В Україні тариф на електроенергію можуть підвищити вдвічі (приблизно до 2,5 грн за кВт*годину). При цьому без такого кроку розраховувати на відновлення енергосистеми не доводиться.
Ремонти після ракетних атак РФ, що продовжуються, триватимуть роками. А на них потрібні мільярди гривень та єдина можливість їх отримати – збільшити ціну. Економічно обґрунтована ціна на струм приблизно в чотири рази вища за тариф для населення в 1,44 грн. Наприклад, бізнес, який платить за ринковими цінами, вже за кожну кВт*годину віддає 6,05 грн.
Офіційно в уряді не озвучують варіантів перегляду цін.  Наразі тариф при споживанні до 250 кВт*година становить 1,44 грн, а якщо витрачати більше – кожна кВт*година коштуватиме 1,68 грн.

Попенко припускає, що ціни можуть підняти вже з квітня, хоча офіційних прогнозів та оцінок досі немає. Ймовірно, ціну не підвищать до 2,3-2,5 грн за кВт*годину. Допустимо, якщо зараз ви використовуєте 250 кВт*год, то щомісяця потрібно платити за струм 360 грн (при споживанні 251 кВт*год – вже 421,6 грн). Якщо вартість електроенергії збільшать вдвічі, то за споживання 250 кВт*год доведеться платити вже 720 грн.

Ідея полягає в тому, щоб українці, які не можуть платити за комунальні послуги за повною ціною, використовували програму субсидій. А коли уряд утримує низький тариф для всіх, фактично субсидує і тих, хто потребує підтримки та тих, хто має можливість оплачувати комуналку.
Більшість користується послугами "Нафтогазу", проте є й кілька комерційних постачальників блакитного палива.

Інф.: Obozrevatel

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити