Книга Зої Ружин "МИ СВЯТОМУ МИКОЛАЮ СЛАВЕНЯ ВОЗНОСИМО!" виходить у світ з Благословення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія
До книги увійшла українська Микільська поезія, пісні та проза.
Святитель Миколай Чудотворець є одним із найбільш відомих українцям святих. Він звично асоціюється у багатьох із дитячим чудом знаходження подарунків під подушкою. І все благочестиве життя архієпископа Мир Лікійських навчає нас тому, що в житті завжди є місце Божественному чуду – особливо якщо людина готова взяти на себе відповідальність за його прийняття.
11 серпня православні християни відзначають незаслужено забуте свято – Різдво святителя Миколая Чудотворця.
Ось уже другий рік поспіль в день свята у Свято-Миколаївському храмі на столичній Татарці відбулося святкове богослужіння. Напередодні, було звершено вечірнє богослужіння, а у сам день свята було звершено Божественну літургію. Очолив богослужіння настоятель храму протоієрей Тарас Мельник у співслужінні кліру храму.
Після запричасного стиха, зі словом проповіді до прихожан звернувся отець Тарас.
По закінченю богослужіння відбулася презентація книги "Ми Святому Миколаю славеня возносимо", яка днями побачить світ.
Прозвучали духовні та патріотичні пісні відомих виконавців на слова Зої Ружин, зокрема у виконанні Театру пісні Світлани Садовенко "Ладоньки".
У програмі заходу виступив оперний співак Юрій Мамчук, який з хором "Благовіст" виконав Державний Гімн України.

У новій поетично-пісенній збірці відома поетка і громадська діячка Зоя Ружин представляє читачеві поважний віночок своїх віршів, присвячених Різдву святителя і Чудотворця Миколая, архієпископа міста Міри Лікійські, що в Малій Азії. Роки його життя: 280-343 після Різдва Христового. Авторка у своїх віршах, написаних останнім часом, пов’язує образ і дії цього святителя з українською традицією вшанування трьох днів: святом так званого «зимового Миколая» (упокоєння його 19 грудня 345 року), святом «весняного Миколи» (перенесенням 1087 року його нетлінних мощів з Мірів Лікійських і покладення їх 22 травня того ж року в храмі міста Бар у Північній Італії, де вони зберігаються донині) та Різдвом Миколи Чудотворця, який народився 11 серпня 280 року в Патарі, Лікія, Римська Імперія. Саме дню Різдва Угодника Божого Миколая Мірлікійського і присвячується це видання.

Вірші авторки дуже близькі до фольклорного напряму української поезії, до стилю колядок, щедрівок, веснянок, гаївок. На частину її Микільських віршів композитори Олександр Бурміцький, Валентина Кузик, Наталія Мороз, Іван Павленко, Володимир Павліковський, Юрій Решетар, Світлана Садовенко, Людмила Салюта-Ященко, Анжела Ярмолюк, Ольга Янушкевич написали музику, а знаний митець Олександр Охапкін щедро проілюстрував книгу.
Методичні рекомендації докторки культурології, заслуженої діячки мистецтв України Світлани Садовенко стануть у пригоді як аматорам, так і професійним виконавцям під час розучування та виконання запропонованих творів. З’ясовує місце і значення Микільської теми в українській культурі професор, академік Дмитро Степовик. Передмова Андрія Ковальова, кандидата політичних наук, політолога, історика, релігієзнавця. Видання розраховане на студентів і школярів, шанувальників поезії, віруючих християн, широкий читацький загал, професійні та самодіяльні мистецькі колективи для поповнення пісенного репертуару в ушанування Різдва святителя Миколая.

З питань придбання книги звертайтесь за електронною адресою: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh