Інф. ВН

Сьогодні минає 70 років від початку війни фашистської Німеччини проти Радянського Союзу. Україна була однією з республік колишнього СРСР і саме їй довелося винести на собі найважчий тягар цієї війни. Ось лише деякі історичні факти.

 1.Так звана Велика Вітчизняна війна розпочалась 22 червня 1941 року, а для України Друга світова війна розпочалась раніше – 14 березня 1939 року нападом тодішнього союзника Гітлера – Угорщини на суверенну Карпатську Україну, яка дала першу відсіч загарбникам.  

2. 22 червня 1941 року о 4-й годині ранку першого бомбардування з фашистських літаків зазнали українські міста Київ, Житомир, Севастополь. 

3. У цій війні Україна опинилась в епіцентрі кривавого протистояння двох найзлочинніших політичних режимів у Європі – німецьким націонал-соціалізму та радянського соціалізму, які спільно розв’язали цю найкровопролитнішу війну. Україна була змушена чинити опір обом тоталітарним режимам. Частина українців боролась проти фашизму в лавах армії СРСР, а частина –  в лавах Української повстанської армії, що виборювала незалежність України як від фашистської Німеччини, так і від СРСР. 

4. Людські втрати України у Другій світовій війні були найбільшими і склали 10-13 млн. осіб: більше половини людських втрат всього Радянського Союзу. Тому можна констатувати, що Україна зупинила гітлерівську навалу і зробила вирішальний вклад у розгром фашизму. Для протидії світовим загрозам Україна виступила ініціатором створення Організації Об’єднаних Націй (ООН) і у 1945 році стала її членом-засновником.
     З огляду на найновіші дослідження і розсекречені факти увесь цивілізований світ ще повинен дати гідну оцінку вагомому внеску України у перемогу над німецьким фашизмом.
 
5. Визвольна війна України проти тоталітарного СРСР силами УПА не закінчилась у 45-му, а тривала до 1963 року, коли під Бережанами (на Тернопільщині) відбувся останній бій групи українських підпільників із загоном КДБ. 
 
  Слава всім Героям, які на різних фронтах і з різними окупантами боролися за свободу і незалежність України!
  Слава Україні!   

Коментарі