Нарада з питань організації забезпечення охорони атомних електростанцій, проектів планів взаємодії та проведення робіт з оцінки стану систем фізичного захисту АЕС України відбулась минулого тижня на Рівненській атомній електростанції. За повідомленням прес-служби РАЕС, участь у нараді взяли представники Держатомрегулювання, Міненерговугілля,  Головного управління внутрішніх військ МВС, а також АЕС України.
   - Ми нині переглядаємо питання організації та забезпечення охорони АЕС, доопрацьовуємо проекти нових планів взаємодії на випадок вчинення диверсії чи терористичного акту щодо ядерних установок та ядерних матеріалів, а також розглядаємо організаційні питання проведення оцінки стану систем фізичного захисту ядерних установок, - коментує основні цілі наради начальник відділу фізичного захисту ядерних установок і ядерних матеріалів дирекції з фізичного захисту та спеціальної безпеки ДП "НАЕК "Енергоатом" Василь Мандзій. – Наше основне завдання – привести системи фізичного захисту АЕС у відповідність до міжнародних норм і стандартів, вказаних у рекомендаціях МАГАТЕ. Враховуючи ситуацію, яка зараз склалася в Україні у зв’язку із зовнішньою агресією та некоректними заявами з боку Росії, ми повинні оперативно провести ряд заходів щодо підвищення захищеності ядерних установок України.
Своєю чергою генеральний директор РАЕС Павло Павлишин зазначив: - Ми стараємося, щоб наші працівники не відчували посилення режимних заходів захисту. Головним пріоритетом для нас залишається безпечне виробництво електроенергії. Ми робимо усе можливе для того, щоб персонал працював у сприятливих умовах та не відчував жодного дискомфорту
Учасники наради констатували, що за результатами проведених перевірок сьогодні системи фізичного захисту атомних електростанцій, зокрема, й Рівненської АЕС, відповідають вимогам чинного законодавства України. Нині «Енергоатом»  детально аналізуємо всю інформацію підривного та провокативного характеру щодо намірів або спроб вчинення будь-яких протиправних дій на атомних станціях України, яка останнім часом з’являється у ЗМІ, в тому числі в іноземних. Вони відповідально заявили, що дана інформація не відповідає дійсності, та просять довіряти тільки офіційній інформації Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, ДП «НАЕК «Енергоатом» і відокремлених підрозділів цієї компанії.
Тим часом на Рівненській атомній електростанції, як і на інших АЕС України, продовжує діяти посилений режим охорони та забезпечення фізичного захисту. Загін відомчої воєнізованої охорони, служба фізичного захисту і військова частина 3045 з охорони РАЕС докладають усіх необхідних зусиль, аби не допустити жодних проявів дестабілізації ситуації поблизу електростанції та порушень режимних заходів щодо забезпечення безпечного функціонування цього ядерного об’єкта.

Ігор Галущак, журналіст
для "Волі народу"

Коментарі