Заходи Національного банку України сприяли підвищенню депозитних ставок комерційних банків.
Вкладати гроші на три місяці майже так само вигідно, як і на рік.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Огляд банківського сектору НБУ (II квартал 2023 року).
Як зазначили в НБУ, з квітня у разі активного залучення гривневих депозитів населення строком понад три місяці банки отримали можливість вкладати кошти у тримісячні депозитні сертифікати НБУ. Процентна ставка за ними дорівнювала обліковій, що вище, ніж за овернайт.
Це стимулювало банки і надалі збільшувати ставки за строковими депозитами. В середньому вартість тримісячних депозитів фізичних осіб зросла на 1,6 в. п. за квартал до 14%. Вартість 12-місячних депозитів у гривнях за ІI квартал зросла на 1,3 в. п. до 15,2% річних.

Банки підвищили ставки за депозитами: на який термін вкладати найвигідніше
За даними НБУ, вартість коштів суб’єктів господарювання також збільшилася до 14,1% річних. "Високі ставки для бізнесу пропонувалися переважно державними (крім ПриватБанку) та приватними банками", - зазначається в огляді.
Упродовж кварталу ставки за кредитами фізичних осіб дещо знизилися - до 28,5% річних, а за кредитами бізнесу коливалися близько 20% річних.
Облікова ставка НБУ упродовж II кварталу залишалася на рівні 25% річних, поки не була знижена наприкінці липня до 22% річних.
Банки підвищили ставки за депозитами: на який термін вкладати найвигідніше

Захист від інфляції
Нагадаємо, заходи Національного банку України призвели до того, що більшість банків пропонують ставки за вкладами в гривні від 3-х місяців на рівні 15-20% річних.
Водночас інфляція в Україні вже знизилася до 11% і очікується, що до кінця року вона впаде нижче 10%.

Інф.: РБК Україна

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити