14 січня українці святкують кілька свят. Перше - свято на честь Василія Великого, архиєпископа Кесарії Кападокійської, що в Малій Азії. Церковні джерела характеризують його як аскета, богослова і вченого, автора кодексу чернечого життя. Також Василія Великого вважали покровителем землеробства, і саме тому цього дня основною обрядовою дією було засівання осель збіжжям.
За церковними календарем 14-го січня також відзначають свято Обрізання Господнього. Саме тоді, згідно з церковними джерелами, за єврейським звичаєм відбувся обряд обрізання Ісуса Христа, після якого дитині й дали ім'я, провіщене ще архангелом Гавриїлом в день передання благої вісті Діві Марії, - Ісус.
У Львові встановили різдвяного дідуха. У переддень Різдва його пронесли центром міста, усе супроводжувалося колядою. Церемонія встановлення розпочалася із двогодинним запізненням через повітряну тривогу.
Дорослі та діти, які мали взяти участь у встановленні різдвяного дідуха, спустилися у укриття. Адже перед 13:00 на Львівщині оголосили повітряну тривогу. Тож усі колядували в укритті.
1 січня, з нагоди 114-ї річниці від Дня народження Степана Бандери у Львові вшанували пам'ять голови Проводу ОУН та Героя України.
Громадськість та представники влади поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері. Опісля відбулась спільна молитва за Україну. Як повідомляє видання "Радіо Свобода", цьогоріч, з огляду заходів безпеки, не проводили традиційне віче і ходи. А також організатори маршів у Львові зараз захищають Україну.
2022 рік став для українців одним з найскладніших, війна зруйнувала домівки та цілі міста. Цей рік приніс нам багато болю, тривоги та він не зміг відібрати у нас найважливіше – нашу віру, доброту та вміння допомагати та об’єднуватись. Ми показали усьому світу наскільки ми сильні.
Зимові свята для більшості – це про сімейний затишок та турботу, про теплі розмови, нехай навіть вони будуть при свічках. Ми зібрали перелік святкових заходів, куди можна піти з рідними на Різдво та Новий рік у Львові. І віримо, що 2023 принесе нам перемогу.
ВВС News Україна оприлюднила Короткі списки літературної премії Книга року ВВС-2022, Книга року ВВС - Есеїстика-2022 та Дитяча Книга року ВВС-2022, яка проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Журі обирало фіналістів серед 38 видань, які увійшли до довгих списків Книги року ВВС-2022.
Переможців конкурсу оголосять у грудні.
Львів став молодіжною столицею Європи – 2025. Оголошення результатів міжнародного конкурсу відбулося 23 листопада у Тірані, повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.
«Львів – молодіжна столиця Європи 2025. Такий офіційний результат щойно в албанському місті Тірана оголосило журі міжнародного конкурсу. Насправді — це статус і заслуга кожного українського міста, кожного українця та українки, які боронять наше майбутнє і плекають перемогу», – повідомив Андрій Садовий.
Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.
Зокрема, враховуючи збройну агресію РФ, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян.
Помер продюсер та музикант, бас-гітарист українського рок-гурту "Кому Вниз" Сергій Степаненко.
Похорони музиканта відбудуться у вівторок, 22 листопада об 11 годині на Байковому цвинтарі.
"Засновник групи "Кому Вниз", бас-гітарист Сергій Степаненко вирушає в Дорогу", - йдеться у повідомленні.
Раніше було відомо, що Степаненко хворів і потребував термінової пересадки нирки. Однак, подібну операцію можливо було зробити лише за кордоном.
На території Києво-Печерської Лаври у 262-й день повномасштабної війни молилися за Росію. Голова СБУ Василь Малюк заявив, що матеріали вже вивчає Служба безпеки.
Джерело: священник ПЦУ Михайло Омелян у Facebook, Малюк, якого цитує СБУ
Пряма мова Омеляна: "Наші захисники Батьківщини віддають своє життя захищаючи державу і народ, а в УПЦ, та що ніби не МП, та що зрадила Україну і зараз намагається відбілитися від крові гуманітарною "допомогою" – все ще досі моляться за Росію".
"Я та "Євробачення" – це як кіт і собака. Я терпіти не можу "Євробачення" і вважаю, що це жодного відношення до музики не має. Це абсолютно політичний конкурс", - заявив Вакарчук.
Втім, музикант визнає, що 2002-й рік став особливим в історії пісенного конкурсу.
«Вважаю, що Kalush Orchestra впоралися геніально. Вони зробили дуже правильний виступ. Але найсильнішим у цьому виступі був не виступ, а те, що вони потім сказали про "Азовсталь". Ось за це я їм буду вдячний завжди", – наголосив Вакарчук.
|
|