ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Економіка і бізнес
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Економіка і бізнес

Восени цукор подорожчає щонайменше на 15%

Український уряд визначився з мінімальною ціною тонни цукру на прийдешній маркетинговий рік (вересень 2013 - серпень 2014). Вона складе 4677,69 грн. (без ПДВ), що на 14,6% більше від показника поточного маркетингового року.
Згідно з прийнятим рішенням Кабміну, мінімальна ціна на цукровий буряк на 2013-2014 рік скоротилася на 0,5% - від 339,85 грн. до 338,1 грн. за тонну. Крім того, квота на виробництво цукру всередині країни впала на 0,4% - від 1,833 млн. тонн до 1,826 млн. тонн.
 

Китай навідріз відмовився від соняшникової олії з України

Один з найбільших у світі імпортерів рослинних олій - Китай - відмовляється від закупівлі соняшникової олії з України без наявності фітосанітарного сертифіката. Про це заявив гендиректор галузевої асоціації "Укроліяпром" Степан Капшук, пише "Коммерсанть-Украина".
"Китай – один з найбільших у світі імпортерів рослинних олій, і втрата такого перспективного ринку для України буде стримувати експорт української соняшникової олії", - заявив він.
За оцінками "Укроліяпром", в 2012-2013 маркетинговому році в Україні буде вироблено 3,6 млн тонн соняшникової олії.
 

"Хюндаям" знайшли заміну (ФОТО)

Міжвідомча комісія під головуванням першого заступника генерального директора "Укрзалізниці" Миколи Сергієнка, прийняла рішення дозволити експлуатацію за призначенням двох електропоїздів ЕКр1-001 і ЕКр1-002 з максимальною експлуатаційною швидкістю 160 кілометрів на годину. Про це повідомляє прес-служба Крюківського вагонобудівного заводу, інформує УНН.
Комісія, яка 5 квітня працювала на заводі, зазначила, що склад і комплектність міжрегіональних двосистемних дев'ятивагонних електропоїздів серії ЕКр1 виробництва ПАТ "КВБЗ" відповідають умовам технічного завдання. А їх технічні характеристики і конструкція - сучасному світовому рівню аналогічної продукції відповідного класу.
 

Створення фінполіції порушує всі міжнародні стандарти, - експерти

Централізація функцій по боротьбі з економічними злочинами в одну структуру може спровокувати зростання корупції
Про це стверджують експерти, коментуючи ідею про створення фінансової поліції, пише ZN.UA.
Як пише видання, на сьогодні в Україні з економічними злочинцями "воюють" Департамент боротьби з економічними злочинами МВС, і Управління по боротьбі з організованою злочинністю того ж міністерства, і податкова міліція, і підрозділ контррозвідувального забезпечення економіки СБУ, і управління "К" СБУ , Держфінмоніторинг, і Держфінінспекція.
 

Імена власників найбільших рахунків в офшорах оприлюднені

Британське видання The Guardian в декількох статтях опублікувало витяги з розслідування Міжнародного консорціуму розслідувальної журналістики (CIJ), який планує викласти в Інтернет інформацію про більш ніж 100 тис. власників банківських рахунків в офшорних зонах.
Через витік інформації (більше 200 гігабайт, це фінансові дані "більш ніж за 10 років") стали доступні мільйони електронних листів та інших документів, в основному по офшору Британських Віргінських островів (BVI), а також інформація про "відгалуження в Сінгапурі, Гонконгу і на островах Кука". Детальніше
 

"Нафтогаз" допомагає заробляти "Сім'ї"

"Нафтогаз" провів чверть мільярда через банк друга сина Януковича
НАК "Нафтогаз України" 26 березня 2013 року уклав угоду з ПАТ "Комерційний Банк "Південкомбанк" на закупівлю 250 тис облігацій внутрішньої державної позики на суму 261,11 млн грн.
Про це повідомляє сайт "Наші гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель".
Зворотній викуп ОВДП призначено на 26 березня, тобто на день укладення угоди. Прибуток банку становитиме 11,11 млн гривень.
Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі "в одного учасника".
 

Ахметов встиг забрати з Кіпру 30 мільйонів доларів США

Компанія System Capital Management, яка належить найбагатшій в Україні людині - Рінату Ахметову - за два тижні до введення нового податку встигла зняти з рахунку в кіпрському банку Laiki $ 30 млн, передає НБН з посиланням на Financial Times.
Нагадаємо, що президент Кіпру Нікос Анастасіадіс закликав суддів, які розслідують банківську катастрофу, "в першу чергу" перевірити угоди, зроблені юридичною фірмою його сім'ї, бажаючи ослабити гнів громадськості з приводу виведення кіпріотами, росіянами та українцями коштів з кіпрських банків в останній момент перед введенням нового податку.
 

Транспортний сектор стає найуразливішим місцем України

"Укрзалізниця" наступна
На всіх фронтах в "Укрзалізниці" суцільні невдачі: персонал переводять на чотириденний робочий тиждень, рейси скорочують, коштів на оновлення рухомого складу нема, - пише "Економічна правда". В уряді за цим спокійно спостерігають. Загалом в кінці 2012 року в компанії повідомляли, що "для забезпечення потреб населення у якісних комфортних пасажирських та вантажних перевезеннях" на оновлення рухомого складу необхідно понад 180 млрд грн.
Держава ж не поспішає рятувати головного "соціального" перевізника.  Детальніше
 

Кіпр - дитяча забава порівняно з тим, що станеться в Україні, - Олег Соскін

Українська грошова система найближчим часом зруйнується, - вважає політолог і економіст Олег Соскін.
"За попередніми оцінками Кабмін за січень-лютий випустив близько 23 млрд грн. Облігацій внутрішньої державної позики. В гривнях та у валютному еквіваленті. Якщо додати боргові запозичення, випуск ще на мільярд євро бондів, це - взагалі катастрофа, оскільки це означає, що немає ніяких надходжень, відбувається повний провал формування здорової прибуткової частини держбюджету за здоровими податковими джерелами. Це означає, що бюджет від податків взагалі не наповнюється, а бюджет країни існує за рахунок запозичень.
 

Сума збитків від НСК "Олімпійський" - 6 млрд. євро

На НСК "Олімпійський" з держбюджету витрачено вчетверо більше запланованого
Державній скарбниці "Олімпійський" обійшовся у 680 млн.євро, - повідомляє Дойче Веллє-Україна.
Загалом на його реконструкцію пішло вчетверо більше державних коштів, ніж передбачалося. Експерти прогнозують, що ці витрати не окупляться. Приблизна сума збитків - 6 млрд. євро.
Подібна ситуація і з "Ареною Львів". 
Детальніше+ВІДЕО
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3000
mod_vvisit_counterВчора3264
mod_vvisit_counterЦього тижня26065
mod_vvisit_counterМинулого тижня29010
mod_vvisit_counterЦього місяця22537
mod_vvisit_counterМинулого місяця128319
mod_vvisit_counterЗа весь час24873870