Такими є результати дослідження Європейської Бізнес Асоціації. Найбільше скарг на фіскальний тиск. Про це повідомляє DW.DE. Щокварталу, починаючи з кінця 2011року, індекс інвестиційної привабливості України лише погіршується, свідчать дані Європейської Бізнес Асоціації.
Нині цей показник становить 2,12 за п’ятибальною шкалою. Це - найнижчий показник за останні чотири роки.


Бізнес-клімат в Україні - стабільно несприятливий
Галина СТАДНИК, DW.DE

Індекс інвестиційної привабливості в Україні найнижчий за останні чотири роки. Такими є результати дослідження Європейської Бізнес Асоціації. Найбільше скарг на фіскальний тиск.
Щокварталу, починаючи з кінця 2011року, індекс інвестиційної привабливості України лише погіршується, свідчать дані Європейської Бізнес Асоціації. Нині цей показник становить 2,12 за п’ятибальною шкалою. Це - найнижчий показник за останні чотири роки.

Інвестиційна привабливість впала і в порівнянні з минулим кварталом. Асоціація формує дані на основі опитування понад сотні топ-менеджерів компаній, що є її членами. Тож 76 відсотків респондентів заявили, що не зауважили впродовж останніх місяців жодних позитивних змін в бізнес-кліматі країни. Найбільше бізнесмени нарікають на фіскальний тиск - 23 відсотки, валютні коливання – 19 відсотків та непрозорий виборчий процес, політичну ситуацію – 14 відсотків.
До негативних чинників уже традиційно зарахували корупцію, слабку судову систему, низьку купівельну спроможність населення та постійні зміни законів. Але знайшли і позитив – певна стабілізація податкового законодавства та покращення митних процедур. На думку експертів Асоціації найбільшими проблемами цього року для бізнесу стали: ліцензування імпорту у галузі фармацевтики та маркування продукції регіональними мовами, як того вимагає "мовний" закон.

Критичні показники не для влади
Коментуючи дані, член правління Європейської Бізнес Асоціації Ерік Версавель, зауважив,що підприємцям не слід чекати радикальних змін на краще, але малі поліпшення теж можуть стати рушійними. Ситуація, на його думку, не критична, але компанії відчувають брак хороших зрушень.
Провідний експерт Центру Разумкова Павло Розенко у коментарі DW зауважив, що найгірше те, що влада не дослухається до жодних експертних оцінок і не враховує дослідження, вважаючи їх замовними. "Бо так простіше", - додає економіст.

А от потенційні інвестори, навпаки, дуже пильно вивчають експертні думки, і наявність таких рейтингів - псує імідж країни і не на руку її економіці, зазначає Розенко. Він переконаний, що економіка країни у серйозній кризі, в стані рецесії, а інвестиційний клімат, або ж бізнес-клімат, - найгірший за останні десять років.

Галина Стадник, DW.DE

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити