Оператори систем передачі країн континентальної Європи (ENTSO-E) оголосили про успішне завершення синхронізації української та європейської енергосистем та суттєве збільшення імпортної потужності до України, повідомляє прес-служба НЕК "Укренерго".
"Сьогодні, 28 листопада, Регіональна група ENTSO-E "Континентальна Європа" підтвердила повне виконання НЕК "Укренерго" Каталогу заходів, що означає завершення проекту синхронізації між українською енергосистемою та європейською континентальною мережею", – йдеться у повідомленні.
Крім того, оператори континентальної Європи прийняли рішення про збільшення максимальних обсягів імпорту електроенергії до України та Молдови до 1700 МВт.
За даними Міністерства енергетики України збільшення пропускних спроможностей для імпорту електроенергії з європейських країн з 1,2 ГВт до 1,7 ГВт дозволить посилити енергетичну безпеку України.
"Ми дякуємо ENTSO-E за ухвалення цього рішення. З приходом холодів ворог посилив атаки на нашу енергетичну інфраструктуру. У таких умовах наявність резервів і можливостей імпортувати більші обсяги електроенергії з країн ЄС – це важливий інструмент для підтримки енергосистеми та її стійкості", - зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
Синхронізація з європейською мережею
Синхронізація з європейською енергосистемою відбулася 16 березня 2022 року після трьох тижнів автономної роботи української енергосистеми. Українська енергосистема об’єдналася з європейською на 1,5 роки раніше запланованого терміну.
Європейський імпорт електрики є важливим інструментом балансування енергосистеми України.

Артур Крижний
Інф.: УНІАН

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити