На Херсонщині, де росіяни підірвали Каховську ГЕС, спостерігається тенденція до зниження рівня води, повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.
Він розповів про ситуацію в регіоні.
«По правобережжю вода тримається на відмітці 5,38 метра, по Херсону 5,35 м. Вже бачимо, що на 20 см за ніч вода впала», – зазначив Прокудін.
Крім того, він повідомив, що станом на ранок, 9 червня, затоплено 3 624 будинки у 32 населених пунктах Херсонської області. На ранок евакуювали 2352 людини. Також із зони затоплення вивезли близько 550 тварин.
Станом на ранок 8 червня середній рівень підтоплення в регіоні становить 5,61 метра. Під водою опинилося 600 квадратних кілометрів області, з них 32% – правобережжя та 68% – лівий берег.
Напередодні повідомлялося, що рівень води в Каховському водосховищі впав до 12,5 м — це нижче за так звану «мертву точку», коли водозабір вже неможливий.
Наслідки підриву греблі суттєво вплинуть на наше довкілля. Певні території будуть тимчасово затоплені, а ті місця, які нещодавно були вкриті водою, будуть осушені. Різке зниження рівня води у Каховському водосховищі несе загрозу для водних та прибережних екосистем внаслідок обміління водосховища, осушення заплав, мілководних проток і заток, розповів ZN.UA Богдан Кученко, фахівець зі збереження екосистем Екодія.

Інф.: Дзеркало тижня

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити