Main
В Харкові прогриміли вибухи - місто атакують ракетами С-300
| Війна РФ проти України |
В неділю ввечері, 12 листопада, в Харкові під час повітряної тривоги пролунали вибухи. Війська рф завдали ракетних ударів по місту із ЗРК С-300.Про це голова Харківської ОВА Олег Синєгубов та начальник Харківського військового гарнізону Сергій Мельник повідомляють у Телеграмі.
Як відомо, Повітряні сили ЗСУ попередили про ракетну небезпеку для Харківської області. Тривогу на Харківщині оголосили о 19:21.
Read more...
|
| Війна РФ проти України |
Збройні сили України протягом доби відбили 59 ворожих атак на Куп’янському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках. При цьому, українські військові продовжують вести наступ на Мелітопольському та Бахмутському напрямках.Як зазначається, протягом доби відбулось 71 бойове зіткнення. Загалом ворог завдав один ракетний та 41 авіаційний удар, здійснив 44 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
Президент Франції Макрон заявив, що грудень буде критичним для війни в Україні
| Politics |
Президент Франції Емманюель Макрон у інтерв'ю ВВС зазначив, що "обов’язком" Франції та всіх країн є підтримка України в її обороні проти Росії.Він також заявив, що "наступний місяць буде критичним" у війні, оскільки Україна намагається повернути втрачені землі під час контрнаступальних операцій.
Якщо ж Росії дозволять виграти війну, "з’явиться нова імперська влада" в Європі, яка може загрожувати іншим колишнім радянським державам, таким як Грузія та Казахстан, а також усьому континенту, вважає президент Франції.
Уряд ухвалив рішення, яке дозволяє демонтувати пам'ятники Щорсу та Пушкіну у Києві
| Culture and Spirituality |
Уряд ухвалив рішення про вилучення з Держреєстру нерухомих пам'яток культурної спадщини національного значення пам'ятників Олександрові Пушкіну та Миколі ЩорсуВідповідне рішення, яке дозволяє демонтувати пам'ятники, уряд ухвалив на засіданні 10 листопада, передає пресслужба Мінкульту.
Валютні ризики і прогноз курсу гривні на осінь 2024-го
| Economics and Business |
Від початку жовтня НБУ неухильно продавлював донизу міжбанк.На сьогодні котирування зупинилися на рівнях трохи більш як 36 грн/дол., а це відчутно нижче за фіксований курс 36,57.
На готівковому ринку відбуваються аналогічні процеси. Перед зміною валютної стратегії НБУ на чорному ринку за «американця» легко давали майже 39 грн. Але готівковий потік «мішків» із доларами та євро в касах кількох банків не минув без наслідків. У перші дні листопада «вічнозелений» важко було продати дорожче за 37 грн 50 коп. Тобто гривня до долара зміцнилася за місяць на 1 грн 50 коп. — майже на 4%.
Цього року буде важче влаштувати блекаут в Україні — розвідка
| Economics and Business |
Але й атаки ворога не будуть вже такими примітивними, як минулої зими. Заступник начальника ГУР МО Вадим Скібіцький заявив, що цього разу окупантам буде важче влаштувати в нашій країні блекаут взимку. В коментарі CNN він наголосив, що у 2022-му можливості України в плані ППО були обмеженими, через що вражати нашу енергетичну інфраструктуру було простіше.
Генсек НАТО Єнс Столтенберґ про війну в Україні: "Маємо бути готовими до довгострокової перспективи"
| Politics |
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що розраховує на прогрес Збройних сил України у боротьбі з російськими військами, але попередив, що прогрес буде важким.«Ми повинні бути готовими до довгострокової перспективи. Війни за своєю природою непередбачувані. Що ми точно знаємо, так це те, що те, що відбувається за столом переговорів, нерозривно пов’язане з ситуацією на полі бою», – сказав Столтенберґ в інтерв’ю агентству DPA під час візиту до Берліна.
Синоптики назвали коли випаде сніг
| Блоги |
Його слід очікувати вже в середині листопада.Як і прогнозували синоптики, осінь 2023 виявилася доволі теплою. Але вже в середині місяця погода може змінитися.
За даними ресурсу Ventusky, вже вранці 16 листопада сніг слід очікувати в Київській та Житомирській області, а також у Закарпатській області.
Верховна Рада не скасувала вступ на заочну і вечірню форми навчання у вишах з 2024-го: що зміниться натомість
| Economics and Business |
Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який регулює вступ до закладів вищої освіти у 2024 році.Автори закону пропонували з 2024 року скасувати набір вступників на вечірню та заочну форми навчання.
Однак парламент підтримав законопроєкт з урахуванням рішення комітету, де згадку про скасування відповідних форм навчання прибрали, повідомив "УП. Життя" голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
ЗСУ можуть діяти на трьох напрямках на лівому березі Херсонщини
| Війна РФ проти України |
Ділянок на лівому березі Херсонщини, де можуть діяти українські військові, стає більше.Про це розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець в етері телеканалу "Еспресо".
"Щонайменше йдеться про три ділянки, де можуть діяти українські військові. Зокрема, від двох мостів, залізничного і автомобільного поблизу Антонівки. Ще один плацдарм збільшується поблизу Кринок, де ворог безуспішно намагався відбити цей населений пункт", - зазначив Згурець.
Що змінилася економічна ситуація в Україні за рік
| Economics and Business |
Економіка України зазнає величезних збитків через повномасштабну російську агресію, і без допомоги західних партнерів у держбюджеті може утворитися «дірка». Проте за майже два роки війни Україна все ж таки зуміла адаптуватися до нинішніх умов, і міжнародні організації навіть почали обережно прогнозувати економічне зростання.
ВВП України минулого року пережив найглибше падіння за всю історію незалежності - скоротився на 29,1%.























