Пісню виконує Ганна Мудра ("Горислава")
Оріяна — першоназва стародавньої України. Оріяна означає "країна орачів".
Її символом був Золотий Плуг. Найбільший духовний розквіт Оріяни припадає на добу так званої Сонячної Віри, яка стала основою Трипільської культури.
"Хай Купальська чарівна ніч здійснить усі наші найпотаємніші бажання! А бажання у нас зараз одне - МИР на нашій рідній батьківській землі! Хто знайде цвіт папороті....ну, ви знаєте, що загадувати!" - каже Ганна Мудра.
У деяких областях України свято й досі називають Сонцекрес, на честь літнього сонцестояння, або просто Купайла
У часи Русі з центром у Києві свято мало назву Крес, в Білорусії Іван Відьмацький або Купалле, а в Польщі свято називають Ніч Купали.
Історія свята Івана Купайла
Коріння свята Івана Купайла має тисячолітню історію, це одне з найстаріших свят, яке дійшло до нашого часу. З джерел, що зберегли найбільш повний опис свята, можна зробити висновок, що воно існувало з раннього періоду родоплемінних відносин. В Україні під час археологічних досліджень виявлено атрибутику свята, якій понад три тисячі років.
Культурно-мистецький захід відбувся 28 червня, у День Конституції України
На ньому було анонсовано вихід нової книги Зої Ружин "За перемогу, за волю народу!" - вірші та пісенні твори, написані у дні війни.
Зоя Володимирівна Ружин — поетеса, громадський діяч, авторка десятка поетичних збірок, текстів пісень.
Вона Заслужений працівник культури України, Голова всеукраїнської Громадської організації "Поступ жінок-мироносиць", ініціатор та організатор проекту "Мистецький спецназ", який засобами мистецтва надихає воїнів ЗСУ.
Організатори Євробачення назвали міста, де може відбутися міжнародний пісенний конкурс у 2023 році
Відомо, що EBU вже веде переговори з Великою Британією, представник якої посів друге місце.
Як сказано на сайті мовника, Євробачення-2023 може пройти в одному із 12 міст. Це – Абердін, Белфаст, Бірмінгем, Кардіфф, Глазго, Лідс, Ліверпуль, Лондон, Манчестер, Ньюкасл, Ноттінгем або Шефілд.
18 червня одному із засновників і учасників легендарного рок-гурту The Beatles виповнилося 80!
Ювілеї і ювіляри: Пол МакКартні та його "Сержант"
Історія уже перетнула межу ІІІ тисячоліття, а людство ще й досі має потребу в тому, що створили Beatles, ці дивовижні рок-музиканти ХХ століття
Їхні мелодії чули мільярди. Людство їх не забуде ніколи, тому й крапку в цій історії ставити поки дуже рано.
Напевно саме духовними цінностями – любов’ю і дружбою – зачаровують Beatles сучасну молодь.
Музи не мовчать і під час війни
Українські митці порадували слухачів чудовою піснею про кохання.
Композитор та аранжувальник - Дмитро Ананьїн, текст - Наталі Вайнілович.
"Я просила про тебе у неба,
Я за тінню твоєю ходила.
Капела реалізує проєкт "Прийняття": це твори Тараса Шевченка та пісні, які росіяни вкрали в українців
Автор проекту та диригент – заслужений діяч мистецтв України Дмитро Кацал.
Капела ідентифікує співанки, відшукує оригінальний текст, далі твори аранжуються, розучуються (період прийняття тривав приблизно півроку) і презентуються в медіа для широкого загалу і на саркому москалям.
Щочетверга о 14:00 на YouTube та в соцмережах "Дударики" презентуватимуть пісні, які поцупили у нашого народу москалі. Зібрані під час проекту кошти передадуть Збройним Силам України.
Поет Михайло Роль нагороджений Міжнародною премією "Культурна дипломатія"
Про це йдеться на сторінці Комітету з громадських нагород України у Facebook.
ГО "Грандів, рейтингів та номінацій", БО "Комітет з громадських нагород України" спільно з експертною радою повідомляють, що Міжнародною премією " Культурна дипломатія" нагороджений Михайло Роль, Україна, поет, лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Миколи Сингаївського.
Рішення про нагородження № 293 від 1 червня 2022 року, Київ.
"Диктатори помруть, і влада, яку вони забрали в людей, повернеться до людей"
Президент Володимир Зеленський виступив онлайн на відкритті чергового Каннського кінофестивалю, процитувавши славнозвісний монолог із фільму Чарлі Чапліна "Великий диктатор".
Джерело: Reuters
Пряма мова Зеленського: "Найстрашніші диктатори ХХ століття любили кіно – це відомо про них. Але з того, що залишилося після них, найважливіше – це моторошні документальні кадри кінохроніки. А також фільми, якими було кинуто виклик цим диктаторам.
Олег Чорногуз: Члени журі накрили себе мокрим рядном у італійському Турині
МУХИ В ТУРИНІ!
Ви уявляєте собі гостей ("людей" не пишу, але щось подібне), котрі раптом потрапили сам на сам у бурю з блискавками і громами у полі. Без захисту і надій. З одним тільки деревом на видноколі. Діватися нікуди. І кинулися під крону того зеленого велетня, але раптом його на їхніх очах розчахнув навпіл грім. Упала ледь не вся крона. І на біженців. Власне, на тих, які щойно відпочивали під тихим благословеним небом.
|
|