Володимир Пилипчук, провідний український економіст:
Після війни Орди  з Україною, світ (у своїй більшості) стане якісно модернішим...

"Західні цінності" стануть реальністю і в країнах їх походження (які й донині ними ще не повністю опанували у своїй зовнішній політиці), а до них приєднається ще більше країн, у яких донині ці "цінності" були лише в зародку...
- Цивілізований світ стане більш проукраїнським і більш антиросійським.

- Для покращання прогнозованості розвитку світу, прогностика зміниться якісно, зростуть горизонти прогнозів, їх точність та реалізованість. Це дасть можливість грунтовніше підготуватися до загроз, як тих, що не залежать від землян, так і штучно створюваних "режимами": вчасно застосувати комлексні та системні протизаходи для їх вчасної нейтралізації.

- Навколо тиранічних та агресивних держав, їх функціонерів, колективних (партійних, громадських) та індивідуальних носіїв та їх згубних "цінностей" буде "вивішена" нова, якісно ефективніша "інтелектуальніша залізна завіса" - для їх комунікацій, пересування по світу, їх бізнесу та інших існуючих нині можливостей.

- Стане більше демократичних держав, менше - привілейованих як народів та етносів.

- Світ стане більш нетерпимим до диктаторських та корумпованих режимів, їх брудних грошей та їхнього оточення, офшорів, а з часом - і  до різних криптовалют.
Тобто корумповані олігархи з оточення диктаторів змушені будуть від них віддалитися, але й зменшаться привілеї для них, а в результаті вони вимушені будуть знизити рівень "хватальних рефлексів",  що сприятиме демонополізації економіки та появі нових бізнесів з чистими грошима, що оздоровить економіку

- Це дасть поштовх інтелектуалізації розвитку - меншому використанню викопної сировини, а більше - переробленню раніше утилізованих відходів, розширенню синтезованої та відновлюваної сировини, що поліпшить не лише екологію, а й зменшить залежність від країн їх видобутку.

- Очікується стрибок в розвитку генетики, селекції, агрономії, агрохімії, що дозволить ліквідувати територіальний голод, безпроблемно прогодувати зростаючу кількість населення планети, оздоровити якість його харчування.

- Будуть створені нові галузі людської діяльності для абсорбції вивільненого працездатного населення в результаті комп'ютеризації та роботизації існуючих видів виробництва товарів та надання послуг і для суттєвого зниження існуючого безробіття.

- У науці - будуть виявлені та формалізовані майбутні та нинішні потреби людства за групами:
а) неіснуючих на сьогодні потреб у результаті того, що людство до них ще не додумалось (так, наприклад, - якщо б вас запитали три століття тому - чи потрібен вам комп'ютер чи білет на літак до Буенос-Айреса?)
б) потреб існуючих, але варіант задоволення якими остаточно не вирішений (так, наприклад - людині потрібен цукор, але не досягнуто думки згоди щодо того - а яким шляхом, способом. Чи збільшенням врожайності цукроносної сировини, чи збільшенням посівних площ під них, чи забезпеченням набагато вищої цукристості самої сировини, чи одне і друге - разом, чи слід поліпшити рівень та ефективність засвоювання цукру організмом самої людини, чи йти шляхом зростання застосування цукрозамінників - стевії, наприклад... за тими ж вищезгаданими шляхами збільшення кількості ефективних діючих компонентів...  
Чи житло... будувати із соломи, глини чи цегли, дерева, чи скла і бетону, чи придумати якісно інше житло і комплекс нових вимог до нього.- наприклад, у самодостатності самозабезпечення всім необхідним (що ми називаємо нині всіма комунальними послугами).
в) потреб поточного виробництва вже традиційної продукції - роботів, наприклад - Їх (роботів) множити з існуючимими параметрами, чи досягти їх самомеремонтності та саморегульовання, чи самовдосконовалюваними чи забезпечити здатність їх до самовідтворення - зі штучним інтелектом - щоб роботи самі придумували, якими мають бути їхні "діти", з якими параметрами... і самі будували б заводи, які б робили цих своїх "дітей-роботів"...

Досить, зупинюся в надмірній теоретизації майбутнього людства, щоб надто не втомлювати читачів!

Володимир Пилипчук, академік Академії економічних наук України, професор
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити