Найбільші хімічні підприємства підконтрольні Дмитру Фірташу, закуповують газ у кіпрської компанії-дилера, яка входить до групи компаній, зі сфери впливу олігарха.
За даними DT.UA, чотири найбільших хімічних підприємства зі сфери впливу Дмитра Фірташа - ВАТ "Концерн „Стирол“, ПАТ „Рівнеазот“, ВАТ "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот", ВАТ "Азот" — закуповують імпортний природний газ у кіпрської компанії-дилера OstChem Holding Limited, яка входить у групу хімічних компаній Ostchem Group, також підконтрольну газово-хімічного олігарху.
Сума закупівель — 3,35 млрд. грн. Офшорна юрисдикція трейдера дозволяє формувати точку прибутку групи зв'язаних компаній не в Україні, а за її межами — в країнах з так званим "пільговим режимом оподаткування".  При цьому оптимізація може здійснюватися за рахунок різниці між цінами закупівель блакитного палива кіпрським трейдером і його продажу українським підприємствам, а завищення ціни імпорту газу на 20% буде означати втрати для українського держбюджету на суму 154,1 млн. грн.

Одночасно експорт продукції вищеназваних підприємств (діоксиду титану, аміаку, сірки, селітри, ільменітового діоксиду) через країни з пільговим режимом оподаткування склав 4,23 млрд. грн. У разі заниження ціни експорту на 20%, недоплата до бюджету податку на прибуток становитиме 200,0 млн. грн.

Як раніше стало відомо, Д.Фірташ значно наблизився до отримання контролю ще над одним з найбільших українських хімічних підприємств — ПАТ «Сумихімпром», що знаходиться наразі в 100%-й власності держави. №469-р от 11 июля с.г. — одновременно с аналогичным решением в отношении госдоли в ЧАО «Крымский титан»).">У липні нинішнього року щодо найбільшого в країні виробника фосфатних добрив було прийнято рішення про продаж держпакету акцій (постановою КМУ № 469-р від 11 липня ц.р. - одночасно з аналогічним рішенням щодо держчастки в ПрАТ «Кримський титан»).

2 листопада 2012 Господарський суд Сумської області затвердила введення процедури санації підприємства. Згідно з рішенням суду, керуючим санацією призначено голову правління ПАТ «Сумихімпром» Ігора Лазаковича (раніше член правління, заступник голови правління ЗАТ «Кримський Титан», 50% +1 акція якого належать OstChem Holding). Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Романа Марченка, який раніше працював куратором гірничо-збагачувальних комбінатів Ostchem.

За інформацією Асоціації «Український кредитно-банківський союз» (УКБС), що представляє інтереси банків-кредиторів сумського підприємства, до складу комітету кредиторів увійшли п'ять підприємств, пов'язаних з ПАТ «Сумихімпром» і «лояльних» до Д.Фірташа — Компанія Ostсhem International, ТОВ «КУА „Промислові інвестиції“, ТОВ „Синтез Ресурс“, ПАТ „Кримський Титан“, і ПАТ«Комерційний банк „Надра“. При цьому, як заявляли в УКБС, „шість банків, заборгованість заводу перед якими становить близько 1 млрд грн, не були включені до складу комітету“.

Інф.: "Дзеркало тижня"

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити