Вони вже призвели до відключення радіозв'язку на освітленій частині планети.
22 лютого на Сонці сталися одразу два спалахи класу Х – найсильнішого, що спостерігається на нашій зірці. Вона випустила їх із різницею лише о кілька годин, повідомляє Spaceweather Live.
Джерелом спалахів став регіон сонячних плям AR3590. Перший спалах стався о 1:07 за Києвом 22 лютого, з максимальним потоком рентгенівського випромінювання X1,9. Друга – спостерігалася о 8:32 за київським часом, з максимальним потоком рентгенівського випромінювання, що спостерігається, X1,7.
Обидва спалахи призвели до короткострокового відключення радіозв'язку на освітленому сонцем боці Землі.
Зазначається, жоден із спалахів не супроводжувався корональним викидом маси (КВМ), який міг би викликати магнітну бурю на Землі. Важливо також те, що регіон 3590 розташований у високих широтах Сонця. Це дивно для цієї фази сонячного циклу, оскільки зазвичай сонячні плями наближаються до екватора в міру руху до сонячного максимуму.
AR3590 знаходиться на боці Сонця, який невдовзі буде спрямовано на Землю. Залишається ймовірність того, що він продовжить рости і незабаром викине ще один потужний спалах, який супроводжуватиметься КВМ, який викличе магнітну бурю на нашій планеті.
Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов'язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв'язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.
Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.

Інф.: Дзеркало тижня

Коментарі