Державна компанія "Укртрансгаз" сплатила понад 2,5 млрд грн чотирьом компаніям, які заснували охоронці та пенсіонери, - ЗМІ
Про це йдеться у розслідуванні журналіста програми "Тендер News" на "ТВі" Дениса Бігуса.
Протягом 2010-2013 років тендери "Укртрансгаз" з постачання обладнання та проведення ремонтних робіт регулярно вигравали чотири донецькі фірми - "Укртурборемонт", "Турботрейд", "Турболінкс" та "Промінвеставтоматика".
На тендери ці компанії виходили переважно разом, розігруючи перемогу між собою. Окрім того, у двох компаній була однакова юридична адреса. Міські номери телефонів ще двох відрізнялися однією цифрою. Це дало підстави підозрювати "тендерну змову" учасників.

Розслідування Tender News показало, що всі чотири фірми розташовані за однією фактичною адресою у Донецьку, а їх засновники - підставні особи, близько знайомі одне з одним.

ТОВ "Промінвеставтоматика", засновником і директором якого записаний Олександр Пінчук, отримало від ПАТ "Укртрансгаз" понад 500 млн грн. Та сам Пінчук, за свідченнями родичів - колишній працівник горілчаної "Олімп", а нині пенсіонер.

Засновником і директором "Турболінкс", яке виграло тендерів на понад 1 млрд грн, є Віталій Дударець. Сусід Дударця розповів, що чоловік працює охоронцем. Сам Дударець відмовився від коментарів.

Охоронцем, за свідченням сусідів, є і засновник ТОВ "Укртурборемонт" Вадим Плетень. Працює він у офісі за фактичною адресою розміщення фірм.

У соціальній мережі "Однокласники" у друзі Плетеня внесені його "колеги" Пінчук ("Промінвеставтоматика") та Ігнатов ("Турботрейд").

Допуск "сумнівних" компаній до тендеру в "Укртрансгазі" пояснили тим, що "Турболінкс" і "Турботрейд" є офіційними дистриб'юторами компанії General Electric, здатними забезпечити поставки великих партій обладнання за низькими цінами.

"Згадані у Вашому запиті компанії "Турболінкс" и "Турботрейд" - обидві є уповноваженими дистриб'юторами компанії General Electric в Україні, тому вони обидві пройшли кваліфікаційний відбір. Ми не вбачаємо нічого надзвичайного в тому, що згадані у вашому запиті три компанії беруть участь у тендерах "Укртрансгазу" вже третій рік – це компанії, які спеціалізуються, мають відповідні договори із заводами-виробниками", - йдеться у відповіді.

Натомість у ході подальшого розслідування стало відомо, що ТОВ "Турболінкс" з отриманих від "Укртрансгазу" 350 млн грн витратила на роботи лише 250 тисяч. Це гроші, перераховані компанії "Котрис", яка співпрацює з підприємствами "Укртрансгазу" з 2001 року. 349,5 млн грн "Турболінкс" перекинув на декілька "транзитних" фірм, зареєстрованих у 2012 році. Зокрема ТОВ "Трейд груп стиль". На неї ж протягом 2012 року перерахували 315 млн грн "Турботрейд" і "Промінвеставтоматика". Наприкінці року ТОВ "Трейд груп стиль" перерахувало кошти на кілька фірм, створених за два-три місяці до трансакції.

Водночас журналісти встановили, що окрім "укртрансгазівських" фірм, на "Трейд груп стиль" перераховували мільйонні суми підприємства з групи "Металл Юніон" донецького бізнесмена Руслана Циплакова. Зокрема девелоперська компанія "Глобал Плюс", охоронна фірма "СКАТ ПКБ" та паливна компанія "Юніоіл".

Окрім цього, у контактних даних "Трейд груп стиль", залишених компанії-реєстратору "Віртуальний офіс", міський номер телефона належить донецькому відділенню "Південкомбанку" (входить до групи "Металл Юніон"). Працівники відділення підтвердили обслуговування "транзитної" фірми.

Руслан Циплаков, окрім бізнесу, заснував та очолює разом із молодшим сином Віктора Януковича спортивну команду Ferrari Team Ukraine.

Інф.: Gazeta.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити