Українські банки з початку 2024 року скоротили мережу своїх відділень.
Філій фінустанов за перші три місяці року стало на 30 менше, найбільше закрив "Креді Агріколь". А з початку повномасштабної війни банківська мережа "схудла" вже на чверть.
Про це свідчать дані Національного банку України (НБУ). "Тренд на скорочення банківської мережі триває. З початку війни закрилася близько чверті всіх відділень", – додав голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу").
За його словами, банки закривають з різних причин. Але ці причини можна поділити на три групи:
    війна (втрата контролю за частиною українських регіонів та питання безпеки);
    виведення банків із ринку;
    технології та оптимізація бізнес-процесів (розвиток фінтеху, необанків, інтернет-банкінгу, віддаленої верифікації, впровадження технологій на основі штучного інтелекту тощо).
Так, станом на 1 квітня 2024 року в Україні налічувалося 5108 банківських відділень. З них 45% припадає на два державні банки – ПриватБанк (1127 відділень) та Ощадбанк (1181).
Серед недержавних банків найбільшу мережу мали УкрСиббанк (223 філії) та ПУМБ (222). П'ять банків із діючих 63 взагалі працюють без структурних підрозділів.
Зазначимо, внаслідок повномасштабної війни Росії проти України, ракетних атак, тимчасової окупації територій частина відділень була змушена закритися і втратила можливість працювати. Йдеться про окуповані частини Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. При цьому після деокупації частини Херсонщини багато фінустанов на цій території повернулися до роботи.
Як повідомляв OBOZ.UA, за прогнозами банківського сектора, в Україні очікується падіння відсотків як за кредитами, так і за депозитами. У разі чергового зниження облікової ставки Національного банку (НБУ), до кінця року кредити для українців стануть дешевшими на 2-3%, а депозитні ставки впадуть на 3,5-4,5%.

Інф.: OBOZ

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити