відзначити наступні:

1. Інтелігенція в особі ініціаторів НКС не взяла на себе відповідальність за ситуацію в державі. Адже за останні роки голосу інтелігенції не було чути. А якщо так, то, за влучним висловом М. Міхновського, «інтелігенції немає».
2. Організатори НКС не запропонували стратегію реформування системи влади, яку вони не розробили за два останні десятиліття.
3. Не зрозумілими були критерії запрошення на засідання НКС. Ті, кого не було в списках запрошених, мали статус гостей і їхні слушні пропозиції не були включені до проекту підсумкових документів. Тобто, НКС виявився напівзакритим для участі небайдужих людей.
4. Організаційні та програмові засади, мета, стратегія не були чітко представлені навіть у концептуальній формі.
5. Наступне засідання НКС призначене аж на осінь.


Що ж, дорогу подужає той, хто йде. 
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити