Володимир ПИЛИПЧУК, академік Академії економічних наук України, професор
Паліатив - це засіб, що тимчасово полегшує хворобу чи проблему, але її не ліквідовує.
У світі прийнято укладати комерційні угоди і вести міжнародну торгівлю в резервних валютах - стійких і вільноконвертованих. До таких валют відносяться долар США, євро, японська йена, швейцарський франк. Російський рубль, на сьогодні, не являється ні резервною валютою, ні вільноконвертованою, а тим більше – не являється стійкою. Влада Росії заявляла неодноразово про свої наміри перетворити свій рубль у резервну валюту.
|
Відновлюючи паркан навколо Верховної Ради, влада готується до протестів проти прийняття Державного бюджету на наступний рік. Про це в ефірі «5 каналу» заявив прем’єр-міністр опозиційного уряду, Голова партії «Реформи і Порядок» Сергій Соболєв.
Він спрогнозував, що протести «афганців» і «чорнобильців» у регіонах уже в недалекому майбутньому виллються у масові заворушення в столиці.
За його словами, нинішня влада, зокрема й голова Верховної Ради Володимир Литвин, розуміє, що пік народних протестів може припасти на ухвалення остаточної редакції Державного бюджету на 2012 рік, тому відновлення паркану навколо будівлі парламенту є «підготовкою президентської більшості до того, щоб відбивати атаки людей».
Ukraine охоплює білоруський політичний вірус?
Юрій Пальчуковський,
Голова Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада»
Не потрібно драматизувати ситуацію щодо реалізації білоруського варіанту в Україні. Білорусь не виходила із системи Радянського Союзу. У країни не змінився менталітет, відсутня свобода слова. А. Лукашенко діє так, як діяли комуністи за радянських часів. Україна випереджає Білорусь на десятки років за розвитком демократії.
Український народ отримав частковий кисень демократії.
Ярослав ПАВЛОВСЬКИЙ, для УП
Блиск і вбогість української опозиції
Зі шкільного курсу політекономії пам'ятаємо відомі ленінські передумови виникнення революції - "низи не можуть, а верхи не хочуть". Схоже, в Україні складається така ситуація - політична еліта не хоче чути своїх виборців, а виборці не можуть зрозуміти, що відбувається там, нагорі.
Звідси й настільки безкомпромісні соціологічні зрізи - довіри в країні не мають ні влада, ні опозиція, ні політичні інститути в цілому.
Парламентська більшість знову відмовилася звільняти Тимошенко
Верховна Рада під час розгляду у другому читанні президентського закону про декриміналізацію відмовилася виключати з Кримінального кодексу ст.365, за якою було засуджено екс-прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко.
За поправку у вівторок, 15 листопада, проголосували лише 147 депутатів (із фракції «БЮТ-Батьківщина» і частково з — НУНС).
Якби Рада прийняла цю поправку, Ю.Тимошенко було б звільнено протягом п'яти днів.
"Це чітка системна робота щодо вбивства Тимошенко у в'язниці"
«Із завтрашнього дня головним завданням фракції« БЮТ-Батьківщина »стане боротьба за свободу Юлії Тимошенко». Про це під час погоджувальної ради заявив перший заступник голови фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Кожем'якін.
Фракція вимагає поставити на розгляд завтра закон про декриміналізації економічних злочинів. «Убити морально Юлію Тимошенко неможливо. Тому влада намагається вбити фізично ... і допитує засуджену в камері, в лежачому стані », - заявив Кожем'якін.
В Україні нема революційного стану. Всі протести – «на кухні або на пиві»
Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок вважає, що афганці припустилися низки помилок при штурмі Верховної Ради.
"Допустилися низки помилок. Треба знати, що з приміщення Верховної Ради є вісім виходів, тож треба було їх усі перекрити, послати туди перевірених людей. Та й штурмувати Раду треба було не тоді, коли там сидів сам Чечетов, а тоді коли б усі депутати від різних фракцій були присутні", - сказав Тягнибок, повідомляє gazeta.ua.
Про «людину надії» і суспільство дії
В Україні тривають протести. Різні, краще чи гірше організовані, масові чи зовсім нечисельні. Є відчуття, що влада зайшла в кадровий тупик. Очевидно, що Президентові не просто даються кадрові перестановки і формування професійної команди. Суспільство в очікуванні лідера, який зможе об’єднати потенціал українців. Де він? Хто він? Звідки «візьметься»? До речі, тему експертного опитування нам підказав політолог Вадим Карасьов. У розмові з головним редактором «Дня» Ларисою Івшиною він згадав словосполучення з нашої газети — «Людина надії».
Володимир ФЕРЕНЦ
Про позитивний владний тандем, як про узгоджену дію представницької і виконавчої влади, в Україні говорять давно, але політики діють навпаки. Дуже зручним видається нав’язаний зовні ідіотський принцип розподілу влади на «гілки». Своєрідна програма –технологія проти ідеї сильної держави. Ділять владу на атоми і потім «героїчно» переборюють власноруч створену проблему шляхом «перерозподілу» чи навіть «делегування» повноважень між цими уявними «гілляками» владного дерева.
Віталій КРЮКОВ, політолог
Мир хатам - війна парканам!
Отже, черговий ексцес біля Верховної Ради - знову протестний народ, знову - злам паркану (вже нової, вдосконаленої і помітно «підрослої» огорожі). Для влади, судячи з її розгубленої, здивованої реакції - несподіваний. Хоча, чого вже тут несподіваного? - Ну, не можна ж, справді, бути настільки «наївною», щоб у таких позамежних розмірах обкрадати Націю, вивозити награбовані мільярди доларів, цілком співмірні з величиною національного бюджету, з країни і очікувати при цьому соціального миру! Так сталося, що якраз у момент цих подій по одній з телевізійних програм йшла передача про відому подію року 1905-го - «Криваву неділю». Ось цей випадковий збіг і викликав бажання оцінити історичну аналогію тих подій і тих, що відбуваються у нас в Україні зараз.
Учасники Комітету опору диктатурі погодили спільну вимогу відставки Віктора Януковича з поста глави держави і про проведення дострокових президентських виборів.
За інформацією ZN.UA, таке рішення було прийняте 28 жовтня на засіданні Комітету опору диктатурі (КОД).
Крім того, було прийнято рішення рекомендувати депутатам, які входять до складу КОД і внесли до Верховної Ради свої проекти законів про вибори народних депутатів, відкликати ці законопроекти.
|
|